28695855_10215616765001483_1475451544_o

MFLJ: Zákopčie, Hordynsky, Zákopčie…

Štyri zápasy, 34 gólov, niekoľko hetrikov! Také bolo 15. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Najvyššiu výhru kola zariadili Power Wings, keď zdolali Oščadnicu 10:1.  Kanonierom dňa bol 13 bodový Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie) za 10 gólov a 3 prihrávky! Najprv dal hetrik, potom gól a v treťom zápase trafil do čierneho až 6 krát! Darilo sa aj iným strelcom. Samuel Sekerka, Jakub Švík (obaja Power Wings) či Denis Šopor (obaja ZŠ Zákopčie) vsietili po hetriku.

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Štvrtok, 1. 3. 2018, 15. kolo

ZŠ Zákopčie – ZŠ Oščadnica 5:3  (2:2, 3:1)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálne piateho tímu tabuľky ZŠ Zákopčie, ktorý má mierne pozitívnu bilanciu, 6 výhier a  5 prehier. Ich súperom bola ZŠ Oščadnica, ktorá sa nachádza aktuálne na poslednom mieste tabuľky s negatívnou bilanciou, 1 výhra a 10 prehier. Oba tímy vo svojich posledných zápasoch prehrali a chceli si uchmatnúť víťazstvo pre seba a naskočiť na víťaznú sériu. Miernym predzápasovým favoritom na výhru bola ZŠ Zákopčie. Už od prvých okamihoch zápasu sa prognóza začala napĺňať. Ofenzívnejšia hra chlapcov zo ZŠ Zákopčie bola úspešná. Ich dve gólové radosti prišli na začiatku 2. a 5. minúty prvého polčasu. Nasadenie a ostražitosť Zákopčia sa znížilo a postupne sa osmelili aj chlapci z Oščadnice. Prebrali iniciatívu do svojich rúk a postupne pridali dva rýchle góly v 6. a 8. minúte. Priebežné skóre ukazovalo 2:2. Týmto skóre skončil aj 1. polčas. Druhý polčas začal pokojnejšie, oba tímy čakali na chyby súpera. V polovici 4. minúty chlapci zo Zákopčia strelili svoj tretí gól a ujali sa vedenia 3:2. Na začiatku 6. minúty Oščadnica dokázala opäť vyrovnať stav na 3:3. Zaujímavý moment sa udial v polovici 7. minúty, keď Oščadnica sa mohla ujať vedenia v zápase, ale ich strela skončila len na tyčke. Bol to zlomový moment zápasu, chlapci zo Zákopčia si uvedomili hrozbu prehry, začali hrať omnoho aktívnejšie a zápas priviedli do úspešného konca, keď do konca druhého polčasu ešte dvakrát skórovali. Výsledné skóre ukazovalo 5:3 v prospech ZŠ Zákopčie. Z víťazného tímu zaujal 4 bodový Alexander Hordynsky, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. Z porazeného tímu zaujal 2 bodový Kristián Kulas, ktorý strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu.  Bol to omnoho vyrovnanejší a napínavejší súboj ako ich prvý zápas, ktorý skončil tiež víťazstvom ZŠ Zákopčie v pomere 8:1.

Power Wings – ZŠ Oščadnica  10:1  (6:1, 4:0)

V druhom zápase proti sebe nastúpili Power Wings, ktorí mali pozitívnu bilanciu, 8 výhier a 3 prehry, boli na 4. mieste ligovej tabuľky. Ich súperom bola ZŠ Oščadnica, pre ktorú to už bol druhý zápas v tomto kole. Ich bilancia bola negatívna, 1 výhra a 11 prehier. Nachádzala sa na poslednom mieste. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru Power Wings, ktorí vyhrali posledné 2 zápasy a chceli pridať ďalší. Zápas sa začal vyvíjať podľa očakávania. Diváci už počas prvej minúty zápasu mohli vidieť prvé tri góly zápasu, po dvoch bleskurýchlych góloch Power Wings, Oščadnica na začiatku druhej minúty skórovala a znížila na 1:2 z jej pohľadu. Viac z hry mali chlapci z Power Wings, diktovali tempo hry, snažili sa o priame útočné akcie, ktoré  postupne končili gólmi. Ich ďalšie gólové úspechy prišli postupne v 3., 4. a 6. minúte prvého polčasu. Skóre ukazovalo 5:1 v prospech Power Wings. Zaujímavý moment sa udial v 8. minúte, keď hráč Oščadnice bol vylúčený a pri odchode z ihriska zahodil hokejku, rozhodca si to všimol a dostal vyšší 5 minútový trest a 10 minútový osobný trest za nešportové správanie.  To ešte viac podčiarklo dominanciu Power Wings. Ešte do konca 1. polčasu pridali ďalší gól. Polčasové skóre ukazovalo 6:1 v prospech Power Wings. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Ofenzívna hra Power Wings priniesla ďalšie štyri gólové momenty. Postupne v 2.,3.,9. a 10. minúte. A tak výsledné skóre ukazovalo 10:1 v prospech Power Wings. Z víťazného tímu zaujal 4 bodový kapitán Samuel Sekerka za 3 góly a 1 asistenciu. Druhým hrdinom víťazného tímu bol 3 gólový  Jakub Švík. Jediným strelcom na druhej strane bol Kristián Kulas. Bola to najvyššia výhra kola.

Florbalová škola – ZŠ Zákopčie  1:5  (1:2, 0:3)

V zápase číslo 3 sme videli súboj aktuálne predposledného tímu tabuľky Florbalová škola, ktorá má negatívnu bilanciu 2 výhry a 10 prehier. Ich súperom bola ZŠ Zákopčie, ktorá sa nachádza aktuálne na piatom mieste tabuľky s pozitívnou bilanciou, 7 výhier a 5 prehier. Bol to už druhý zápas pre ZŠ Zákopčie v tomto kole, v prvom zvíťazili nad posledným tímom ligy. Predzápasovým favoritom na výhru bola ZŠ Zákopčie. Úvod zápasu bol opatrnejší, oba tímy sa snažili o hru zo zabezpečenej obrany. Ale postupne iniciatívu prebrali na svoje hokejky chlapci zo Zákopčia. Ich prvý gól padol po vydarenej kombinačnej akcii v priebehu 4. minúty. Zápas svižne pokračoval ďalej. Ďalšia gólová radosť prišla až na konci 8. minúty, keď Zákopčie využilo pomalšie striedanie Florbalovej školy a zvýšilo svoje vedenie na 2:0. Aj Florbalová škola sa pokúšala o útočné akcie, i keď ich bolo menej. Jednu z nich úspešne zakončili v polovici poslednej minúty 1. polčasu a znížili stav na 1:2 z ich pohľadu. Polčasové skóre ukazovalo 2:1 naznačovalo, že druhý polčas môže priniesť ešte drámu. Ale nestalo sa tak. Chlapci zo Zákopčia si postrážili priebeh druhého polčasu, nepustili súpera do vyložených šancí. Naopak sami ešte pridali ďalšie góly. V priebehu 5. aj  6. minúty sa im podarilo skórovať a priebežný stav z ich pohľadu bol už 4:1. Odpoveď zo strany Florbalovej školy neprišla a tak bodkou v zápase  sa stal piaty gól Zákopčia v poslednej minúte druhého polčasu. Výsledné skóre bolo 5:1 v prospech ZŠ Zákopčie. Hrdinami víťazného tímu boli Denis Šopor, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu a Alexander Hordynsky, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. O jediný gól Florbalovej školy sa postaral Samuel Gucký. Aj ich prvý vzájomný zápas skončil rovnakým výsledkom 5:1 pre Zákopčie, takže história sa opakovala.

ZŠ Zákopčie – Power Wings  7:2   (5:0, 2:2)

Posledný zápas ponúkol súboj tímov, ktoré už v tomto kole hrali. ZŠ Zákopčie už nastupovalo na svoj tretí zápas a predchádzajúce dve zápasy vyhrali. Power Wings nastupovali na svoj druhý zápas a taktiež predchádzajúci zápas vyhrali. Oba tímy boli povzbudené výhrami a chceli si pripísať na svoje konto ďalšiu výhru. Predzápasová prognóza v tomto prípade nebola celkom jasná, keďže išlo o súboj vyrovnaných a ofenzívne ladených súperov. Aj ich tabuľkové postavenie bolo podobné, rozhodujúcim faktorom mohla byť únava po dvoch odohratých zápasoch Zákopčia. Ale prekvapujúco od prvého buly bola aktivita na hokejkách chlapcov zo Zákopčia, ktorí zaskočili súpera. Dokonca sa im v úvode zápasu podarilo dvakrát rýchlo skórovať, najprv v 1. a potom v 3. minúte. Miernu prevahu si stále udržiavali chlapci zo Zákopčia. V 7. minúte sa im podarilo dvakrát skórovať a priebežné skóre už  ukazovalo 4:0 v prospech Zákopčia. Chlapci z Power Wings museli zažiť poriadny šok, a aby toho nebolo málo v polovici 8. minúty inkasovali už svoj piaty gól. V priebehu prvého polčasu sa presadilo iba Zákopčie a tak polčasové skóre ukazovalo 5:0 v ich prospech. Nečakané skóre aj priebeh, ktorý naznačil, že pravdepodobne o víťazovi je už rozhodnuté. V druhom polčase pokračovala rýchla a atraktívna hra, so zlepšením výkonom Power Wings. Na začiatku 4. minúty strelili svoj prvý gól zápasu a znížili stav na 1:5 z ich pohľadu. Zákopčie, ale nechcelo pripustiť žiadnu drámu a tak v 5. a  8. opäť skórovali a zvýšili svoje vedenie na 7:1. Posledná zmena skóre, už len kozmetická, prišla v poslednej minúte druhého polčasu, keď Power Wings druhýkrát v zápase skórovalo. Výsledné skóre bolo jasné, 7:2 v prospech ZŠ Zákopčie. Na víťaznej strane ohromil 6 gólový Alexander Hordynsky, ktorý aj režíroval hru svojho tímu. Na druhej strane sa presadil tradičný strelec Samuel Sekerka, ale pridal iba 1 gól. Ich prvý vzájomný zápas, skončil víťazstvom Power Wings v pomere 8:5, takže si to tímy teraz vymenili.