3

Róbert Drábik: Na jar musíme pridať!

Nie je tomu tak dávno, čo Slovenská hokejbalová extraliga zatvorila svoje brány a celý hokejbalový kolotoč vypol svetlá. Najlepšia liga sveta sa uložila na zimný odpočinok. Pravidelne informujeme o výkonoch Kysuckých hráčov a určite ste niekoľkokrát zachytili aj meno čerstvého člena klubu Masters Slovenská republika, najdlhšie slúžiaceho extraligistu s kysuckými koreňmi, Roba Drábika. Zaujímalo nás, ako hodnotí jeseň HEL, prečo jeho dve „áčka“ nestačili ŠKB Martinu na majstrovskú Skalicu, ale aj s kým bude tráviť Vianoce.

23755724_10210043751238365_1295111444998656020_n

Ako hodnotíš s odstupom času jeseň Slovenskej hokejbalovej extraligy?

Začiatok sezóny nám nevyšiel podľa očakávaní, ale postupne sme sa od zápasu k zápasu zlepšovali. Bodový zisk je odzrkadlením našej snahy a prístupu. Minimálne polovicu zápasov jesene sme odohrali na dve päťky. Určite to mohlo byť lepšie. Na jar musíme pridať! Verím, že nastúpime v dobrej forme a vrátime Martin tam, kde posledné roky v  najvyššej súťaži patrí.

V poslednom zápase proti Skalici si dva krát prihrával, no body brali hostia. Prečo?

V tomto zápase sme ťahali za kratší koniec. Z nepriaznivého stavu 0:2 sme dokázali otočiť na 4:2, no z našej strany to bolo všetko. Súper nás dorovnal a v tretej tretine sme inkasovali tri góly a to rozhodlo. Mrzí nás množstvo nevyužitých šancí v prvej tretine a samozrejme strata bodov z domáceho ihriska.

20881883_10154704571926957_2982088936940285602_n

Ako si vypĺňa čas počas extraligovej prestávky člen širšieho výberu Masters Slovenskej republiky?

V Žiline sa konal turnaj Eurocup Masters, kde som nastupoval v drese Žiliny. Rád som sa ho zúčastnil, pretože prišlo množstvo kvalitných mužstiev. Hralo sa v krytej hale a dobre sme sa zabavili.

Ako budeš tráviť Vianoce a čo by si zaželal našim čitateľom do blížiacich sa sviatočných dní?

Vianoce strávim s manželkou, deťmi a v kruhu najbližšej rodiny. Spoluhráčom, protihráčom, hráčom a všetkým čitateľom prajem pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa šťastia, zdravia, porozumenia a hromadu darčekov (úsmev)

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník, foto: Adrián Danaj

POZOR! Odovzdávanie cien Športovec roka 2017 sa blíži.. Svoje tipy nám môžete posielať už len do konca roka!