img_5947

MFLJ: Rázusova a Zákopčie remizovali!

Vo štvrtok, 7. 12. 2017 sa v športovej hale Pratex odohralo 9. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré potvrdili skvelú formu ZŠ Zákopčie a ZŠ Rázusova. Florbalová škola si pripísala 2. víťazstvo a už nie je posledná. Celkový počet gólov v tomto kole bol dohromady len 17 gólov, strelcom sa veľmi nedarilo, zato niektorí brankári ukázali parádne zákroky. Strelecky najúspešnejší bol 3 gólový Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie), 2 gólový Jaroslav Hlava (ZŠ Rázusova) a Ján Buček (Florbalová škola).

Florbalová škola – ZŠ Zákopčie 1:5  (0:2, 1:3)

Prvý zápas kola ponúkol súboj tímov z opačných pólov ligovej tabuľky. Florbalová škola, v poslednom kole zaznamenala 1. výhru v súťaži, ale na svojom konte už mala aj 5 prehier a bola na poslednom mieste. Zákopčie, ktoré sa nieslo na víťaznej vlne,  4 víťazstvá v rade a  postupný posun už na druhé miesto. Predzápasová prognóza jasne favorizovala na výhru  ZŠ Zákopčie. Prognóza sa naplnila, ale súper statočne vzdoroval, hlavne v prvom polčase. Priebeh prvého polčasu opticky vyzeral celkom vyrovnaný, len s miernou prevahou Zákopčia. Florbalovú školu držal nad vodou brankár, ktorý v prvom polčase vytiahol pár skvelých zákrokov a tak sa skóre menilo len dvakrát. Polčasové skóre bolo 2:0 v prospech Zákopčia. Rýchly a efektívny nástup do druhého polčasu predviedli chlapci zo Zákopčia a v prvej polovici druhého polčasu pridali ďalšie 3 góly. O víťazovi bolo viac menej už rozhodnuté, prišlo k poklesu koncentrácie a chlapci z Florbalovej školy strelili svoj prvý a zároveň aj jediný gól zápasu, jeho autorom bol kapitán tímu Ján Buček. V tíme Zákopčia predviedol  3 gólový koncert Alexander Hordynsky a sekundoval mu 3 bodový Denis Šopor, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. Celkové skóre bolo 5:1 v prospech ZŠ Zákopčie. Bola to ich 5 výhra v rade. Potvrdí Zákopčie svoju formu aj proti silnejším tímom?

ZŠ Rázusova – ZŠ Oščadnica  3:1  (2:0, 1:1)

Zápas číslo 2 bol súbojom tímov, ktoré svoj posledný zápas prehrali, ale ich tabuľkové postavenie bolo odlišné. ZŠ Rázusova, ktorá mala mierne pozitívnu bilanciu 4 výhry a 3 prehry. Ich tabuľkové postavenie bolo 4. miesto. ZŠ Oščadnica, ktorá mala výrazne negatívnejšiu bilanciu len 1 výhra a 4 prehry. Ich tabuľkové postavenie bolo 8. miesto. Predzápasová prognóza mierne favorizovala na výhru  ZŠ Rázusova. Prognóza sa naplnila, ale súper taktiež statočne vzdoroval. Prvý polčas ukázal zvýšenú aktivitu a snahu na hokejkách chlapcov zo ZŠ Rázusova. Ich snaha bola odmenená 2 gólmi v sieti súpera, najprv v 5. a potom v 9. minúte. Ojedinelé útočné výpady Oščadnice neskončili úspešne. Polčasové skóre bolo 2:0 v prospech ZŠ Rázusova. V druhom polčase sa očakával podobný scenár ako v prvom polčase, ale v 2. minúte sa chlapcom z Oščadnice podarilo zdramatizovať zápas, keď strelili gól a znížili stav na 1:2 z ich pohľadu. Črtala sa možná dráma, ku ktorej prispel aj brankár z Oščadnice so svojimi bezpečnými zákrokmi a dával šancu spoluhráčom na lepší výsledok. Rozuzlenie prišlo v 7. minúte druhého polčasu, keď ZŠ Rázusova pridala svoj tretí gól. Hrdinom zápasu bol Jaroslav Hlava, ktorý mal prsty vo všetkých góloch svojho tímu. Strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. Na druhej strane bol hrdinom brankár Matúš Kučák, keď viackrát podržal svoj tím.Pomôže táto výhra chlapcom z Rázusovej k dlhšej víťaznej sérii a k útoku na najvyššie pozície?

ZŠ Oščadnica – Florbalová škola 1:2 (1:1, 0:1)

V treťom zápase kola sa stretli tímy, ktoré sa nachádzajú na chvoste tabuľky. Dá sa povedať, že šlo o derby duel a šesťbodový zápas. Bilancie oboch tímov boli viac menej vyrovnané, ZŠ Oščadnica mala 1 výhru a 5 prehier. Florbalová škola mala taktiež len 1 výhru a už 6 prehier. Vyrovnanosť oboch tímov dokazoval aj priebeh zápasu. V úvode prvého polčasu prekvapili chlapci z Oščadnice, keď už na začiatku  2. minúty skórovali a ujali sa vedenia 1:0. Ale tento stav dlho nevydržal a už o 2 minúty bol stav 1:1, chlapci z Florbalovej školy skórovali. A týmto skóre končil aj prvý polčas. Druhý polčas mal vyriešiť otázku či budeme svedkami remízy alebo jeden tím si uchmatne víťazstvo na svoju stranu. V priebehu druhého polčasu väčšiu chuť po víťazstve ukazovali chlapci z Florbalovej školy, keď svojím lepším pohybom sa dostávali do nebezpečnejších šancí. Ale proti bol brankár z Oščadnice, ktorý niekoľkokrát zachránil svoj tím od inkasovania gólu. I keď v zápase nepadlo veľa gólov, bol napínavý až do samého konca. Dráma vyvrcholila v poslednej minúte zápasu, keď po nádhernej kombinačnej akcii Florbalová škola vsietila svoj druhý a rozhodujúci gól, 15 sekúnd pred koncom zápasu! Jednoznačným hrdinom a strojcom výhry bol kapitán Florbalovej školy Ján Buček, ktorý strelil oba góly svojho tímu. Na druhej strane opäť zahviezdil svojimi zákrokmi brankár Matúš Kučák. Celkové skóre bolo 2:1 v prospech Florbalovej školy. Florbalová škola zaznamenala svoje druhé víťazstvo, pribudnú jej aj ďalšie víťazstvá a bude stúpať v tabuľke?

ZŠ Rázusova – ZŠ Zákopčie 2:2 (2:1, 0:1)

Posledný zápas priniesol súboj tímov, ktoré sa nachádzajú v hornej časti tabuľky, a v tomto kole už hrali po jednom zápase. Oba tímy boli úspešné, pripísali si na svoje konto po víťazstve a pozitívne sa naladili na derby kola. Bol to súboj priebežne druhého a tretieho tímu ligy, súboj rýchleho a útočného florbalu. Do zápasu lepšie vstúpili chlapci zo ZŠ Rázusova, keď  sa im v 5. minúte prvého polčasu podarilo otvoriť zápasové skóre. Tento stav dlho nevydržal, pretože už na začiatku 6. minúty chlapci zo Zákopčia skórovali a priebežné skóre bolo 1:1. Súperi sa navzájom strážili, obrany boli pozorné, ale ešte jeden gól do prestávky padol. Po vydarenej  kombinačnej akcii, chlapci zo ZŠ Rázusova skórovali a polčasové skóre bolo 2:1 v ich prospech. Raketový nástup do druhého polčasu mali chlapci zo Zákopčia, keď sa im už v 17. sekunde podarilo streliť gól a vyrovnať skóre na 2:2. Celý druhý polčas bol o snahe streliť rozhodujúci gól a tým zlomiť súpera. Hra bola vyrovnaná, viacerým skvelým strelcom na jednej či druhej strane sa nedarilo presadiť cez pozorné obrany. Napätie a nervozita narastala, vyústila do malej potýčky, ktorú rozhodca vyriešil osobnými 10 minútovými trestami pre hlavných aktérov a tým schladil horúce hlavy Jozefa Bazgera a Alexandra Hordynskeho.  Ani jeden tím už nedokázal viac skórovať a tak sa zrodila celkom spravodlivá remíza 2:2. V tíme ZŠ Rázusova sa presadili dvaja jednogólový strelci, Ivan Hlava a Jozef Bazger. V tíme ZŠ Zákopčie sa presadil 2 bodový Martin Ceniga, ktorý najprv strelil 1 gól a potom pridal aj 1 asistenciu. Ktorý tím bude na konci ligy na tom lepšie?

TRUMI

Tabuľka po 8. kole

#          tím                      Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec            8         8         0          0        46:11    16
  2. ZŠ Zákopčie               9         6         1          2          33:15   13
  3. ZŠ Rázusová              9         5         1          3          35:26   11
  4. CVČ Power Wings    7         5         0          2          35:28  10
  5. ZŠ Komenského       7         3         0          4          21:22    6
  6. Gymnázium               9        2         1          6          21:29    5
  7. ZŠ Zborov nad B.     8         2         1          5          14:26    5
  8. Florbalová škola       8         2         0         6          11:42    4
  9. ZŠ Oščadnica            7          1         0         6          8:25      2