30709066_10211066742732513_4376617403140800512_o

Pomôžu PROTEFU skvelí fanúšikovia? Firit verí, že áno!

Juraj Firit sa pripojil k HBK PROTEF Považská Bystrica tesne pred play-off, keď vytvoril trénerský tandem s Tomášom Regecom. Boli sme zvedaví, ako sa mu na hru pozerá z roly fanúšika a ako trénera, kde sa lámal chlieb v prvom kole play-off a čo môže platiť na silný LG AB hokej Bratislava.

Juraj, povedzte, kedy sa lámal chlieb v sérií s Martinom?

V druhom zápase sme si po treťom inkasovanom góle zobrali oddychový čas. Povedali sme si, že je ešte stále dosť času na to aby, sme zápas otočili, ale musíme začať viac behať. Paradoxne o par sekúnd mali hostia najväčšiu šancu zápasu, ale náš brankár vytiahol asi najkrajší zákrok sezóny a udržal nás v hre. O chvíľu sa nám podarilo znížiť na 2:3 a pár minút do konca tretiny aj vyrovnať na 3:3. V nájazdovej lotérií sme verili nášmu brankárovi, lebo vieme, že ani na tréningu mu z nájazdu nemôžeme dať gól (úsmev)

Ako ste vnímali situáciu po prvom dueli a v druhom za stavu 1:3?

Stále som veril, že to chlapci otočia. Šancí na gól sme mali naozaj dosť. Chýbalo nám trošku šťastia v zakončení.

Kto zavelil k obratu?

Podľa mňa bol kľúčový moment série, ten zákrok Jožka Bratinu za stavu 1:3. V útoku nám gólovo pomohla tretia päťka, ktorá prelomila našu streleckú smolu.

Ako vidíte sériu s LG AB hokej Bratislava?

Každý zápas bude ťažký, ale verím našim chlapcom. Snáď už ten tlak z prvého kola, že musia potvrdiť rolu favorita, z nich opadol a budeme sa sústrediť už len na samotné zápasy.

30729690_10211066708451656_8539846876667576320_oČo môže platiť na vášho semifinálového súpera?

Snáď to, čo platilo aj doteraz. Disciplinovaný, bojovný, kolektívný výkon podporený skvelými fanúšikmi, ktorí nás hnali vpred počas celej sezóny! Veľká vďaka im.

Do mužstva ste prišli tesne pred play-off, ako ste sa zžili s kolektívom?

Väčšinu chalanov poznám už dlhšie a samozrejme vždy, keď mi to čas dovolil, tak som sa bol pozrieť na zápasy. Viem, čo od nich môžem očakávať. Aj preto sme si na seba ľahšie zvykali. Aspoň tak to vidím ja (úsmev)..

Autor: Tomáš Urbaník. Foto: Adrián Danaj