stara

Posledné kolo – posledná šanca pre Čadcu

Tipos III. liga stred

MFK Zvolen : TJ Tatran Krásno nad Kysucou (15. 06. 17:00)

V sobotu vybehnú hráči Krásna posledný krát v tejto sezóne na majstrovský zápas. S domácimi fanúšikmi sa rozlúčili minulý víkend s Rimavskou Sobotou. S favoritom dokázali uhrať vyrovnanú partiu a pripísali si cenný bod. V poslednom dueli nastúpia na ihrisku Zvolena. Je to podobný súper, ako posledný vyzývateľ Krásna a dá sa čakať, že ich čaká rovnako ťažký zápas. Môžu však hrať v psychickej pohode a užiť si derniéru futbalového roka 18/19. Krásno skončí s určitosťou po sezóne na 12. priečke.

FK Čadca : FTC Fiľakovo (16.06. 17:30)

V Čadci môžu hovoriť ako o najhoršej sezóne za dlhé obdobie. Najväčšie mesto Kysúc môže prísť o 3. najvyššiu slovenskú súťaž. Majú k tomu momentálne najbližšie, avšak o tom, kto zostúpi, rozhodne až posledné 28. kolo. S L. Štiavnicou už Čadca nesúperí, avšak Poltár bude mať po sezóne odčítaných 6 bodov a to môže byť zlomové. Posledné vystúpenie sezóny, a zároveň to najdôležitejšie, absolvuje Čadca na svojom trávniku. Fiľakovo je tabuľkovo veľmi vzdialené, avšak nie je súperom, ktorý ostatných valcuje, strieľa málo gólov a vonku sa im príliš nedarí. Čadca bude potrebovať získať minimálne bod na záchranu za predpokladu, že Poltár neboduje nad Kalinovom.

IV. liga sever : Dokáže Staškov pretrhnúť sériu bez výhry?

FK Slávia Staškov : FK Rajec (15. 06. 17:30)

Staškovu sa naskytla posledná šanca si udobriť obecenstvo. Už to je 7 zápasov odvtedy, čo dokázali pokoriť súpera, to znamená, že už takmer dva mesiace sa Staškovu nepodarilo vyhrať ani doma, ani vonku. Záver IV. ligy majú šancu hráči Staškova chytiť trojbodový úlovok proti FK Rajec. Súperi si budú veľmi vyrovnaní čo sa týka formy, avšak Rajec ani jeden raz v tejto sezóne súpera na jeho pôde nepokoril, vždy sa body delili za remízu, prípadne odišli naprázdno. Rajec môže byť tým súperom, ktorý Slávia potrebuje, aby si uchmatla víťazstvo po dlhej dobe.

ŠK Javorník Makov : OFK Teplička nad Váhom (16. 06. 17:30)

Makov si záver sezóny užíva, čo je vidieť aj na výsledkoch. Pár zápasov nazad ešte obsadzoval 10. priečku, teraz už sa pohybuje v top 5 a môže atakovať 4. pozíciu. V uzatváracom zápase IV. ligy bude hostiť na domácej pôde Tepličku nad Váhom, svojho tabuľkového suseda. Práve v tomto dueli sa rozhodne, kde sa nakoniec Makov po sezóne usadí. V prípade výhry to bude 5., možno aj 4. miesto, naopak, pri prehre to môže byť 6. miesto a v prípade deľby bodov sa nič nezmení. Bez ohľadu na výsledok však Makov môže hodnotiť sezónu pozitívne a zápas s Tepličkou si užije.

V. liga sk. A : V poslednom kole je situácia na konci tabuľky zamotanejšia, ako kedykoľvek predtým

ŠK Čierne : FK Strečno (15. 06. 14:00)

Na záver sezóny sa odohrá na Čiernom zaujímavý zápas. Pôjde o stret dvoch susediacich účastníkov, pričom je pozične na tom lepšie Strečno. Podobne, ako v zápase na Makove, sa rozhodne aj v tomto stretnutí, kto sa na ktorom mieste umiestni. Obe mužstvá sú vyrovnané, formu má však o kúsok lepšiu domáci tím. Rovnako tak sa lepšími strelcami môže popýšiť Čierne. Peter Puček je tretím najlepším zakončovateľom ligy s 20 zásahmi, Roman Baláž s 11 sa taktiež radí medzi najlepších. S výkopom o 14. hodine čaká divákov na Čiernom zaujímavé stretnutie.

TJ Slovan Skalité : MŠK Kysucké Nové Mesto  (15. 06. 15:00)

Na Skalitom sa odohrá jediný, a zároveň posledný zápas V. ligy v podaní rýdzo kysuckých mužstiev. Domáci Slovan bude hostiť postupujúce MŠK K. N. Mesto. V zápase nepôjde o nič, avšak domáci ani do tretice nedokázali bodovať, čo budú chcieť zmeniť proti komu inému, ako najlepšiemu tímu ligy. Hosťom pôjde len o udržanie jarnej neporaziteľnosti a udržanie bodovej formy. Víťazná rozlúčka pre Skalité bude najlepším možným výsledkom, avšak hostia nič súperovi nedarujú a nebudú chcieť podľahnúť ani v poslednom zápase.

TJ Tatran Oščadnica : OFK Kotešová (16. 06. 17:30)

Rozuzlenie zostupovej problematiky stále nemá svoj výsledok a to vďaka posledným dvom víťazstvám Tatranu. Udržať ligu je pre Oščadnicu cieľom už dlhú dobu a aj keď sa to nedarilo, na konci sezóny majú stále šancu ponechať V. najvyššiu súťaž v tejto obci. V zápase pravdy privítajú na domácom ihrisku súpera z Kotešovej a Tatran si nemohol priať lepšieho súpera na takto dôležitý zápas. V poslednom období odohral súper Oščadnice dobré výsledky, avšak na domácej pôde. Na ihriskách súpera sa im nedarí a od 14. kola nezvíťazili. Výsledok 1:6 budú chcieť odplatiť domáci na svojej pôde a udržať ligu, avšak musia sa spoliehať na výsledok zo Zborova a vo svojom zápase uhrať čo najlepší výsledok.

TJ Snaha Zborov nad Bystricou : TJ Fatran Varín (16. 06. 17:30)

Súper Oščadnice v boji o zostup sa drží stále na nezostupovej pozícii, ktorá zaručuje zotrvanie v lige. Nedávno ešte držali 5 bodový odstup od Tatranu, no po minulom kole sa situácia zmenila a už sú to len 2 body. Po konci sezóny však budú Zborovu odobraté 3 body, čo im podstatne komplikuje záchranu. Posledný duel s Varínom rozhodne, či dokážu zotrvať v súťaži. Hostia z Varína majú počas jari nestabilnú formu, keď série výhier striedajú série porážok a momentálne ťahajú dve prehry. Pôda súpera im príliš nevonia, čoho výsledkom sú 1 výhra, 2 remízy a 3 prehry. Druhý bojujúci o zotrvanie v súťaži teda taktiež dostal do cesty prijateľného súpera a je len na ňom, ako sa zachová. Ani výhra nezaručí s určitosťou zotrvanie a musia sa spoliehať na skóre z Oščadnice.

MFK Bytča : FK Tatran Turzovka (16. 06. 17:30)

Jarná časť pre futbalistov Turzovky prebiehala celkom úspešne. Aj keď tabuľkovo sa pohybujú v strede tabuľky, stále sa poradie mení. Rozdiely sú totiž minimálne, medzi 6. a 10. priečkou sú to len 3 body a každým kolom tímy stúpajú či klesajú. V poslednom dueli v Bytči sa rozhodne, kde skončia po sezóne. Forma Turzovky je podobne vyrovnaná, ako tabuľka. 4 výhry, 4 remízy a 4 prehry zabezpečili Tatranu „len“ 10. miesto, čo sa môže zmeniť. Obaja súperi sú nesmierne vyrovnaní, či bodovo či výsledkovo. V Bytči však musí bodovať, ak chce skončiť lepšie.

ŠK Belá : TJ Spartak Vysoká nad Kysucou (16. 06. 17:30)

Jarnú časť si hráči Spartaka predstavovali úplne inak. Boli favoritmi na postup, víťazmi jesennej časti a mali dobre nabehnuté na celkové víťazstvo. Priebeh jari však nevyšiel podľa predstáv. Vysokej ušiel začiatok jari, kde v prvých kolách dokázali najlepšie remizovať. Na konci futbalového roka bojujú ešte o čo najlepšie umiestnenie. Z trojice Vysoká – Strečno – Čierne sú na tom najlepšie, a teda na 2. priečke. Ak chcú udržať pozíciu vicemajstra, v Belej by mali minimálne bodovať a očakávať výsledok na Čiernom. Všetko majú však vo svojich rukách.

VI. liga QUICK SPORT : Pokrok bude chcieť osláviť titul víťazstvom v poslednom kole

O postup

TJ Kysučan Korňa : TJ Kysučan Ochodnica (15. 06. 17:00)

Jediné sobotné meranie síl VI. ligy odohrajú v Korni, kde sa stretnú dve mužstvá, ktoré sú tabuľkovo pri sebe. Ochodnica bola celú nadstavbu posledná, avšak po poslednom odohratom kole predbehli Podvysokú. Korňa nenašla dlho formu v nadstavbe, minulý víkend dokázali druhýkrát vyhrať. Okrem toho si raz pripísali remízu. Kto bude v tomto zápase ťahať za dlhší koniec, tak  skončí lepšie v konečnom poradí.

TJ Slovan Podvysoká : ŠK Nesluša (16. 06. 17:30)

Nesluša v druhej polovici nadstavby nedokázala ešte ani raz poraziť svojho súpera. Po prvej polovici boli jedným z ašpirantov na postup, posledné 3 zápasy sa ale prepadala v tabuľke a stratila nádej o postup. V poslednom zápase sezóny sa predstavia na pôde Podvysokej, ktorej sa príliš nedarí. 2 výhry a 5 prehier znamenajú, že momentálne sídli na poslednej priečke. Pred domácimi divákmi môže túto skutočnosť napraviť, Nesluša však nebude ľahký súper a sami budú chcieť ukončiť sezónu čo najlepšie.

FK Vadičov : TJ Pokrok Stará Bystrica (16. 06. 17:30)

Pokrok je suverénnym lídrom ako aj základnej časti, tak aj celej nadstavby. Od prvého kola ich nik nepredbehol, čo im zaistilo titul v predstihu a na domácej pôde už stihli osláviť postup o súťaž vyššie. Sezóna sa však ešte úplne neskončila a vo Vadičove sa predstavia v poslednom dueli, kde proti domácim odohrajú ťažký zápas. Naposledy odtiaľ odchádzali hráči Podvysokej s 8-gólovou nádielkou, avšak proti lídrovi to bude úplne iný zápas.

TJ Slovan Rudinská : TJ Spartak Radôstka (16. 06. 17:30)

V Rudinskej sa stretnú dve mužstvá, ktoré bojovali o celkové víťazstvo v nadstavbe. Rudinská padla už skôr, čo zapríčinili zlé výsledky v priebehu posledných 7. kôl. Radôstka ostávala v boji o titul až do posledného odohraného kola, keď sa držala 1 bod za Starou Bystricou. Avšak, remíza s Vadičovom postupové nádeje zahatala. Mužstvá sa budú chcieť už len rozlúčiť so sezónou a výsledok neovplyvní tabuľkové postavenie ani jedného zo zúčastnených.

O umiestnenie

ŠK Radoľa : TJ Olešná (16. 06. 17:30)

V Radoli sa stretnú tímy z 3. a 4. priečky v zápase o umiestnenie na daných pozíciách. V poslednom kole domáci nevycestovali k lídrovi z Novej Bystrice, naopak, Olešná odohrala víťazné stretnutie proti Čadci „B“. Hostia sa môžu pýšiť dobrou formou, keď za 4 posledné zápasy všetky vyhrali, predtým ešte v prvom kole vyhrali nad Snežnicou, okrem toho prehrali dva duely. Radoľa dokázala na domácej pôde vyhrávať, na súperových ihriskách však dokázala uhrať len 1 bod za remízu na Rakovej. Dá sa očakávať vyrovnaný zápas.

FK Čadca „B“ : TJ Slovan Nová Bystrica (16. 06. 17:30)

Najzaujímavejší duel nadstavby o umiestnenie čaká divákov v Horelici, kde sa predstavia dva najlepšie celky tabuľky. Rozdiel medzi dvoma mužstvami je však viditeľný. Hostia inkasovali v nadstavbe len 5 gólov, pričom nadelili 28. Domáci majú za sebou 2 porážky, pričom tá posledná bola výraznejšia. Vzájomný zápas zo 4. kola skončil lepšie pre Slovan výsledkom 5:0 a dá sa očakávať, že aj v tomto zápase bude favoritom. Nová Bystrica je už istý víťaz nadstavby o umiestnenie a výsledok tohto zápasu na to nebude vplývať.

OŠK Snežnica : FK Polom Raková (16. 06. 17:30)

Domáca Snežnica odohrala takmer celú druhú polovicu nadstavby na svojom ihrisku, zato Raková práve naopak, na ihriskách súpera. Snežnici sa v nadstavbe nedarí. Začiatok úplne nevyšiel a prišli dve vysoké prehry, potom prišiel bod za remízu 2:2 so Zákopčím. Odvtedy prehrali štyrikrát, z toho 2 prehry prišli len o gól. Raková sa na začiatku nadstavby hľadala, po 2 prehrách však prišli 4 výhry a 1 remíza. Favoritom zápasu bude Polom, ale ani domáci nebudú chcieť ostať naprázdno a uchmatnúť bod či všetky 3.

TJ Slávia Zákopčie : FK Lodno (16. 06. 17:30)

V závere sezóny sa na Zákopčí stretnú minuloroční sedmoligisti. Domáca Slávia dokázala získať v nadstavbe 7 bodov za dve výhry nad Radoľou 2:1 a Snežnicou 1:0, s rovnakým súperom ešte remizovali 2:2 na domácej pôde. Lodno získalo o bod menej za 2 výhry nad Olešnou 3:1 a svojim najbližším súperom 7:1. Zákopčie bude chcieť odčiniť vysokú prehru z ihriska svojho súpera a víťazne sa rozlúčiť s futbalovým rokom 18/19, čo však budú chcieť aj hostia z Lodna. Kto skončí lepšie, o tom rozhodnú sami duelanti v zápase.

text: Michal Handlovský

foto: TJ Pokrok Stará Bystrica

KYSUCKÝ ŠPORT