foto1

Prihláste sa do Kysuckej hokejbalovej ligy 2019/2020

Pre podporu a rozvoj hokejbalu na Kysuciach sme medzi hokejbalistami komunikovali niekoľko zaujímavých návrhov AKO sa dostať opäť do súťažného tempa. Turnajový spôsob Kysuckej hokejbalovej ligy má byť len začiatok cesty. Vyberáme dva možné modely organizovania KHL v sezóne 2019/2020, ktoré majú veľkú pravdepodobnosť na úspech. Máte chuť na hokejbal? Prihláste sa do KHL 2019/2020 a športujte s nami! Do prihlášky zaznačte aj model, ktorý sa vám pozdáva najviac. 

Prvý model nazývame KHL OPEN TOUR 2019/2020. Už v názve má slovíčko, ktoré signalizuje pointu projektu. Kysucká hokejbalová únia v spolupráci s hokejbalovými strediskami kysuckých miest a obcí začne organizovať KHL turnajovým spôsobom tak, aby sa uskutočnilo aspoň 6 turnajov. Do turnaja sa bude môcť prihlásiť ktokoľvek, kto si chce zahrať hokejbal, avšak zvýhodnený bude ten prihlásený klub, ktorý sa bude turnajov zúčastňovať pravidelne, pretože sa mu budú napočítavať body do jednej tabuľky, čo vo finále bude znamenať lepšie umiestnenie (podobne sa hrávajú niektoré slovenské extraligy mládeže na Slovensku). Ihriská sú zámerne vyberané tie, kde sa hráva formát 4+1, alebo 3+1. V praxi to znamená, že ak sa partia chalanov dohodne, že si ide zahrať, stačí, keď ich bude 6 až 8 s jedným brankárom. V prepočte dve osobné autá hráčov, ktorí majú radi hru, športový zápal, pocit z víťazstva, alebo z hry a dobrej akcie.

Druhý model pre KHL TOUR 2019/2020 sa od prvého líši jedine v tom, že sa už na začiatku prihlási pevný počet tímov, ktorý bude súťažiť o body do tabuľky tiež na turnaji, avšak, dvojkolovo. To znamená, že si zahrajú dva zápasy počas jedného turnaja. Pri počte mužstiev 6, ide o 5 turnajov, keď by sa hralo aj na odvetu (každý s každým dva krát). Do finálového turnaja postúpi povedzme 4 kluby a zahrajú si o majstra v skrátenej podobe play-off.

Na to, aby sa hrávalo s čo najväčším počtom Kysučanov, by pre prihlásené tímy mohla byť prijatá podmienka 7:3, čo znamená, že na 10 hráčov by pripadalo 7 Kysučanov a 3 hostia.

Štartovné na hráča, alebo celý tím sa bude odvíjať od počtu prihlásených tímov.

Pravidlá súťaže budú aktuálne pravidlá Slovenskej hokejbalovej únie upravené na formát 4+1 a 3+1.

Prihlášky zasielajte do 10. 10. 2019 na mail: zariadimeto@gmail.com, alebo mobil 0949 499 631, alebo v správe pre Viktória Kysucká na FB.

Prvý turnaj sa má uskutočniť už 27. 10. 2019 na Svrčinovci. Hrací formát 4+1

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ ÚNIA

khl