8

Možno tu vyrastie nejeden profesionálny hokejista.

Dokončenie rozhovoru s majitešom MM ARÉNY Miroslavom Martykánom pre Kysucký šport..

Pán Martykán. Ako sa cítite teraz, keď sa prechádzate po dokončenom komplexe a keď si to porovnáte so začiatkom, pôvodnou myšlienkou začať realizovať svoju predstavu… Opíšte nám svoje emócie?

Emócie sú veľmi pekné. Už sa mi to začína aj páčiť (úsmev). Som veľmi rád, že rok aj  tri mesiace od vydania stavebného povolenia bude celá stavba dokončená. Niekedy som ani neveril, že to dokážem, ale dnes už viem, že áno.. Spoločne s celou  rodinou  na tom non-stop pracujeme sedem dní v kuse, 24 hodín denne..

Takže môžeme sa tu rozprávať o istom zadosťučinení? Pocite spokojnosti..?

Myslím si, že ten pocit príde v deň otvorenia.. Všetkým nám padne kameň zo srdca a taká ťažoba cesty plnej príprav a výstavby projektu. Pripijeme si a odštartujeme novú éru. Verím, že bude celý komplex spĺňať svoj účel a  naplno fungovať!

Patríte do veľmi, veľmi úzkej skupiny ľudí, ktorí sa na také niečo podujali a svoju predstavu zrealizovali.. Ste prvý človek na Kysuciach, ktorý vlastní krytú hokejovú halu. Vy ste v podstate dali kus zo seba, pre Kysučanov či ľudí z okolia.. Začínate novú éru, začínate vytvárať podmienky pre nás a naše deti… Od nás z Kysuckého športu vám patrí veľká úcta a vďaka!

Bol to môj sen, postaviť niečo také na Kysuciach. Boli ľudia, ktorí ma odhovárali. Dokonca boli návrhy postaviť štadión v inom, väčšom meste… Neustúpil som. Nechcel som, aby Kysučania stále niekam dochádzali, aby opúšťali rodiny. Neustúpil som a teraz môžem potvrdiť, že ide o výnimočný komplex. Patrí sem, na Kysuce!

Ako vidí MM arénu jej  otec a autor myšlienky o rok a o päť rokov?10

Verím tomu, že MM ARÉNA bude prinášať svoje ovocie a že v tomto sne, ktorý sa mi plní pred očami, budú pokračovať aj moje deti a spokojne spolupracovať pre dobrú vec. Komplex má vynikajúcu polohu, aj preto verím, že si tu bude nachádzať cestu čo najviac ľudí.

Ako vás počúvam, tak kompetencie už sú rozdelené, no hľadám medzi nimi vašu úlohu. Nebude to tak, že sa tu objavíte ako jeden milý, spokojný pán, prechádzajúci sa po komplexe, ako sa teší zo svojho diela?

Nie tak celkom, hoci je to lákavá predstava, no ja si už pripravujem svoje miestečko na rolbe a budem sa venovať vnúčatám. Jeden už bude mať 5 rokov a je aj prihlásený do kempu, tak uvidíme… Vidím v tom perspektívu, veď dnes už ani rieka poriadne nezamrzne, aby sa tam šiel niekto korčuľovať, ako sme my chodili, takže budeme musieť ľad poctivo vyrábať.

Teraz dostáva každé kysucké dieťa šancu naučiť sa hrať ľadový hokej. Je to veľká vec, ktorú by sme zrejme neoslávili dostatočne, keby sme oslavovali od teraz, každý večer do konca roka…

To je pravda. Vždy, keď prídem domov z práce, zavriem dvere, vydýchnem a zamyslím sa nad našou arénou, som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Každú nedeľu v kostole na omši ďakujem za to, čo sa nám podarilo… Cítim, že tu po mne niečo ostane, čo má zmysel a pomôže ľuďom … Verím, že sa to mojim deťom bude dariť zveľaďovať, prevádzkovať a  uvidíme, možno tu vyrastie nejeden profesionálny hokejista…

Ďakujeme za rozhovor p. Martykán a nech sa vám aj vášmu projektu skutočne darí!

Pre Kysucký šport, Tomáš Urbaník, Miroslav Truchlik a František Ďurkáč.

Foto: Miroslav Kultán

Máte svojho obľúbeného kysuckého športovca? Nominujte ho včas! Chceme vedieť Kto bude športovec roka 2017!

a2