kopia-hmirova-2

Patrícia Hmírová: Verím v úspech a dobrý ofenzívny futbal!

Slovenské futbalové reprezentantky si z horúcej maďarskej pôdy priviezli uplynulý piatok všetky tri body! V Budapešti sa pritom očakával triumf domáceho výberu, ktorý by si potvrdil tretie miesto v kvalifikačnej skupine a cennú remízu so Slovenskom z prvého vzájomného duelu. Nestalo sa keď na víťazstve 1:2 (0:0) mala leví podiel legionárka Patrícia Hmírová. Kysucká kanonierka známa z pôsobenia v poľskej najvyššej súťaži nám v krátkom rozhovore priblížila svoj otvárací gól zo 69. minúty proti Maďarsku aj náladu v reprezentačnom tíme pred dnešným domácim zápasom s Lotyšskom, ktorý si budete môcť pozrieť on-line od 18.00 h. Čítajte ďalej.

122412560_3351704334882657_782669611099999411_o

Proti Maďarkám ste otvorili skóre. Opíšete nám to zo svojho pohľadu? Ako si ceníte tento gól?

Každý gól za reprezentáciu je pre mňa veľmi dôležitý. Dostala som fantastickú na centimeter presne vypočítanú prihrávku od Dominiky Škorvánkovej. Doslova som sa do nej hodila a vyšlo to!  Následne prišla obrovská radosť.

Podľa fotografií Slovenského futbalového zväzu to vyzerá tak, že ste nastúpili v úplne nových kopačkách?

Nedá sa povedať že boli úplne nové. Absolvovala som v nich tréning pred zápasom  (úsmev)

Ako sa cítite pred Lotyšskom? Trénujete niečo špeciálne?

Matematicky je to súper z nižšieho koša. Nechceme Lotyšsko určite podceniť. Majú tam šikovné hráčky ktoré si musíme ustrážiť. Určite chceme ukázať ofenzívny futbal a pevne verím že nám to prinesie šance a v konečnom dôsledku aj góly.

92227008_2833683993418819_6393281488380493824_n

Ako ovplyvnila pandémia futbal a život v Poľsku?

Čo sa týka každodenného života je to asi všade rovnaké. Sú nariadenia, zákazy, obmedzenia. Čo sa týka futbalu, tak tam zakázali fanúšikov, musíme sa dostavať čo najmenej do kontaktu s ľuďmi z “vonku”. Čiže tréning a domov. Som rada, že sa liga stále hra a my nesedíme doma. Situácia je naozaj vážna. Musíme byt opatrní. Niektoré hračky z tímu už boli nakazené a nie je to nič príjemné. Musíme sa chrániť a naučiť sa s tým žiť. Iné možnosti zatiaľ nevidím.

Aká je nálada v národnom tíme?

Nálada je dobrá. Po zápase s Maďarskom sme určite nadobudli aj trošku sebavedomia, ale ostávame pri zemi. Verím, že sa nám dnes (zápas sa hrá o 18.00 h pozn.red.) proti Lotyšsku podarí preniesť niečo z tej nálady na ihrisko. Verím v úspech a hlavne dobrý ofenzívny futbal z našej strany.

Ďakujeme za rozhovor a budeme držať palce!

LIVE PRENOS SLOVENSKEJ REPREZENTÁCIE ŽIEN
si budete môcť pozrieť dnes o 18.00 h na Futbalnet. Sledujte tu: http://bit.ly/kvalifikaciaME22_Zeny_Slovensko-Lotyssko_LIVE

Spracoval Tomáš Urbaník