dsc_0356

Michal Vlček: Svoj cieľ sme splnili

Ostali krôčik pred finále slovenskej  florbalovej extraligy žien. FBK Kysucké Nové Mesto skončil po základnej časti na štvrtej priečke a tiež postúpil do semifinále nadstavbovej časti. Historický postup! Písalo sa v médiách. Čo rozhodlo o konci série v historickom semifinále a ako hodnotia sezónu a play-off v kysuckom klube? Otvorene rozprával hlavný tréner Michal Vlček.

 

Ako hodnotíte pre vás už uplynulú extraligovú sezónu a play-off?

Štvrté miesto v extralige je pre nás super. Postupom do semifinále sme svoje umiestnenie aj potvrdili. Máme najmladšie družstvo v lige, ktoré ako jediné porazilo Pruské. Je na čom stavať. Náš cieľ ich bol potrápiť čo  najviac. To sme splnili.

Čo vás potešilo a čo naopak, zaskočilo?

Nevyšiel nám tretí zápas s Pruským. Nedarilo sa nám nič. Posledný semifinálový a v poradí štvrtý duel už bola fantázia. Prehrali sme ho síce 5:6, no dievčatá ukázali čo v nich je.

dsc_0119V čom bol rozdiel medzi vami a víťazkami základnej časti?

Dopustili sme sa veľkého množstva zbytočných chýb, ale to je dané najmä vekom a skúsenosťami.

Keď si prehráte posledné zápasy, čo by ste vypichli?

Dievčatá chcem najmä pochváliť, lebo to, čo dosiahli vo svojom veku, je až neskutočné. Ak budú pokračovať s prístupom k tréningu a florbalu aspoň tak, ako doteraz, majú pred sebou obrovskú budúcnosť. Som presvedčený, že už budúci rok to môže byť posun o niečo vyššie.

Aký program čaká FBK Kysucké Nové Mesto teraz?

Ešte nás čakajú majstrovstvá Slovenska v mládežníckych kategóriách do 13, 15, 17  a do 19 rokov. Tam chceme potvrdiť pozície z minulých sezón. Vo všetkých kategóriách skončiť na stupňoch víťazov a dúfam, že získame aj nejaký ten titul. (úsmev)

Ďakujeme za rozhovor!

KYSUCKÝ ŠPORT

foto: Rudy Kuljovský