55935273_395201354646549_2079566084607836160_nj

Peter Tichý verí, že verejná diskusia o športe prinesie dobré myšlienky

Emila Zátopka volali mašina, Peter Tichý je vraj nezmar. Slovenská atletická osobnosť z Kysúc sa vôbec nezastaví. Jeho kalendár je plný rôznych podujatí. Minulý rok ich absolvoval toľko, koľko rokov oslávil v marci. Kto nevie, nech si pozrie jeho časovú os na sociálnej sieti a spočíta. Ambasádor kysuckého športu a čerstvý držiteľ bronzového odznaku Slovenského olympijského a športového výboru šíri myšlienku olympizmu a športového prístupu všade kde sa objaví a privítal aj možnosť verejne diskutovať o rozvoji športu v meste a regióne. Prečítajte si krátky rozhovor s človekom, ktorý stelesňuje slová ako odhodlanie a oddanosť športu. 

Ako hodnotíte svoje výkony a účasti na pretekoch v Krakove, Púchove či Ilave?

Potešili ma. Keď sa nad tým zamyslím tak ma už moje výkony ani nevedia sklamať (úsmev) Už nešportujem prioritne kvôli nim. Samozrejme potešili aj umiestnenia, na Krakovskom maratóne vo svojej kategórii 2. miesto, následne na kratších pretekoch víťazstvá v Púchove, Ilave a Žiline na Memoriáli Jozefa Gabčíka.

Ktorý pretek si vážite najviac, alebo vám tak ostal pri srdci?

Každý pretek mi dáva zážitok, ťažko niektorý vyzdvihovať. Vždy sa teším z každého ktorý dobehnem do cieľa v zdraví a s dobrým pocitom, že som vydal zo seba na čo som v danej chvíli mal. (úsmev)

58373839_1081553925366002_967772263409516544_n

Darí sa vám bežecky aj chodecky v novej kategórií. Čo vás neustále ženie vpred?

Nebehám už kvôli napredovaniu. Pochopiteľne ma teší, že sa presadzujem aj umiestneniami, prioritou mi je však hlavne dobrý pocit. (spokojný úsmev) Asi ten ma „ženie“ vpred, rád sa totiž cítim dobre a beh mi to prináša.

Kde vás uvidíme najbližšie?

Na Kysuciach sa predstavím najbližšie na Kysuckom maratóne 22. júna.

Patríte k osobnostiam slovenskej atletiky, čo si myslíte o iniciatíve zorganizovať verejnú diskusiu k rozvoju športu v meste a regióne, ktorej sa zúčastníte?

Určite túto iniciatívu vnímam veľmi pozitívne. Verím, že práve aj takáto verejná diskusia môže priniesť nové podnety k zlepšeniu podmienok hlavne pre mladých talentovaných športovcov, ktorých je na Kysuciach dosť.

KYSUCKÝ ŠPORT

plagat-verejna-diskusia