asf

Prežívame úžasné pocity výhry – úspech je výsledkom spoločnej tvrdej práce

Druhý rok v Slovane a druhý krát oslava majstrovského titulu. Keď k tomu pridáme dva krát finále Slovenského pohára (minulý rok aj víťazne) tak si môže Monika Bytčanková povedať: Dobrý výsledok. Kroky talentovanej futbalovej stopérky do Bratislavy nesmerovali náhodou. Chcela svoju vášeň pre loptovú hru a zelené trávniky posúvať pokiaľ možno čo najďalej. Zatiaľ sa jej to darí vrchovate, čo poviete? Futbalistka roka 2018 nám ešte počas majstrovských osláv odpovedala na niekoľko zvedavých otázok. 

Monika, aké pocity prišli so záverečným hvizdom píšťalky v Myjave a potom, keď ste držali majstrovský pohár nad hlavou?

Toto sú úžasné pocity výhry. Som šťastná že za dva roky v Slovane môžem už druhý krát držať pohár za prvé miesto v lige. Tento úspech sme si vybojovali spoločne ako kolektív a preto ta výhra chutí viac.

Kde budete oslavovať titul?

Tak ako minulý rok v Bratislave.

Čo vás čaká po sezóne?

Momentálne sa všetky tešíme na voľno, aby sme sa mohli venovať škole, rodine a blízkym.

spolocna-upr

Už pomýšľate jednou dvoma myšlienkami na tohtoročnú Ligu majstrov?

Liga majstrov je naša odmena za tvrdú prácu počas celej uplynulej sezóny. Bude v našich hlavách keď nám začne letná príprava a určite pôjdeme do nej naplno, aby sme uhrali čo najlepšie výsledky.

Na koho myslite, alebo čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Majsterky SR 2019?

Samozrejme na spoluhráčky, veď my spoločne sme sa prebojovali na prvé miesto!

Patríte k najlepším stopérkam v lige. Máte nejaký osobný recept na úspech?

Neviem, či je to práve recept na úspech, ale viem, že pokiaľ niekto poctivo a kvalitne trénuje a má rád to čo robí, tak zaručene úspech príde.

Koho by ste možno vyzdvihli, komu poďakovali?

Veľká vďaka patrí tým, ktorí bojovali na ihrisku a nechali tam svoje srdce. Bez lásky a tvrdej práce by to išlo ťažšie. Trénerom, ktorý nás viedli od začiatku tou správnou cestou. A našim blízkym, ktorý nás podporovali v našom futbalovom bláznovstve.

TOMÁŠ URBANÍK, foto: archív M. B.

KYSUCKÝ ŠPORT