fk_senica_a_muzstvo_800x400

Prvý bod hneď proti Slovanu!

Nedávno sa na sociálnych sieťach objavila správa o tom, ako sa Marián Jarabica, rodák z Čadce, dohodol na novom pôsobení v FK Senica, účastníka Slovenskej najvyššej futbalovej súťaže – Fortuna ligy. Na svoj prvý zápas naskočil v 3. kole a hneď proti súperovi zvučného mena. Svojmu novému klubu pomohol k prvému bodu v sezóne, keď remizoval so Slovanom Bratislava 1:1. Marián odohral celý zápas a prispel k defenzívne ladenej taktike Ivana Vrabeca mierou vrchovatou..

Majo, asi tradičná otázka, no veľmi dôležitá: Ako sa ti hralo proti Slovanu?

Veľmi ťažko. Ide o kvalitného súpera. V zápase mali veľké držanie lopty, avšak my sme ich nepúšťali do vážnych šancí a aj preto sa nám podarilo uhrať solídny výsledok.

Tréner Ivan Vrabec pre sport.sk spomenul, že ste si siahli na dno síl, vaša hra vychádzala z obrannej hry. Bol si teda dostatočne vyťažený?

Takmer celý zápas sme sa presúvali v bloku a bránili. Bolo to náročné fyzicky aj psychicky, lebo behať bez lopty väčšinu zápasu nie je nič príjemné..

20631587_1836882966641759_172776543_n

Marián Jarabica je s FK Senica dohodnutý na jednu sezónu

Čo úvodný gól už v 2 minúte duelu? Asi vás veľmi nepovzbudil…

Do zápasu sme šli s tým, aby sme čo najdlhšie neinkasovali, čo sa nám teda nepodarilo, ale paradoxné je, že nás ten gól viac vyhecoval. Pridali sme na obrátkach a naša snaha sa zúročila v podobe vyrovnávajúceho gólu v závere stretnutia..

Čo ti hovoril tréner po zápase? Hral si celých 90 minút…

Myslím, že bol spokojný so mnou aj s hrou celého mužstva. Máme sa od čoho odraziť..

Pre teba dobrý štart v novom drese?

Nebol najhorší, uhrať remízu proti Slovanu sa určite cení, ale viac by ma potešilo, keby sme neinkasovali…

Autor: Tomáš Urbaník, foto: Archív Mariána Jarabicu a fksenica.eu.