aaaa

O majstrovi Slovenskej hokejbalovej extraligy rozhodne až piaty zápas

Slovenská hokejbalová extraliga spozná nového majstra až v poslednom možnom zápase. Rozhodujúci 5. duel uvidia plné tribúny pri hokejbalovom ihrisku v Skalici a diváci online prenosov PROTEF TV. Víťaz základnej časti dokázal odvrátiť mečbal Považskej Bystrice keď ju vo štvrtom dueli porazil rozdielom štyroch gólov (0:4). O titule sa preto bude rozhodovať práve tam.

HBK PROTEF Považská Bystrica sa na svojho súpera pripravil svedomito a v sobotu dokázal využiť všetky svoje prednosti, ktoré hru klubu zdobia. Dravosť, dôslednosť, rýchle útočné tykadlá prenikali do obrany skúsenejšieho celku zo Záhoria a robili vietor pred jeho bránkou. Tlak sa stupňoval a čas na premieňanie šancí dozrel v druhej polovici zápasu. Bodovo sa zaskvel Oravec. Najprv vypracoval prvý gól zápasu a druhý s tretím pridal sám. Asistoval mu Rufati. Z Kysučanov sa o body bili Lukáš Piják a Tomáš Čičala, no tentokrát bez bodového zápisu. Domáci tak naklonili misku váh na svoju stranu. Už „stačilo“ zvíťaziť len raz a to opäť na domácom ihrisku. Lenže play-off je predsalen iná súťaž a ani výhoda mečbalu nemusí znamenať víťazstvo v sérií.

Skalica si na druhý hrací deň a 4. zápas v sérií upravila taktiku, urobila niektoré zmeny v zostave aby sa hokejbalový koncert mohol začať odznova. Aj sa začal. Opäť bol zápas vyrovnaný. Útočné snahy oboch celkov dlho hľadali prvého strelca, ktorý premení svoju šancu. Podarilo sa to gólom do šatne Vadíkovi, ktorý zúžitkoval prihrávku Smetanu. Na druhý gól sa čakalo do tretej tretiny. V 37. minúte sa opäť presadili hostia. Zo spolupráce Váleka so Salajkom profitoval pohyblivý a nebezpečný Martinusík. Domáci v snahe vyrovnať odvolali pred koncom duelu brankára no góly padali len do ich prázdnej brány. O titule sa rozhodne v Skalici a kto sa nemôže dostaviť, nech pozerá online prenos PROTEF TV. Hokejbal sa bude podobať už na ten, aký sa o necelý mesiac rozohrá na majstrovstvách sveta v hokejbale, ktoré sa konajú v košickej Steel aréne. Nenechajte si újsť záverečnú bitku o slovenský hokejbalový olymp.

SLOVENSKÁ HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

FINÁLE 2019

Sobota, 25. 5. 2019

ROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly:
 21. Lukáč (Škrabko, Oravec), 37. Linet (Lukáč), 40. Oravec (Rufati), 45. Oravec (Rufati) – 39. Smetana (Vadík, P. Janáč). Stav série: 2/1.

Nedeľa, 26. 5. 2019

PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 
14. Vadík (Smetana), 37. Martinusík (Válek, Salajka), 43. Rampáček, 45. Válek . Stav série 2/2.

TOMÁŠ URBANÍK. Foto: Milan Yetti Kováčik

KYSUCKÝ HOKEJBAL

plagat-verejna-diskusia