28928264_10215675472629137_678090195_o

MFLJ: Power Wings stúpa nahor!

Zborov nad Bystricou oplatil prehru ZŠ Rázusova (fotografia) a CVČ Power Wings je so zápasom k dobru na 2. priečke aj vďaka hetriku Tomáša Tomaníka (Power Wings). Za Zborov strelil tri góly Štefan Čanecký. Oščadnica dotiahla Florbalovú školu na rozdiel jedného bodu.

Vo štvrtok, 8.3.2018 sa v športovej hale Pratex odohralo 16. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 3 súťažné zápasy a 1 kontumačnú prehru. Padlo len 17 gólov. Vyznamenali sa hlavne obrany a ich brankári.

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Štvrtok, 8. 3. 2018, 16. kolo

Florbalová škola – ZŠ Oščadnica 1:2  (0:1, 1:1)

Prvý zápas kola ponúkol  derby tímov na chvoste tabuľky. Bol to súboj aktuálne predposledného tímu tabuľky Florbalová škola, ktorá má negatívnu bilanciu, 2 výhry a  11 prehier. Ich súperom bola ZŠ Oščadnica, ktorá sa nachádza aktuálne na poslednom mieste tabuľky s negatívnou bilanciou, 1 výhra a 12 prehier. Oba tímy ťahali dlhé série bez výhier. Florbalová škola 6 zápasov a ZŠ Oščadnica dokonca až 10 zápasov bez výhry. Derby nemalo favorita. Očakával sa tuhý boj o rozdielové víťazstvo! Už od začiatku bol zápas vyrovnaný. Tímy hrali opatrne a vychádzali zo zabezpečenej obrany. Diváci nevideli veľa vyložených gólových príležitostí. Prvý gólový moment prišiel v polovici prvého polčasu, keď Oščadnica zahrávala voľný úder, ktorý nebol úspešný, ale  z následnej strely sa ujali vedenia 0:1. Zápas nabral na tempe. Hra sa zrýchlila. Florbalová škola zvýšila aktivitu v útoku. Zaujímavá možnosť sa im naskytla pri dvojnásobnom vylúčení chlapcov z Oščadnice. Ale presilovka Florbalovej školy nebola gólovo zakončená. Polčas teda skončil 0:1 v prospech ZŠ Oščadnica.

Nástup do druhej časti hry mali hostia. Už v 2. Minúte 2. Polčasu skórovali na 0:2. Florbalová škola veľmi dlho nedokázala nájsť účinný recept na obranu a brankára Oščadnice. Podarilo sa im to v 9. minúte, kedy strelili svoj prvý gól a znížili stav na 1:2. Posledné okamihy zápasu sa mohli zmeniť na drámu. Nestalo sa tak, aj vďaka vylúčeniu na strane Florbalovej školy, ktoré zabránilo vytvoreniu tlaku a streleniu vyrovnávajúceho gólu. Výsledné skóre 1:2 a 2 výhra v prospech ZŠ Oščadnica pomohlo dotiahnuť dnešného aj tabuľkového súpera na rozdiel jedného bodu. Z víťazného tímu zaujal 2 bodový Branislav Nagy, ktorý strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu. Jediným strelcom na druhej strane bol Samuel Gucký. Oščadnica tak oplatila súperovi prehru z prvého kola (2:1).

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Rázusova  4:2  (2:0, 2:2)

V druhom zápase proti sebe nastúpili ZŠ Zborov nad Bystricou s mierne negatívnou bilanciou, 5 výhier a 6 prehier a priebežným 6. miestom v tabuľke pravdy. ZŠ Rázusova s pozitívnou bilanciou 8 výhier a 5 prehier bola považovaná za mierneho favorita (3. v tabuľke). Úvod prvého polčasu bol opatrný z oboch strán. Miernu prevahu mali na svojich hokejkách chlapci zo ZŠ Rázusova. Snažili sa vymyslieť gólovú akciu a prevziať opraty zápasu do svojich rúk, ale nedarilo sa im to. Na ich prekvapenie prvý gól zápasu strelili chlapci zo Zborova v polovici 7. minúty, keď zaskočili súperovu obranu aj brankára. Zápas pokračoval opäť náporom ZŠ Rázusova, ale bez úspešného gólového zakončenia. To prišlo až v polovici poslednej minúty prvej časti hry, keď Zborov opäť zaskočil súpera a skóroval na polčasových 2:0!

Tempo hry bolo vysoké aj po prestávke. ZŠ Rázusova sa snažila prelomiť streleckú smolu a priniesť zvrat do zápasu. V polovici 6. minúty prišiel ďalší prekvapivý moment, keď Zborov strelil už svoj tretí gól a zvýšil vedenie na 3:0. Už sa zdalo, že zápas je rozhodnutý, ale záver duelu priniesol ešte poriadnu drámu. Chlapci z „Rázusky“ prelomili streleckú smolu, keď strelili dva rýchle góly, čím znížili stav na 2:3 z ich pohľadu. Posledné minúty zápasu priniesli obrovský ofenzívny tlak na bánu Zborova. V poslednej minúte tréner ZŠ Rázusova odvolal brankára a poslal šiesteho hráča na ihrisko. Gól visel na vlásku. Pár sekúnd pred koncom zápasu však loptička rozvlnila sieť prázdnej brány ZŠ Rázusova. Výsledné skóre bolo nakoniec 4:2 v prospech ZŠ Zborov nad Bystricou. Hrdinom víťazného tímu bol 3 gólový Štefan Čanecký. Na strane porazených zaujal 2 bodový Jaroslav Hlava za 1 gól a 1 asistenciu. Odveta vyšla ZŠ Zborov nad Bystricou. Po prehre 0:3, prišlo víťazstvo 4:2 a priebežná 6. priečka v tabuľke.

Power Wings – ZŠ Oščadnica  8:1  (3:0, 5:1)

V zápase číslo 3 sme videli súboj aktuálne štvrtého tímu tabuľky Power Wings (9 výhier a 4 prehry) proti poslednej Oščadnici (2 výhry a 12 prehier). Hostia vstupovali do zápasu pozitívne naladení po výhre nad Florbalovou školou. Úvod duelu bol opatrnejší z oboch strán. Postupne preberali iniciatívu na svoje hokejky chlapci z Power Wings. Vyvíjali väčšiu útočnú aktivitu a tlak na bránu. Ich prvý gól padol po vydarenej kombinačnej akcii na konci 5. minúty. Zápas svižne pokračoval ďalej. Ďalšia gólová radosť prišla zhruba v polovici 7. minúty, keď Power Wings zvýšilo vedenie na 2:0. V poslednej minúte 1. polčasu chlapci z Power Wings pridali svoj tretí gól. Polčasové skóre ukazovalo 3:0 v prospech Power Wings.

Druhý polčas sa taktiež pomalšie rozbiehal, ale dominantnejšie postavenie ukázalo Power Wings. Postupne ovládli hru a začali pridávať ďalšie góly do súperovej brány v druhej polovici 2. polčasu. Postupne pridali ešte 5 gólov za 5 minút, začali v 6., pokračovali v 7., 8., 9. a posledný ich gól padol v 10. minúte. Čestný úspech zaznamenala aj ZŠ Oščadnica pár sekúnd pred koncom zápasu – 8:1. Hrdinami víťazného tímu boli 5 bodový Samuel Sekerka, keď vsietil 2 góly a na ďalšie 3 prihrával.  Jakub Švík zaznamenal 4 body za 2 góly a  2 asistencie, a 3 gólový Tomáš Tomaník. O jediný gól ZŠ Oščadnica sa postaral Samuel Trúchly. Aj ich prvý vzájomný zápas skončil výhrou Power Wings v pomere  10:1. Oščadnica sa zlepšila o dva inkasované góly.  Power Wings si polepšilo v tabuľke. Patrí im pekné 2. miesto!

ZŠ Svrčinovec – Gymnázium  5:0  – kontumačne

Posledný zápas sa neuskutočnil, pretože chlapci z Gymnázia neprišli odohrať svoj zápas. Kontumačný výhru si pripísali chlapci zo ZŠ Svrčinovec, celkovo to bola ich už 13. výhra v rade.

text a foto: TRUMI