fbc

MFLJ: Zborov zdolal Zákopčie, Svrčinovec 10. výhra!

Vo štvrtok pred vyhodnotením Kysuckého športovca roka 2017 sa v športovej hale Pratex odohralo 11. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli 2 očakávané víťazstvá a 2 prekvapenia na úkor favoritov. Neporaziteľnosť ZŠ Svrčinovec sa už natiahla na číslo 10. Celkovo padlo 27 gólov. Strelecky najúspešnejším bol 3 gólový Peter Krnáč (ZŠ Komenského).

ZŠ Svrčinovec – Florbalová škola 4:1  (3:0, 1:1)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálneho lídra tabuľky ZŠ Svrčinovec, ktorý mal na svojom konte len samé víťazstva, celkovo už 9 v poradí. Na druhej strane Florbalová škola chcela niečo urobiť s negatívnou bilanciou 2 výhry a 7 prehier. Ich tabuľkové postavenie  bolo až 8. miesto. Predzápasová prognóza jasne favorizovala ZŠ Svrčinovec. Prognóza sa naplnila, keď veľa napovedal už 1. polčas. Od prvých minút sa chlapci zo Svrčinovca snažili diktovať tempo hry a boli aktívnejší. Ich úspešné gólové akcie postupne prichádzali, celkovo v prvom polčase strelili 3 góly. Súperovi sa nepodarilo ani raz skórovať a tak polčasové  skóre bolo 3:0 v prospech Svrčinovca. V druhom polčase tempo hry mierne opadlo a aj chlapci z Florbalovej školy niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. Ich najkrajší moment v zápase prišiel v 5. minúte, keď po sympatickej kombinačnej akcii strelili svoj prvý a zároveň aj jediný gól v zápase. Aktuálny líder nedovolil žiadnu drámu, kontroloval priebeh hry a na začiatku 9. minúty pridal svoj posledný gól. Výsledné skóre bolo 4:1 v prospech ZŠ Svrčinovec. Ich víťazná séria je už 10 zápasov v rade bez prehry. Na víťaznej strane zaujal 2 gólový Vlastimil Skyčák. O jediný gól Florbalovej školy sa postaral Andrej Delinčák. Zaujímavosťou je, že prvý vzájomný zápas týchto súperov skončil výhrou Svrčinovca až o 10 gólov. V hernom prejave Florbalovej školy cítiť progres.

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Zákopčie  4:3  (3:1, 1:2)

Druhý zápas bol súbojom tímov, ktorých tabuľkové postavenie bolo rozdielne. ZŠ Zborov nad Bystricou sa nachádzal pred zápasom na 7. mieste s nepriaznivou bilanciou 2 výhry a 5 prehier.  ZŠ Zákopčie, ktorá mala výrazne pozitívnejšiu bilanciu 6 výhier a len 3 prehry. Ich tabuľkové postavenie bolo 2. miesto. Predzápasová prognóza jasne favorizovala na výhru  ZŠ Zákopčie. Samotný zápas nebol vôbec dopredu rozhodnutý, naopak súperi predviedli atraktívny súboj a hlavne zaujímavú zápletku. Nástup do prvého polčasu prekvapivo lepšie vyšiel chlapcom zo Zborova, keď zaskočili súpera a  úvodný tlak premenili na 3 vsietené góly, stav v polovici prvého polčasu ukazoval 3:0 v prospech Zborova. Postupne sa hra vyrovnala a začali pribúdať aj šance Zákopčia, ale do konca prvého polčasu strelili iba 1 gól. Polčasové skóre tak svietilo 3:1 v prospech Zborova. Očakávaný tlak zo strany Zákopčia prišiel, ale obrana Zborova spoľahlivo hasila nebezpečné situácie. Všetko dôležité v druhom polčase sa odohralo v 7. minúte, keď sa Zákopčiu podarilo streliť 2 expresne rýchle góly a skóre zrazu bolo vyrovnané 3:3. Dráma bola na svete, ale ešte v tej istej minúte prišla rýchla kontra Zborova, po ktorej sa skóre upravilo poslednýkrát. Následná snaha o zmenu výsledku už nebola úspešná. Zborov nad Bystricou zvíťazil v pomere 4:3 a zaknihoval po dlhšej dobe svoje 3. víťazstvo v lige. Za víťazný tím sa najvýraznejšie presadil Milan Hacek, ktorý strelil 2 góly a pridal aj 1 asistenciu. Na strane Zákopčia zaujal tradičný strelec Alexander Hordynský, taktiež za 2 góly. Po tejto prehre ZŠ Zákopčie kleslo z 2. na 3. miesto.

ZŠ Rázusova  –  Gymnázium  7:1  (3:0, 4:1)

V zápase číslo 3 sa stretli tímy, ktoré sa nachádzajú na opačných póloch ligovej tabuľky. ZŠ Rázusova mala pozitívnu bilanciu 6 výhier a  3 prehry, bola aktuálne na 3. mieste.  Naopak Gymnázium, ktoré malo na svojom konte už 6 prehier a len 2 výhry bolo aktuálne na 6. mieste. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru  ZŠ Rázusova. Prvý polčas potvrdil prognózu, keďže chlapci z Rázusovej nenechali nič na náhodu a určovali priebeh hry, boli dominantnejší a viac nebezpečnejší. Diváci nemuseli dlho čakať na góly, najprv v 3., potom v  4. a nakoniec aj v 6. minúte boli svedkami gólových akcií. Ich autormi boli chlapci z Rázusovej.  Polčasové skóre ukazovalo 3:0 v prospech ZŠ Rázusova. Priebeh druhého polčasu bol obdobný, dominancia ZŠ Rázusovej pokračovala. Už v 1. minúte sa menilo skóre na 4:0. Žiadna dráma sa nečrtala. Skóre sa menilo stále len na jednej strane. Chlapci z Gymnázia nakoniec zaznamenali čestný úspech a aspoň raz sa im podarilo rozvlniť sieť súpera. Celkové skóre zápasu bolo 7:1 z pohľadu ZŠ Rázusova. Svojím výkonom zaujal 4 bodový Jozef Bazger, ktorý strelil 2 góly a pridal 2 asistencie. Jediným strelcom Gymnázia bol Fedor Gábriš. Bol to už ich druhý vzájomný zápas, aj v prvom sa podarilo chlapcom zo ZŠ Rázusova zvíťaziť (3:1) a tak poskočili na 2. miesto v tabuľke.

ZŠ Komenského – Power Wings 5:2 (2:1, 3:1)

Posledný zápas priniesol súboj tímov, ktoré v posledných zápasoch ukázali celkom slušnú formu a dokonca aj výsledky. Bol to súboj priebežne piateho a štvrtého tímu ligy, s prívlastkom susedské derby. ZŠ Komenského v predchádzajúcom kole vyhral nad Florbalovou školou a tesne prehral so ZŠ Svrčinovec. Ich aktuálna bilancia bola 4 výhry a 5 prehier. Power Wings v minulom kole porazil ZŠ Zákopčie. Ich aktuálna bilancia bola 6 výhier a 2 prehry. Predzápasová prognóza naznačovala, že by to mohol byť zaujímavý a vyrovnaný súboj, mierny favorit bol Power Wings. Vstup do zápasu mali prekvapivo lepší chlapci zo ZŠ Komenského, boli dôslednejší v obrane a úspešnejší v útoku. Ich akcie v 3. a  5. minúte dokonca skončili gólovým zakončením a zrazu skóre ukazovalo 2:0 v prospech ZŠ Komenského. Po zvýšenej snahe prišla korekcia zo strany Power Wings a polčasové skóre ukazovalo 2:1. Zápas bol otvorený, sľuboval napätie. Po polčase prišla zvýšená snaha zo strany Power Wings, ale ich  útoky troskotali na obrane a brankárovi súpera. Skóre sa dlhšie nemenilo, až v 6. minúte opäť prekvapivo udreli chlapci zo ZŠ Komenského, keď sa im v priebehu jednej minúty podarilo  dvakrát skórovať a skóre bolo zrazu 4:1 v ich prospech. To sa ukázalo ako kľúčový moment, pretože súper skóroval už iba raz a o víťazovi bolo rozhodnuté. V poslednej minúte zápasu už len kozmetická úprava výsledku zo strany ZŠ Komenského. Z víťazného tímu zaujali dvaja 4 bodoví hráči, Peter Krnáč za 3 góly a 1 asistenciu a  Jakub Bodor, ktorý vsietil 2 góly a pridal 2 asistencie. Na strane súpera bol najaktívnejší 2 bodový Jakub Hamacek s bilanciou 1 gól a 1 asistencia.

TRUMI

Tabuľka po 11. kole

#          tím                      Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec          10        10       0          0          52:13   20
  2. ZŠ Rázusová             11         7         1          3          50:31   15
  3. ZŠ Zákopčie             11         6         1          4          41:27   13
  4. CVČ Power Wings   9          6        0          3          45:38   12
  5. ZŠ Komenského      10        5         0          5          32:27   10
  6. ZŠ Zborov nad B.     9         3         1          5          18:29   7
  7. Gymnázium             10        2         1          7          22:36   5
  8. Florbalová škola      10       2         0          8          13:51   4
  9. ZŠ Oščadnica           8          1         0          7          12:33   2