MFLJ: Zákopčie a Svrčinovec na víťaznej vlne

Alexander Hordynsky zo ZŠ Zákopčie naplno boduje. Aj vďaka jeho produktivite sa Zákopčiu mimoriadne darilo. Svrčinovec potvrdil rolu lídra a Gymnázium prevalcovalo Zborov.

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIORI

Športová hala Pratex

Štvrtok, 31. 5. 2018, 25. kolo

ZŠ Komenského  –  ZŠ Zákopčie  1:3  (0:1, 1:2)

Hneď prvý zápas kola ponúkol derby medzi druhým a tretím tímom tabuľky!. Vyrovnanosť súperov sľubovala zaujímavý súboj. Úvodné minúty prvého polčasu využili vo svoj prospech chlapci zo ZŠ Zákopčie. Súper ich nástup nezachytil a už na začiatku 2. minúty Zákopčie viedlo 1:0. Oba tímy sa snažili hrať pozorne v obrane, aby neurobili zbytočné chyby. Ani jeden tím sa už  do prestávky nepresadil. Polčasové skóre ukazovalo 1:0 v prospech ZŠ Zákopčie. Vyrovnaný zápas pokračoval aj druhom polčase. Góly prišli približne v polovici druhého polčasu. Najprv Zákopčie zvýšilo svoje vedenia na 2:0 a po minúte ZŠ Komenského strelila kontaktný gól a znížila na 1:2 z ich pohľadu. Zlom v zápase prišiel na konci 8. minúty keď Zákopčie pridalo svoj tretí gól a rozhodlo o svojom víťazstve.  ZŠ Komenského už nepridala ďalší gól do konca zápasu. ZŠ Zákopčie priviedol k výhre 2 gólový Alexander Hordynsky a 1 gól strelil Martin Ceniga. Čestný úspech ZŠ Komenského zaznamenal Samuel Mlkvik.

ZŠ Zborov nad Bystricou  –  Gymnázium  2:6  (1:2, 1:4)

Druhý zápas dňa a ďalšie derby kola, ktoré bolo bez favorita. Do zápasu lepšie vstúpili chlapci zo Zborova, keď sa im po úvodnom tlaku podarilo streliť otvárací gól zápasu v polovici 2. minúty. Paradoxne gól im nepomohol, naopak naštartoval súpera. Gymnazisti postupne prebrali opraty zápasu do svojich rúk, v polovici 3. minúty vyrovnali stav na 1:1. A ešte do polčasu otočili stav vo svoj prospech, keď pridali druhý gól. Polčasové skóre ukazovalo 2:1 v prospech Gymnázia. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci zo Zborova, hrali opäť aktívne a s chuťou otočiť zápas. Ale ich snaha nepriniesla gólový efekt. Svoju šikovnosť a efektívnosť opäť ukázali Gymnazisti, keď v 4. a 5. minúte sa gólovo presadili a zvýšili svoje vedenie už na 4:1. Zborov sa ešte raz vrátil do hry o lepší výsledok, keď v 8. minúte strelil som druhý gól a pokúšal sa o záverečný tlak. Ten nakoniec Gymnázium ustálo, využilo okná v súperovej obrane a pridalo ešte dva góly. Výsledné skóre bolo 6:2 v prospech Gymnázia. Víťazní tím potiahli dvaja 2 góloví strelci, Maximilián ViležinskýJán Kotuľa. Úspešnými strelcami ZŠ Zborov nad Bystricou boli Samuel MikolášSamuel Matys.

ZŠ Zákopčie  –  ZŠ Oščadnica  5:1  (2:0, 3:1)

Zákopčie vstupovalo do tohto súboja ako favorit. Už v na začiatku 2. minúty sa ujalo vedenia 1:0. Potom sa hra postupne vyrovnala a bola bez vyložených gólových šancí. Na gól sme si museli počkať až do poslednej minúty prvého polčasu. Zákopčie úspešne zakončilo svoju akciu a 6 sekúnd pred sirénou strelilo takzvaný gól do šatne. Polčasové skóre ukazovalo 2:0 v prospech ZŠ Zákopčie. Aj v druhom polčase boli aktívnejší a snaživejší chlapci zo Zákopčia. Postupne pridávali aj gólové zápisy, najprv v 6. a  potom v 8. minúte. Navýšili svoje vedenia na 4:0. S pribúdajúcim časom sa aj Oščadnica snažila presadiť a aspoň si pripísať čestný gól. To sa chlapcom podarilo a na začiatku 9. minúty Oščadnica znížila stav na 1:4. Zákopčie si zápas postrážilo a ešte v poslednej minúte pridalo svoj piaty gól. Výsledné skóre ukazovalo 5:1. Zákopčie si pripísalo druhú výhru v tomto kole a ide si pre medailu. Vo víťaznom  tíme zaujal 3 gólový strelec Alexander Hordynsky. O jediný gól ZŠ Oščadnica sa postaral Miroslav Drahňák.

ZŠ Svrčinovec –  Power Wings  3:2  (1:0, 2:2)

Predzápasová prognóza favorizovala na výhru ZŠ Svrčinovec, ale Power Wings sa snaží o medailovú pozíciu, takže sa diváci mohli tešiť. Predpovede vyrovnaného duelu sa naplnili. Zápas začal svižne,. Tímy sa nešetrili a išli naplno. Prvýkrát sa skóre menilo v polovici 4. minúty, keď sa po rýchlej akcii Svrčinovec ujal vedenia 1:0. Hra bola stále vyrovnaná, prelievala sa z jednej strany na druhú. Vyššiu streleckú aktivitu zaznamenal Svrčinovec, ale bez efektu. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci zo ZŠ Svrčinovec, keď na začiatku 3. minúty pridali svoj druhý gól a zvýšili svoje vedenie na 2:0. Po tomto momente chlapci z Power Wings pridali a chceli ešte zdramatizovať zápas. Ich snaha bola úspešná, podarilo sa im súpera pritlačiť a dvakrát skórovali, najprv v 4. a potom v 8. minúte. Priebežné skóre bolo vyrovnané 2:2. Aj Svrčinovec cítil, že zápas môže stratiť. Do hry nasadil najlepšie čo mal. Zlom zápasu prišiel na začiatku 9. minúty, keď Svrčinovec využil svoju šancu a strelil rozdielový gól, ktorý sa stal nakoniec aj víťazným.  ZŠ Svrčinovec si pripísala už 22. výhru. Hrdinami ZŠ Svrčinovec boli bratia Šichmanovci. Martin Šichman, ktorý strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. Patrik Šichman, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. Úspešnými strelcami Power Wings boli Jakub Švík a Jakub Hamacek.

Tabuľka po 25. kole

#     tím                            Z         V         R         P              S        B

1. ZŠ Svrčinovec          23       22        1         0          105:29   45
  2. ZŠ Zákopčie             23        14        3         6           88:47    31
  3. ZŠ Komenského      23       12        2         9           73:57     26
  4. CVČ Power Wings  20       12        1          7          87:69     25
  5. ZŠ Rázusová            21        11        2          8          75:53     24
  6. ZŠ Zborov nad B.    21        7         3          11         42:61     17
  7. Gymnázium             22        5         3          14        49:73     13
  8. ZŠ Oščadnica           21        2         4          15        33:96      8
  9. Florbalová škola     22        2         3          17        30:97      7