1

Nočná liga pokračovala v Radôstke

Nočná Hasičská Liga Žilinského kraja (NHLka)  sa po kysuckých kolách v Staškove a v Makove presunula do Radôstky.

22. júna sa konalo už 4. kolo NHLky Žilinského kraja. Do Radôstky sa liga vrátila po štyroch rokoch a bol to návrat vydarený. Hasiči z Radôstky zúročili svoje organizačné schopnosti a vytvorili kvalitnú hasičskú súťaž spestrenú rýchlymi časmi a vydarenými požiarnymi útokmi. 

V mužskej kategórii potvrdili svoju dominanciu hasiči z Malej Bytče a upevnili si svoje postavenie na čele priebežného poradia. Z druhého miesta v súťaži sa za nich do ligovej tabuľky zaradil nováčik ligy DHZ Háj z okresu Turčianske Teplice. V ženskej kategórii zvíťazili priebežné ligové líderky z Dolného Hričova. Druhú priečku a svoje najlepšie umiestnenie sezóny získali dievčatá z Turzovky. Ich výkony majú stúpajúcu tendenciu a aktuálne sú na 5. priečke. Z kysuckých tímov sú v ženskej kategórie najvyššie aktuálne tretie dievčatá z Oščadnice. Medzi mužmi sú tretí hasiči z Horného Vadičova.

Zaujímavosťou 4. kola bola premiérová účasť súkromného športového tímu SOPHISTIC Pro finance, zloženého z manažérov rovnomennej poradenskej firmy. Historicky prvý súťažný pokus tohto tímu dopadol nad očakávania a z tridsiatky zúčastnených tímov skončili na 13. priečke.  SOPHISTIC Pro finance, a.s. sa venuje sprostredkovaniu finančných služieb. Firma bola založená pred siedmimi rokmi v Čadci, kde má dodnes sídlo. S hasičmi z Radôstky spolupracuje firma už niekoľko rokov a vďaka tejto spolupráci boli zasvätení aj do tajov hasičského športu. Viacerí členovia tímu „nováčikov“ vyjadrili po súťaži spokojnosť a presvedčenie, že si ešte v lige radi odbehnú.

Najbližšie kolo NHLky bude už 5.7. v Dolnom Hričove

Na Kysuciach nás v tejto sezóne čaká už len jedna súťaž. Bude to 7. kolo v Ochodnici konané 27.7.

Priebežné poradie NHLky po 4. kole:

vysledkypo4

65010894_655796308218515_6238654900423622656_n

 

2

3

foto: Adam Kuric

KYSUCKÝ ŠPORT