1045308628

Miloš Roman už v stredu trénuje v MM Aréne! Prídete?

Vitajte doma na Kysuciach! Akú ste mali cestu z Ameriky?

Ďakujem veľmi pekne. Cestoval som sem takmer 26 hodín. Mal som dva prestupy. Som rád, že som šťastne došiel. S tímom sme boli v Amerike na tripe, tak som sa cestou odpojil. Posledný zápas som hral v Spokane Chiefs odkiaľ sme cestovali do Tri-city, kde som sa odpojil na let domov.

Už ste vyhrali divíziu a máte zálusk na víťazstvo v západnej konferencií, vidíte to reálne?

Ambície klubu sú od začiatku vysoké. Radi by sme vyhrali konferenciu a do play-off tak vstúpiť z čo možno najlepšieho miesta a s úmyslom ísť čo najďalej.

1

Počúvame a čítame si o vás samé dobré správy. S priemerom bod na zápas patríte k platným hráčom klubu. Vyzerá to tak, že si celú súťaž užívate. S kým sa vám v mužstve hrá najlepšie?

Veľmi dobre si rozumiem s Watssom, ktorý sa však po MS zranil. Teraz je pri mne Davis Koch. Myslím si, že naša spolupráca mi do môjho štýlu hry vniesla novú iskru a náboj, čo sa odzrkadlilo na výkonoch. Rozumieme si aj mimo ľad, čo je pre mňa pozitívne. Vždy sa sústreďujem na najbližší zápas a chcem ho odohrať čo najlepšie.

Na Slovensko ste sa vrátili z dôvodu absolvovať písomné maturity Z Anglického jazyka a Slovenčiny. Ako to zvládate, popri hokeju študovať.

Toho času veru nie je veľa, alebo toľko koľko by som si želal, no snažím sa. Mávame tri zápasy za týždeň, do toho cestovanie a tréning. Verím však, že som počas toho času, ktorý mi ostal na štúdium všetko podstatné naštudoval.

Na čo ste sa najviac domov tešili?

Samozrejme na rodinu. V nedeľu mala moja babka narodeniny, tak som sa s ňou rád videl a vystískal ju. Tešil som sa aj na kamarátov. Doma som bol pred siedmimi mesiacmi na posledy a so Slovákmi som sa stihol osobne baviť len počas majstrovstiev sveta.

dsc_0570

Ako vnímate majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré boli tento rok v Kanade? Čo vám to prinieslo do kariéry, prípadne ako to vníma jeden z lídrov reprezentácie?

Naše očakávania boli vyššie. Každý dobrý hokejista má za cieľ víťaziť. Žiaľ, tento šampionát nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali a skončili sme už vo štvrťfinále. Myslím si, že sme mali dobrý štart. Zápas s Američanmi a tesná prehra 1:2 nás mohla motivovať. Opak bol pravdou a naše výkony šli smerom na dol. Podľa mňa zlyhala ofenzíva.

Pred štvrťfinále s Ruskom šli z mužstva nevídane pozitívne ohlasy. Slováci si na nich viac verili. V čom to bolo?

Počas troch šampionátov, ktoré som zažil, boli dva v Kanade. Je veľmi obtiažne hrať štvrťfinále proti Kanade. To bol jeden z dôvodov, prečo sme si priali viac Rusov. Navyše sme s nimi mali vyrovnané zápasy za posledné tri, či štyri roky, ktoré sme s nimi ako Slovensko hrávali. Ako vždy v takýchto zápasoch aj teraz rozhodli detaily. Rusi trestali čo sa dalo a dá sa povedať, že už v prvej tretine rozhodli zápas, keď dali štyri góly.

Prosím vás, ešte jeden moment zo zápasu proti Rusom bol zaujímavý. Váš gól, vlastne posledný gól Slovenska na šampionáte, ktorý ste dali z ťažkého uhla. Presne tak ste si ho predstavovali dať (Video v článku od 04:08)?

(úsmev) Úplne presne na centimeter asi nie. Videl som, že je brankár vytiahnutý z brány trochu viac, tak som namieril doprava, do protiľahlej strany a vyšlo to.

Uvidíte sa počas svojho krátkeho pobytu na Kysuciach aj s bratom Michalom?

Bol by som za to veľmi rád, ale asi nám to nevýjde. HKM Zvolen rozohral štvrťfinále play-off slovenskej najvyššej súťaže. Majú nabitý program a tie najvyššie ciele.

Ste s Michalom v kontakte aj počas sezóny?

Pravidelne, takmer každý deň si napíšeme, alebo zavoláme. Jeden druhého povzbudzujeme a držíme palce. Michal mi povie, čo je nové na Slovensku. Je to fajn, mať takú úžasnú rodinu. S mamou a otcom, ktorí sú naši najväčší fanúšikovia, vychádzame veľmi dobre a s bratom sme im vďační za to, že robíme čo milujeme – hokej.

V stredu budete mať od 15.00 h tréning v MM Aréne, na ktorý sú pozvaní všetci fanúšikovia hokeja, aby si pozreli váš tréning. Tešíte sa?

Určite áno. Každý hokejista, ktorý nie je na ľade jeden, alebo dva dni už cíti, že potrebuje vykorčuľovať na ľad. Bude to môj prvý tréning na Kysuciach a na to, že budem konečne na ľade, sa veľmi teším.

rqtr7-z4tih-qpul3siprg-2560_hokejov-mm-ar-na-na-kysuciach

Čo hovoríte na MM Arénu v Krásne nad Kysucou?

MM Aréna perfekte zapasovala na Kysuce. Už som v nej korčuľoval. Páčilo sa mi aj v posilovni, ktorá je fantastická. Tiež aj wellness, všetko je to pod jednou strelou, čo je výborné.

Ako ste prijali túto možnosť trénovať pred očami divákov a potom sa s nimi podeliť aj niekoľkými myšlienkami počas besedy, ktorá bude po tréningu?

Ja som veľmi rád za túto myšlienku. Bolo pre mňa prioritou ísť na ľad a keď to môžem spojiť s besedou, kde sa budeme rozprávať o hokeji za veľkou mlákou, je to určite dobrá vec a inšpirácia pre tých, čo prídu. Teším sa na to.

KYSUCKÝ ŠPORT

FOTO: MIROSLAV TRUCHLIK a archív.