dsc_3161

Pavol Slovák: Teším sa, že turnaj naberá na popularite!

Kto by si prečítal články o Kocka cupe z minulých rokov, dostane obraz o dobre zorganizovanom turnaji, kde sa hráči bavia hrou a keď odložia hokejky, hodujú, ako sa patrí na hodové slávnosti, počas ktorých sa turnaj koná. Okrem tradičných tímov si všimnete aj tradičných hráčov, ktorí si každý rok vyhradia víkend na to, aby prišli na ihrisko pri ZŠ Clementisova a rozohrali veľké zápasy. Napriek tomu, ako všetko doteraz fungovalo sa v roku 2019 udeje niekoľko zásadných zmien, ktoré hokejbalový turnaj povýšia na level „PROFI“. O aké zmeny ide, nám viac prezradil hlavný organizátor a garant tohto podujatia Pavol Slovák. Skôr, ako si prečítate náš rozhovor, môžete si prečítať články, ktoré sprevádzali aj Kocka cup za ostatné roky a ktoré vám predstavia Pavla Slováka bližšie. Stačí kliknúť TU a TU aj TU…. Možno zistíte, že v Kysuckom Novom Meste tlie hokejbalové zlato 🙂 

Môžete nám opísať, aké presne zmeny čakajú hráčov a priaznivcov Kocka cup-u?

Zmeny nebudú tak organizačné ako smerom k hráčom turnaja. Riaditeľ základnej školy Clementisova pán Igor Ševec vybavil prostriedky na rekonštrukciu ihriska, čiže nás čaká parádny povrch, nové mantinely čo rozhodne pridá na kvalite turnaja a hratelnosti najmä pre technických hráčov. Za ostatné roky sme si zápasy pískali sami, tento rok bude extraligový rozhodca Milan Kováčik a bude sa hrať podla originálnych pravidiel formátu 3+1. Pribudne nám svetelná tabuľa, čo ešte viac zaktraktívni celý priebeh turnaja.Ďalším plus sú dve mužstva navyše (úsmev) Vždy sa hrávalo v počte osem, ale tento rok je nás už 10(!) Myslím, že diváci, ale najmä hráči sa majú načo tešiť!

dsc_3576

Na internete sa k akcií prihlásilo veľa ľudí, čím si to vysvetľujete?

Organizujeme to už 10 rokov a ide o 9 ročník. Turnaj si za tie roky našiel veľa priaznivcov a skalných hráčov. Veľmi ma teší obľúbenosť turnaja u ľudí, ale hlavne u samotných hráčov. Je to v podstate väčšia športová akcia v KNM, ako sú Kysucká 10-ka alebo Streetbalový turnaj.. Hráči sa celý rok tešia na výborné jedlo, pitný režim a hlavne veľa cien pre najlepších. Sme taká hokejbalová rodina, ktorá sa aspoň takto stretne raz za rok. Hokejbal má v našom meste veľkú tradíciu, veľké úspechy a pre našu komunitu hokejbalistov je to taký mini sviatok.

Trofeje majstrov sveta na akcií nikdy neboli, aké sú ohlasy na tento atraktívny ťah?

Veľa ľudi sa ma pýta, či príde hrať aj Lukáš Piják, dvojnásobný majster sveta v hokejbale a ja im vždy s radosťou oznámim, že hrať príde a že prinesie aj poháre majstrov sveta. Bude to taká čerešnička na torte celého turnaja. Veľmi sa na to teším a myslím, že aj veľa fanúšikov si preto nájde cestu na ihrisko.

fb_img_1561362391439

Hokejbal je najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku za čo vďačíme niekoľkým generáciám vynikajúcich hráčov. Tento rok, keď boli MS na Slovensku a naši reprezentanti vyhrali titul majstra sveta, tak prepukol taký malý ošiaľ. Videli to tisíce ľudí v Steel aréne a ďalšie tisíce na obrazovke RTVS. To je posun a pre náš šport veľký impulz.

Na čo sa najviac tešíte vy?

Ja sa najviac teším na svojich kamarátov. Zahráme si, dobre sa najeme, posedíme spolu a zaspomíname si na staré časy. Teším sa, že turnaj naberá na popularite, tak dúfam, že príde aj veľa ľudí. Po organizačnej stránke by malo byť všetko vybavené, tak už len zladiť formu a vymodliť si počasie a všetko bude super!

TOMÁŚ URBANÍK, Foto:

KYSUCKÝ ŠPORT

Môže vás zaujímať: O najstaršiu hokejbalovú trofej pôjde na konci augusta 2019!