lukas-pijak-if

Páči sa mi spolupráca s Rádiom Rebeca

Niekoľko hodín nás delí od úvodného zápasu Majstrovstiev sveta v hokejbale. Svetovú špičku privítajú Pardubice. České mesto uprostred krajiny bude pútať pozornosť najbližších 10 dní. V reprezentačnom výbere Slovenska máme Jedno želiezko v ohni! Počas celého roka bol  v hľadáčiku trénerskej dvojice Ďuris-Nauš kysucký hokejbalista a najproduktívnejší Kysučan v HEL – Lukáš Piják.

Slovensko, ako inak, sprevádzajú veľké očakávania. Našu reprezentáciu čaká ťažká cesta obhajcu titulu. Jeden krát sme už obhájili. Tento rok sa niektorí hráči nechali počuť, že by šli pre zlato aj tretí krát. Svetová špička sa však rozširuje a kvalitatívne vyrovnáva.  Každé majstrovstvá sveta posledných rokov patria k skutočnej prehliadke najlepšieho hokejbalu a v Čechách to nebude inak. Opýtali sme sa Lukáša Pijáka, ako vníma tieto posledné hodiny pred prvým duelom.

Lukáš, ako sa cítiš pred svojim prvým svetovým šampionátom?

Cítim sa dobre. Som v pohode. Tvrdo som trénoval a tak verím, že som pripravený.

S akými očakávaniami cestuješ?

Nebudem konkrétny, no očakávania sú veľké. Ide o moje prvé MS, tak sa zrejme dostaví aj nervozita, ale viem, že to zvládnem!

Aká je nálada v tíme?

Podľa mňa je veľmi dobrá. Všetci sa už tešíme na prvý zápas proti Indii.

Čo hovoríš na spoluprácu s Rádiom Rebeca?

Pre mňa je to niečo nové. Po skúsenosti s komentovaním priameho prenosu som privítal aj  tento spôsob propagácie hokejbalu. Páči sa mi spolupráca s Rádiom Rebeca, vďaka ktorej sa ľudia dozvedia o našom športe viac.

Lukášov rozhovor pre Rádio Rebeca nájdete TU:

Pozn. red.: Rádio Rebeca bude pravidelne informovať o dianí na svetovom šampionáte počas dní jeho konania, od 1. 6. 2017 až 10. 6. 2017.

Autor rozhovoru: T. U. Foto: Archív L.P.