32399386_10216193448018198_975565709201375232_n

MFLJ: Svrčinovec pustil bod, Gymnázium bez výhry

Mestská florbalová liga juniorov pokračovala 22. kolom. Najvyššiu výhru kola má na svedomí Power Wings v pomere 3:0. Bezchybné výkony podali dvaja brankári, Ivan Hlava (ZŠ Rázusova) a Darius Savič (Power Wings), ktorí si uchovali čisté konto. Najúspešnejším strelcom v  jednom zápase bol 3 gólový strelec Jakub Švík (Power Wings).

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Športová hala PRATEX

22.kolo

Štrvrtok 10. 5. 2018

ZŠ Svrčinovec  –  ZŠ Oščadnica  3:3  (1:2, 2:1)

Súčasná pozícia v tabuľke favorizovala domácich. Výhra Svrčinovca sa javila ako jasná záležitosť. Ale priebeh zápasu bol omnoho prekvapivejší, ako sme čakali. Veľmi rýchly nástup do prvého polčasu mala Oščadnica, zaskočila svojho súpera a už v 1. minúte zápasu vyhrávala 1:0. Svoju aktivitu a snahu dokázali pretaviť aj do druhého gólu, ktorý pridali v polovici 5. minúty a priebežný stav ukazoval 2:0 v prospech ZŠ Oščadnica. Svrčinovec postupne zlepšil svoju hru a ešte v prvom polčase dokázal streliť svoj prvý gól v zápase a znížil skóre na 1:2 z ich pohľadu. Polčasové skóre bolo prekvapujúce, ale lepší nástup do druhého polčasu mal Svrčinovec, keď v polovici 2. minúty pridal svoj druhý gól a vyrovnal skóre na 2:2. Očakávaná aktivita bola na hokejkách chlapcov zo Svrčinovca, ale nepriniesla rozdielový gól. Naopak prišiel šok, keď Oščadnica na začiatku 9. minúty druhého polčasu strelila gól a ujala sa vedenia 3:2. Zaskočený Svrčinovec ešte dokázal zareagovať, strelil gól a vyrovnal skóre na 3:3, ale ďalšia zmena skóre už neprišla. Boli sme svedkami zaujímavého okamihu, keďže Svrčinovec prvýkrát v sezóne stratil bod za remízu. Oščadnicu potiahol k prekvapivému výsledku 2 gólový Kristián Kulas. Svrčinovec zachraňoval 2 gólový Patrik Šichman.

Florbalová škola  –  ZŠ Rázusova  0:2  (0:1, 0:1)

Predzápasová prognóza favorizovala na výhru ZŠ Rázusova, ale prvý zápas ukázal, že prognózy môžu zlyhať. Už v prvej minúte mohla Florbalová škola prekvapiť, ale nepremenila trestné strieľanie. Ďalší priebeh prvého polčasu bol relatívne vyrovnaný, oba tímy sa snažili pozorne brániť a vymyslieť gólovú akciu. Miernu prevahu mali chlapci zo ZŠ Rázusova, ktorí sa snažili častejšie dostať do útočného pásma a streliť gól. Aj sa im to podarilo, konkrétne v polovici 2. minúty, kedy strelili jediný gól prvého polčasu. Chudobné polčasové skóre ukazovalo len 1:0 v prospech ZŠ Rázusova. Nástup do druhého polčasu mali lepší opäť chlapci z Rázusovej a pridali rýchly druhý gól. Súper sa snažil so zápasom niečo spraviť, ale nepodarilo sa mu dať kontaktný gól. Ani na jednej ani na druhej strane už nepribudli žiadne gólové momenty a tak výsledné skóre ukazovalo výhru ZŠ Rázusova v pomere 2:0. Z víťazného tímu zaujal  výkon Jozefa Bazgera, ktorý strelil 1 gól a výrazne podporoval ofenzívu svojho tímu. Bezchybný výkon podal aj brankár víťazného tímu, Ivan Hlava a pripísal si čisté konto.

Power Wings  –  Gymnázium  3:0  (2:0, 1:0)

V zápase číslo 3 sme videli súboj, aktuálne druhého a siedmeho tímu tabuľky. Power Wings má na svojom konte 11 výhier a 5 prehier. Ich súperom bolo Gymnázium, ktoré má opačnú bilanciu, 4 výhry a 11 prehier. Favorit tohto súboja bol jasný. Prvé minúty prvého polčasu boli celkom vyrovnané, bez vážnych gólových šancí. Postupne chlapci z Power Wings začali byť ofenzívnejší a tlačili sa viac do šancí. V polovici prvého polčasu strelili svoj prvý gól a ujali sa vedenia. Ich útočná hra slávila úspech ešte raz v prvom polčase, keď na začiatku 9. minúty zvýšili svoje vedenie na 2:0. Aj vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie chlapcom z Power Wings, keď na konci 2. minúty si poistili svoje vedenie a pridali tretí gól. Ostatné minúty boli už pokojnejšie, aj herné tempo mierne opadlo. Power Wings umne kontrolovalo priebeh zápasu a ani Gymnázium nedokázalo svoje šance premeniť na gól. Power Wings zaznamenalo výhru 3:0 a postrážilo si druhé miesto v tabuľke. Vo víťaznom  tíme zaujal 3 gólový strelec Jakub Švík. Kvalitný výkon podal aj brankár víťazného tímu, Darius Savič a pripísal si čisté konto.

ZŠ Komenského –  Gymnázium  3:2 (2:1, 1:1)

Gymnázium už išlo hrať druhý zápas v tomto kole. Svoj prvý zápas prehrali s Power Wings. Napriek tomu začal zápas svižne, tímy sa nešetrili a išli naplno. Zaujímavá bola 3. minúta prvého polčasu, ktorá priniesla góly. Najprv chlapci zo ZŠ Komenského využili neistý zákrok súperovho brankára a ujali sa vedenia 1:0. Hneď z nasledujúcej akcie Gymnázium dokázalo odpovedať a taktiež strelilo svoj prvý gól. Priebežné skóre bolo 1:1. Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný, už to vyzeralo na polčasovú remízu, ale v poslednej minúte prišiel druhý gól ZŠ Komenského. Polčasové skóre ukazovalo 2:1 v ich prospech. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci zo ZŠ Komenského, keď na začiatku 3. minúte pridali svoj tretí gól a zvýšili svoje vedenie na 3:1. Zápas gradoval až v poslednej minúte, kedy sa Gymnazistom podarilo skórovať a znížiť stav na 2:3. Ich snaha vyrovnať skóre bola značná, ale nezostal už im čas. ZŠ Komenského si pripísalo tesnú výhru v pomere 3:2. Hrdinom ZŠ Komenského bol 2 gólový Adam Hrdiňák. Jediným strelcom Gymnázia bol 2 gólový Ján Kotula.

Tabuľka po 22. kole

#     tím                          Z         V          R          P              S          B

1. ZŠ Svrčinovec         21        20        1           0           97:27     41
  2. CVČ Power Wings  18       12         1           5           84:59     25
  3. ZŠ Komenského     21        12         1           8          68:50     25
  4. ZŠ Zákopčie             18       10         2           6          70:44     22
  5. ZŠ Rázusová            20       10         2          8          68:52     22
  6. ZŠ Zborov nad B.    18        7           2          9          40:50     16
  7. Gymnázium             20        4          3          13         43:66     11
  8. ZŠ Oščadnica          20        2          4          14         32:91       8
  9. Florbalová škola    20         2          2          16         25:88     6