uprs

O titule rozhodla až posledná disciplína

Presne vedel čo chce, keď sa začal venovať silovému trojboju. Pred rokom sme vítali Františka Šušku so striebornou medailou na krku (Prvý clánok je TU, Rozhovor po návrate je TU). Vracal sa zo svetového šampionátu z Prahy. Tento úspech ho inšpiroval natoľko, že tu dnes môžeme písať o novom juniorskom svetovom šampiónovi (WUAP), ktorý si po Európe splnil ďalší významný cieľ. Ako to už býva, pridal aj svetové rekordy.

Aké boli pocity potom, ako ste zistili, že ste majster sveta?

Určite krásne. Dlho som sa na to pripravoval. Prakticky hneď po Európe.. Cítil som aj isté zadosťučinenie za tú prácu, tréningy a čas, ktorý si každá príprava na svetový šampionát vyžaduje..

Že som majster sveta sa rozhodlo, až keď som šiel poslednú disciplínu – mŕtvy ťah. Naložili mi 240 kg. Bola to jediná možnosť uspieť a vyhrať vytúžený titul. Hneď, ako sa to podarilo, mi aj malá slza od radosti vybehla (úsmev)

Pocit z výhry bol o to krajší a lepší, ako sa mi posledný týždeň pred súťažou nedarilo. Už som si myslel, že ani nenavážim.. Našťastie všetko dobre dopadlo

Zaujímal by nás priebeh a súperenie o titul s hlavným konkurentom?

Poviem to na rovinu. Tony (pozn.red.: Anton Prokeš) viedol 90 % času počas celého priebehu súťaže. Dokonca mal aj lepší základ ako ja.. Všetko to napokon dopadlo inak. (úsmev)

Čo pomohlo k triumfu?

Titul som získal aj vďaka osobnému rekordu v mŕtvom ťahu. Najprv som šiel základ 210 kg. Necítil som sa najlepšie, lebo na mňa doliehali okolnosti, ako cesta, predošlé disciplíny a podobne. No „hecol“ som sa. Napodiv som to dal hladko. Cítil som sa dobre aj potom, ako mi naložili 240 kg. Myslím si, že som ešte mal rezervu. Napokon som bol dvojnásobne spokojný. Z rezervy aj zo zlatej medaile..

Koľko mohla byť tá rezerva?

Približne 5 kg navyše.

Aké boli pocity doma?

Domov sme s priateľkou dorazili okolo polnoci. Popravde sa mi nedalo ani zaspať. Až nad ránom som zažmúril oko. Ráno ma bolel celý človek. Totálne. (Smich) Ešte vo štvrtok som cítim bolesť. Ale už je to lepšie. Stálo to za to.

Komu by patrili slová na záver? Na koho si spomeniete, keď sa ohliadnete späť?

Na každého človeka, ktorý mi veril a držal palce. Spoločnosť LP suplements, ktorá ma podporuje a určite Riecky relax fitness v Čadci. Ďakujem

Vizitka majstra sveta

Drep: 245 kg – svetový rekord (WUAP)

Bench press: 137,5 kg

Mŕtvy ťah: 240 kg Nový osobný rekord

Total: 622,5 kg Nový svetový rekord (WUAP)

majster-sveta

KYSUCKÝ ŠPORT