zakopcie-6-kolo

MFLJ: Zákopčie na víťaznej vlne, úradoval Šopor!

Vo štvrtok, 9.11. 2017, sa v športovej hale Pratex odohralo 6. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli celkom 3 prekvapivé, možno až nečakané víťazstvá, čo spôsobilo ešte väčšiu vyrovnanosť v tabuľke. Opäť sme videli množstvo gólov, veď ich padlo až 33(!) Strelecky najúspešnejší bol 7 gólový Denis Šopor (ZŠ Zákopčie) a 3 hetrikoví strelci Fedor Gabriš (Gymnázium), Jakub Hamacek (CVČ Power Wings) a Ivan Hlava (ZŠ Rázusova).

CVČ Power Wings – ZŠ Zákopčie 1:7  (0:2, 1:5)

Prvý zápas kola ponúkol súboj priebežne tretieho tímu, CVČ Power Wings, ktoré vo svojich 3 zápasoch ešte neprehralo a ZŠ Zákopčie. Tá mala na svojom konte len 1 výhru a 2 prehry. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru Power Wings. Prvý polčas sa niesol celkom vo vyrovnanom duchu, obrany a brankári oboch tímov likvidovali nebezpečné strely i keď sa párkrát rozozvučali aj bránkové tyčky. Stav 0:0 trval až do 8. minúty, kedy chlapci zo Zákopčia premenili svoju šancu a strelili úvodný gól. O necelú minútu sa skóre menilo a opäť v ich prospech. Polčasové skóre bolo 2:0 pre ZŠ Zákopčie. Po prestávke bola badateľná zvýšená snaha o zvrat v zápase, chlapcom z Power Wings sa dokonca podarilo v 4. minúte skórovať a znížiť stav na 1:2. Čakal sa mohutný tlak na bránu Zákopčia a možný obrat v zápase. Ale na prekvapenie všetkých, Zákopčie nedovolilo súperovi diktovať tempo a ich rýchla hra spôsobila gólový koncert. Postupne v druhom polčase pridali ešte 5 gólov a nádej na zvrat úplne zmizla. Výsledné skóre hovorilo jasnou rečou, 7:1 v prospech ZŠ Zákopčie, ich najvyššia výhra v tomto ročníku. Najviac sa o ňu pričinil 5 bodový Denis Šopor, ktorý strelil až 4 góly a pridal 1 asistenciu. Zaujímavosťou zápasu bolo aj pretrhnutie úvodnej neporaziteľnosti CVČ Power Wings, bola to ich 1. prehra v sezóne.

ZŠ Komenského – Gymnázium  4:5 (2:4, 2:1)

Zápas číslo 2 bol špecifický, pretože priniesol možnosť zopakovať si minulotýždňový súboj. Súperov sme poznali, ale otázka znela, bude sa opakovať víťazstvo ZŠ Komenského, alebo budeme svedkami ďalšieho prekvapenia. Chlapci zo ZŠ Komenského mali mierne pozitívnu bilanciu, 3 výhry a 2 prehry, zatiaľ čo Gymnazisti ešte čakali na svoje víťazstvo, keďže zatiaľ 3 zápasy prehrali. Zápas sa začal svižne, dominoval opäť útočný florbal. Prvý polčas bol zaujímavý a mal väčší vplyv na celkový výsledok. Chlapci z Gymnázia začali v úvode zápasu veľmi aktívne a už po pár sekundách hry vyhrávali 1:0. Úspešný vstup do zápasu v 2. minúte potvrdil ich druhý gól. Stav 2:0 dlho nevydržal, ani nie o minútu chlapci z Komenského sa pripomenuli a  peknou akciou znížili na 2:1. Ich zlepšená hra a mierny tlak priniesol dokonca aj druhý gól a po polovici prvého polčasu bolo vyrovnané skóre 2:2, ale to ešte nebolo všetko. Opätovné poľavenie zo strany ZŠ Komenského využili Gymnazisti a podarilo sa im ešte dvakrát skórovať. Polčasové skóre bolo 4:2 v prospech Gymnázia. Druhý polčas dokázal držať hráčov aj fanúšikov v napätí až do konca. Pretože v úvodných minútach prišiel očakávaný tlak chlapcov z Komenského a skóre sa opäť zmenilo, znížili na 3:4. Definitívny zlom v zápase nastal po strelení ďalšieho gólu Gymnázia v 7. minúte druhého polčasu, priebežné skóre bolo 5:3. I keď ešte raz došlo k zníženiu, ale  zo strany ZŠ Komenského to bolo už všetko. Celkový výsledok bol 5:4 v prospech Gymnázia, čo znamenalo, že odveta vyšla lepšie Gymnazistom a zároveň to bola ich prvá výhra v sezóne. Najväčší podiel na výhre mal Fedor Gabriš, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. Najlepším strelcom súpera bol Dávid Mosor, ktorý strelil 2 góly.

CVČ Power Wings – ZŠ Rázusova 7:5 (4:3, 3:2)

Súboj tretieho a druhého to bol zápas číslo 3. Zápas, ktorý kľudne môžeme označiť ako derby kola. A ako každé derby, nebol jasný favorit. Priebeh zápasu bol napínavý a oko diváka muselo byť potešené. Už v prvej minúte zápasu sa do vedenia dostalo CVČ Power Wings, naznačilo, že bude húževnatým a vyrovnaným súperom. Chlapci zo ZŠ Rázusova v polovici prvého polčasu vyrovnali na 1:1. Ich radosť netrvala dlho, pretože v 6. minúte Power Wings veľmi rýchlo pridalo ďalšie 2 góly a vyhrávalo v pomere 3:1.  Potom prišla úspešná dvojminútovka v réžií ZŠ Rázusova a aj oni dvakrát skórovali a bolo vyrovnané skóre 3:3. Najkontroverznejší moment zápasu prišiel v úplnom závere prvého polčasu, hlavnú rolu v ňom zohrala časomiera a rozhodca. Časomiera zvukovým signálom neoznámila koniec polčasu, čo si nevšimol rozhodca a chlapci z Power Wings skórovali po časovom limite, čo sa nepáčilo súperovi a vyvolalo to samozrejme silné emócie. Rozhodca potvrdil gól a tak prvý  polčas skončil v pomere 4:3 pre Power Wings. Druhý polčas sľuboval po hektickom priebehu prvého polčasu florbalovú drámu a ta pokračovala. Ďalší gólový zápis pribudol v 2. minúte a Power Wings už viedlo o 2 góly, 5:3. ZŠ Rázusova sa snažila priblížiť a streliť kontaktný gól, čo sa podarilo v 4. minúte a bolo 4:5 z ich pohľadu. Akcie sa striedali na oboch stranách, nasadenie a túžba vyhrať bola viditeľná. Skóre sa menilo až v 8. minúte, keď chlapci z Power Wings opäť skórovali a zvýšili svoj náskok na 6:4. Čas sa krátil, ale chlapcom z Rázusovej sa podarilo zápas zdramatizovať, keď v 9. minúte skórovali a znížili skóre na 5:6 z ich pohľadu. Dráma až do konca, tlačili a snažili sa vyrovnať, ale po jednom úspešnom protiútoku sa podarilo Power Wings skórovať a zápas bol rozhodnutý. Konečné skóre bolo 7:5 v prospech CVČ Power Wings. Najúspešnejším hráčom víťazného tímu bol 4 bodový Jakub Hamacek, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. Aj porazený tím mal svojho hetrikového hrdinu, keď sa tri krát radoval z gólu Ivan Hlava.

ZŠ Zákopčie – Gymnázium 3:1 (1:1, 2:0)

Posledný zápas priniesol súboj tímov, ktoré už v tomto kole odohrali  po jednom zápase. A obidva tímy svoj zápas prekvapivo vyhrali. Otázkou bolo, kto zažije kolo s dvoma výhrami, tak ako ZŠ Svrčinovec v 3. kole a ZŠ Zborov nad Bystricou  v 4. kole. Zápas bol opatrnejší z oboch strán, tímy zvolili defenzívnejšiu taktitu. Vyložených šancí na skórovanie bolo menej. V polovici prvého polčasu sme zaznamenali prvý gól zápasu, Zákopčie sa ujalo vedenia 1:0. Už, už to vyzeralo, že týmto skóre skončí aj prvý polčas, ale pár sekúnd pred koncom sa o úspešné zakončenie peknej akcie postaral kapitán Gymnázia Fedor Gabriš. Druhý polčas začal v podobnom duchu ako prvý. Ale v jeho priebehu sa Zákopčie postupne začalo presadzovať a diktovať tempo zápasu. Čo sa odzrkadlilo aj na dvoch strelených góloch Zákopčia a vedení 3:1. Gymnazisti už nedokázali zareagovať na priebeh zápasu, ich hra stratila rýchlosť a túžbu vyhrať, postupne sa zmierili s porážkou. Celkové skóre bolo 3:1. Hrdinom Zákopčia sa stal opäť Denis Šopor, ktorý strelil 3 góly.

TRUMI

Tabuľka po 6. kole

#    tím                            Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec          6         6         0          0          35:7     12
  2. ZŠ Rázusová             7         4         0          3          30:23   8
  3. CVČ Power Wings   5         4         0          1          26:20   8
  4. ZŠ Zákopčie             5          3         0          2          15:11     6
  5. ZŠ Komenského      6         3         0          3          21:19    6
  6. ZŠ Zborov nad B.    5         2         0          3          10:18    4
  7. ZŠ Oščadnica          4          1         0          3          5:12       2
  8. Gymnázium             6         1         0          5          14:24     2
  9. Florbalová škola     4         0         0          4          5:27       0