27394648_10215305814427913_401680254_n

MFLJ: Zborov opäť víťazne, ZŠ Komenského uspela v derby

Vo štvrtok, 25.1. 2018 sa v športovej hale Pratex odohralo 12. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli 3 očakávané víťazstvá a 1 napínavé derby. Neporaziteľnosť ZŠ Svrčinovec sa už natiahla na číslo 11!

Celkovo padlo 27 gólov, presne rovnaký počet ako v 11. kole. Strelecky najúspešnejšími boli 3 góloví hrdinovia, Patrik Šichman (ZŠ Svrčinovec), Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie) a Milan Hacek (ZŠ Zborov nad Bystricou).

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Zákopčie 5:3  (1:2, 4:1)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálneho lídra tabuľky ZŠ Svrčinovec, ktorý ťahá neuveriteľnú sériu. V tomto ročníku ligy ešte neprehral ani jeden zápas a už mal na svojom konte 10 výhier. O koniec víťaznej série sa chceli postarať chlapci zo ZŠ Zákopčie, ktorí boli aktuálne pred zápasom na 3. mieste. Ich ofenzívne ladená hra a pozitívna bilancia 6 výhier a 4 prehry sľubovali zaujímavý zápas s možným prekvapivým výsledkom. Už v prvých minútach zápasu ukázali, že to s výhrou myslia vážne. Zaskočili Svrčinovec ich aktívnou hrou a už na začiatku 3. minúty sa ujali vedenia 1:0. Odpoveď  prišla o 2 minúty neskôr, keď Svrčinovec vyrovnal stav na 1:1. Ale ich hra v prvom polčase nebola najlepšia, čo využil súper a skóroval a dostal sa opäť do vedenia. Polčasové skóre bolo 2:1 v prospech Zákopčia. Črtala sa senzácia. Ale druhý polčas ukázal, prečo Svrčinovec vedie ligu a doposiaľ neprehral. Od prvých sekúnd druhého polčasu chlapci zo Svrčinovca sa snažili diktovať tempo hry a boli aktívnejší. Postupne ovládli hru a pridávali aj góly. V druhom polčase sa im to podarilo štyrikrát. v 2., 5., 8. a 9. minúte. Súper nedokázal zvrátiť priebeh a podarilo sa mu skórovať už len raz. Výsledné skóre bolo 5:3 v prospech ZŠ Svrčinovec. Ich víťazná séria je už 11 zápasov v rade! Na víťaznej strane úradovali bratia Šichmanovci, ktorí boli pri všetkých góloch svojho tímu. Päť bodový Patrik Šichman si za 3 góly a 2 asistencie vyslúžil honor hráča zápasu. Štyri body brata Martina Šichmana, keď dal 2 góly a na 2 prihral, pomohli udržať Svrčinovec bez prehry. Na strane Zákopčia zaujal tradičný strelec Alexander Hordynsky. Strelil všetky 3 góly! Víťazné ťaženie Svrčinovca teda naďalej pokračuje a naskytá sa otázka, kto ho dokáže zdolať? Alebo absolvuje ligu bez prehry?

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Oščadnica  6:2  (2:0, 4:2)

Druhý zápas bol súbojom tímov, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky. ZŠ Zborov nad Bystricou sa po minulo kolovej výhre posunula na 6. miesto s nepriaznivou bilanciou 3 výhry a 5 prehier.  ZŠ Oščadnica, ktorá mala ešte negatívnejšiu bilanciu 1 výhra a 7 prehier bola na poslednom mieste ligovej tabuľky. Predzápasová prognóza mierne favorizovala na výhru  ZŠ Zborov nad Bystricou, ale prekvapiť mohla aj ZŠ Oščadnica. Priebeh prvého polčasu bol opatrnejší z oboch strán. Súperi sa snažili navzájom strážiť, dominovala viac obranná hra. I napriek tomu sa chlapcom zo Zborova podarilo v 4. a 9. minúte streliť góly a polčasové skóre ukazovalo 2:0 v ich prospech. Nástup do druhého polčasu lepšie vyšiel chlapcom z Oščadnice, keď zaskočili svojho súpera a hneď v 1. minúte strelili svoj prvý gól čím znížili stav na 1:2 z ich pohľadu. Priebeh zápasu sa v tom momente zdramatizoval a chlapci z Oščadnice zvýšili aktivitu a tlak, vyrovnanie bolo na vlásku. Zlom v zápase prišiel počas dvoch minút, 5. a 6. minúta druhého polčasu, keď chlapci zo Zborova v rýchlom slede strelili 3 góly a odskočili  na 5:1 z ich pohľadu. Ani následné  rýchle strelenie druhého gólu Oščadnice už nepomohlo. V poslednej minúte druhého polčasu došlo ešte ku kozmetickej úprave výsledku, keď Zborov zvýšil svoj náskok na 6:2. Za víťazný tím zažiarili dvaja útočníci, 5 bodový Milan Hacek, ktorý strelil 3 góly a pridal aj 2 asistencie. A 4 bodový Štefan Čanecký, ktorý strelil 2 góly a pridal aj 2 asistencie. Na strane súpera  sa presadil iba kapitán Oščadnice Miroslav Drahňák, ktorý strelil 2 góly. Tento súboj priniesol prekvapivo najvyššie víťazstvo kola. Nadviaže Zborov na svoje víťazstvá? Budeme pri tom!

Florbalová škola  –  Gymnázium  1:5  (1:4, 0:1)

V zápase číslo 3 sa stretli tímy zo spodnej časti ligovej tabuľky. Florbalová škola mala negatívnu bilanciu 2 výhry a  8 prehier, bola aktuálne na predposlednom mieste.  Gymnázium s bilanciou 2 výhry, 8 prehier a 1 remíza okupovalo 7. Miesto tabuľky. Predzápasovým favoritom na víťazstvo nikto nebol, keďže išlo o susedské derby, ktoré sú zväčša vyrovnané. Prvý polčas sa ukázal ako rozhodujúci pre vývoj celého zápasu. V úvode chlapci z Florbalovej školy predviedli peknú kombinačnú akciu a už na začiatku  2. minúty viedli 1:0. Predviedli veľmi pekný a rýchly nástup do zápasu, ale na prekvapenie všetkých, po tomto momente opraty zápasu si vzali do svojich rúk chlapci z Gymnázia. Skóre vydržalo len pár sekúnd a už na konci 2. minúty bolo vyrovnané, stav 1:1. Do konca prvého polčasu Gymnazisti ešte pridali ďalšie 3  góly a radosť na lavičke Florbalovej školy sa rázom vytratila. Polčasové skóre ukazovalo 4:1 v prospech Gymnázia. Priebeh druhého polčasu nepriniesol žiadne výrazné zmeny, i keď snaha o zmenu sa nedá uprieť chlapcom z Florbalovej školy, ale na súpera to nestačilo. Gymnazisti kontrolovali priebeh zápasu a občas pohrozili nebezpečným protiútokom. Tak ako v 5. minúte keď diváci mohli vidieť jediný gól druhého polčasu. Celkové skóre zápasu bolo 5:1 z pohľadu Gymnázia. Svojím výkonom zaujal 3 bodový kapitán Gymnázia Maximilián Viležinský, ktorý strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. Jediným strelcom Florbalovej školy bol kapitán Ján Buček. Vďaka víťazstvu, Gymnázium bodovo odskočilo od Florbalovej školy. Posunie sa Gymnázium aj na vyššie priečky?

ZŠ Komenského – ZŠ Rázusova  3:2 (1:1, 2:1)

Zápas číslo 4 priniesol súboj tímov plávajúcich na víťaznej vlne a v slušnej forme. Hovorilo o tom aj vysoké tabuľkové umiestnenie. Súboj priebežne piateho a druhého tímu ligy patril k vrcholom dňa. Aktuálna bilancia ZŠ Komenského bola 5 výhier a 5 prehier. ZŠ Rázusova mala pozitívnejšiu bilanciu, 7 výhier a 3 prehry. Tento súboj môžeme označiť ako  čadčianske derby a zároveň aj súboj kola, so všetkým čo k nemu patrí. Za mierneho favorita sa pasovala ZŠ Rázusova. Vstup do zápasu mali lepší chlapci zo ZŠ Komenského. Už v 2. minúte otvárali skóre – 1:0. ZŠ Rázusova sa snažila dostať do zápasu a vyrovnať. Ofenzívna snaha bola viditeľná, úsilie enormné. Dočkali sa v 6. minúte – 1:1! Na ďalšie góly si diváci museli počkať. Zápas bol atraktívny kvôli predvedenej hre. Druhý polčas sľuboval napätie. Po polčase prišla zvýšená snaha ZŠ Rázusovej, ale ich  útoky neboli v úvode druhého polčasu úspešné. Dôležitá bola až 4. minúta, keď sa trošku prekvapujúco presadili chlapci z  Komenského – 2:1. Ešte v tej istej minúte, z protiútoku sa chlapcom z Rázusovej podarilo úspešne zakončiť svoju gólovú akciu a skóre bolo opäť vyrovnané, 2:2.  Kto z koho? Na odpoveď sa stále čakalo. V polovici 7. minúty prišiel rozhodujúci gólový moment. Po rýchlej akcii sa tešili chlapci z Komenského. Skóre ukazovalo 3:2 v ich prospech. Posledné minúty boli dramatické.  Dve vylúčenia na strane domácich vystupňovali tlak zo strany ZŠ Rázusova. Nepomohlo. Domáci brankár zatiahol roletu. Bola to dráma až do konca. Emócie hrali svoju rolu.  Diváci, ktorí vydržali až do samého záveru, museli byť spokojní. Z víťazného tímu zaujali dvaja 3 bodoví hráči, Peter Krnáč za 2 góly a 1 asistenciu. Timotej Perďoch, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. Na strane súpera bol najaktívnejší už tradične 2 bodový kapitán  Ivan Hlava, keď strelil oba góly svojho tímu. Zaujímavosť na koniec, ZŠ Komenského už druhýkrát uspelo v čadčianskom derby a natiahlo svoju víťaznú sériu na 3 zápasy.

TRUMI

Tabuľka po 12. kole

#          tím                     Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec           11        11       0          0          57:16   22
  2. ZŠ Rázusová             12        7         1          4          52:34   15
  3. ZŠ Zákopčie              12        6         1          5          44:32   13
  4. CVČ Power Wings    9        6         0          3          45:38   12
  5. ZŠ Komenského       11       6         0          5          35:29   12
  6. ZŠ Zborov nad B.     10       4         1          5          24:31     9
  7. Gymnázium              11       3         1          7          27:37      7
  8. Florbalová škola      11       2         0          9          14:56     4
  9. ZŠ Oščadnica            9        1         0          8          14:39     2