33901248_491519781251465_2230038709045035008_n

Pohár Ľuba Sekeráša po prvý krát na Kysuciach

Prvý krát vyhrali Európsku hokejovú ligu univerzít! UMB Banská Bystrica získala trofej pomenovanú po legendárnom slovenskom hokejistovi Ľubovi Sekerášovi – Sekeras Trophy, tiež prvý krát vo svojej histórii. Dnes sa s ňou boli pochváliť na Kysuciach  hráči majstrovského tímu Roman Kadlečík a Marek Janák. Pobyt doma a chvíle s pohárom v kruhu najbližších si užívali naplno.

 

33902782_491520357918074_2949726166719660032_nChlapi, čo to pre vás znamená, že ste tu, na Kysuciach s pohárom Ľuba Sekeráša?

Roman Kadlečík: V prvom rade je to pekné gesto od vedenia ligy a od nášho klubu z UMB Banská Bystrica, že umožnili hráčom požičať si trofej na 1-2 dni a ukázať ju rodine a priateľom, užiť si to ešte raz doma. Ja som s pohárom navštívil obe mestá v ktorých mám rodinu (Skalica, Kysucké Nové Mesto). Ukázal som ju rodine a kamarátom, niektorí z nich také niečo nikdy pred tým nevideli a bol to pre nich zážitok z čoho mám radosť. Myslím si, že každý šampión by mal niečo vrátiť späť do komunity, z ktorej pochádza a tieto „maličkosti“ vedia ľuďom spraviť veľkú radosť. Bolo mi potešením stráviť dva dni so Sekeras Trophy a priniesť ju aj sem na Kysuce. Zároveň je to pre mňa motivácia do ďalšej práce, aby som tieto momenty mohol ešte niekedy zažiť znova.

Marek Janák: Je to zaujímavý pocit, pretože aj keď asi túto súťaž veľa Kysučanov nesleduje, tak priniesť trofej sem a pochváliť sa niečím novým, môže byť významné pre budúcnosť. Je to česť, byť na pohári a verím, že bude liga naberať na vážnosti a prestíži. Je to veľmi zaujímavý projekt, ktorý začína pripomínať profesionálnu súťaž. Pre mňa je to zatiaľ najväčší úspech v mojej hokejovej kariére a verím, že výlet na Kysuce si ešte „Sekeras Trophy“ zopakuje.

Kde všade ste zavítali?

Marek Janák: Každý bol s pohárom so svojimi najbližšími, rodinou. Ja som sa ukázal vo svojej obci Dubiu. Následne sme šli ku hvezdárni v Kysuckom Novom Meste, odkiaľ je pekný výhľad. Malo to svoje čaro.

Čo na to hovorili najbližší a kamaráti? Spomínate si na niečo konkrétne?

Roman Kadlečík: Samozrejme sa tešili so mnou a boli prekvapení z veľkosti pohára. Vraj naživo vyzerá väčší ako na fotografií. Každý, kto ho zodvihol, alebo sa pokúšal zodvihnúť, mi dal za pravdu, že je poriadne ťažký. Na konkrétne slová si presne nespomínam, ale všetci boli šťastní a hrdí. Zaželali mi takýto úspech aj v budúcnosti.

Autor: Tomáš Urbaník, foto: Archív

KYSUCKÝ ŠPORT