22523842_10214409867949811_888780093_n

MFLJ: Svrčinovec vedie tabuľku!

Vo štvrtok, 12.10. 2017 sa v športovej hale Pratex odohralo 3. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Odohrali sa 4 súťažné zápasy, ktoré opäť dokázali, že mladých florbalistov baví útočný a atraktívny florbal. Fanúšikovia mohli vidieť gólovú žatvu, veď padlo dovedna 32 gólov! V tomto ročníku zatiaľ najvyšší počet strelených gólov. Tretie kolo opäť prialo strelcom a zaznamenali sme až štyri hetriky, jeden v tíme ZŠ Rázusova (Hlava) a trikrát v tíme ZŠ Svrčinovec (Šichman, Ščury, Babulják).

ZŠ Rázusova – ZŠ Svrčinovec 2:7 (1:4, 1:3)

Derby 3. kola hneď na úvod. Prvý zápas priniesol súboj dvoch zatiaľ neporazených tímov ligy. Kto sa stane lídrom súťaže, to bola otázka, ktorá mala byť vyriešená v tomto zápase. Na odpoveď diváci nemuseli dlho čakať. Už prvý polčas naznačil, že víťazný tím bude zo Svrčinovca. Disciplinovaná a organizovaná hra priniesla Svrčinovcu až 4 góly v prvom polčase, na ktoré ZŠ Rázusova odpovedala len 1 gólom. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, Svrčinovec pridal ďalšie 3 góly a ZŠ Rázusova odpovedala opäť len 1 gólom v samom závere zápasu. Takže konečný výsledok bol jasný, 7:2 v prospech ZŠ Svrčinovec. Hlavnými hviezdami zápasu boli dvaja hetrikový hrdinovia zo Svrčinovca, Peter Ščury, ktorý vsietil 3 góly a pridal 1 asistenciu a Patrik Šichman, ktorý k 3 gólom pridal aj 3 asistencie, to znamená, že si pripísal 6 kanadských bodov do celkového bodovania.

ZŠ Komenského – CVČ Power Wings 3:5 (1:1, 2:4)

Druhý zápas kola ponúkol súboj nováčika v lige, florbalisti z CVČ, ktorí už vo svojom prvom zápase vyhrali a chlapcov zo ZŠ Komenského, ktorí zažili už aj výhru aj prehru. Zaujímavosťou zápasu boli úspešnejšie vstupy do 1. aj 2. polčasu zo strany ZŠ Komenského, keď sa chlapcom podarilo vsietiť vedúce góly, najprv na 1:0 a potom na 2:1. Ale ani to nestačilo na celkovú výhru, pretože CVČ vždy dokázalo vyrovnať a pridalo aj góly navyše, ktoré rozhodli o ich celkovej výhre. Najviac sa zaslúžil o výhru svojho tímu Robo Švík, ktorý bol autorom 2 gólov a 2 asistencií. Na druhej strane svoj tím potiahol opäť Samuel Mlkvík, ktorý dal 1 gól a pridal 2 asistencie, to znamená, že sa podpísal, pod všetky góly ZŠ Komenského.

ZŠ Rázusova – Gymnázium 3:1 (2:1,1:0)

Tretí zápas bol najchudobnejší na góly, celkovo len 4 strelené góly. Chlapci z Gymnázia sa pokúsili prekvapiť ZŠ Rázusova, a po počiatočnej snahe sa im podarilo skórovať. Ich úspešným strelcom sa stal Jakub Gajdičiar. Nakoniec sa ukázalo, že aj jediným strelcom. Chlapci z Rázusovej postupne pridali a ich akcie, boli čoraz nebezpečnejšie a už do polčasu dvakrát skórovali. Vedenie už nepustili zo svojich rúk, v druhom polčase pridali ešte jeden gól. Ich hrdinom sa stal kapitán Ivan Hlava, ktorý dal všetky 3 góly a režíroval hru svojho tímu. Dokonca v tomto kole, v dvoch zápasoch, ktoré odohral dal až 5 gólov, produktívny líder svojho tímu.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Zborov nad Bystricou 8:3 (3:1, 5:2)

Posledný zápas tohto kola bol najštedrejší na pekné akcie a góly, dohromady až 11 gólov. Stretli sa v ňom dva tímy, ktorým sa odlišne darí. ZŠ Svrčinovec zatiaľ vyhral všetky svoje zápasy a ZŠ Zborov nad Bystricou, ktorý ešte nevyhral v novom ročníku. Priebeh zápasu priniesol peknú zápletku, už v 1. minúte sa Svrčinovec ujal vedenia. V 3. minúte Zborov nad Bystricou vyrovnal skóre na 1:1. Miernu prevahu mali na hokejkách chlapci zo Svrčinovca, ktorí pridali do polčasu ešte 2 góly. Aj po prestávke Svrčinovec začal lepšie a pridal ďalšie 2 góly. Skóre už ukazovalo 5:1 v prospech Svrčinovca, zdalo sa, že zápas je rozhodnutý. Ale v priebehu jednej minúty druhého polčasu Zborov zdramatizoval zápas, keď vsietil 2 góly a pokúsil sa o zvrat v zápase. Lenže to sa už nepodarilo, Svrčinovec využil viac priestoru na rýchle kontry a skóroval ešte dvakrát. Konečný výsledok bol 8:3 a Svrčinovec si pripísal už svoju štvrtú výhru. Najviac sa darilo Máriovi Babuljákovi zo Svrčinovca, ktorý dal 3 góly a 1 asistenciu. Úspešne mu sekundovali Peter Ščury a Patrik Šichman, ktorí obaja zaznamenali 2 góly a 2 asistencie. Na strane Zborova, najlepším hráčom bol 2 gólový kapitán Milan Hacek.