24-k

MFLJ: O nevídaný výsledok sa postarali brankári!

Hordynský, Filo a Vadinský. Trio hráčov so zaujímavými výkonmi 24. kola MFLJ. Vo štvrtok sme videli dva súťažné zápasy, v ktorých padlo len 6 gólov. Najvyššiu výhru kola má na svedomí ZŠ Zákopčie v pomere 5:1. Bezchybné výkony podali dvaja brankári. Damián Filo (ZŠ Zákopčie) a  Oliver Vadinský (ZŠ Zborov nad Bystricou) si totiž udržali čisté konto a zo vzájomného duelu si ich družstvá odnášali bod. Najúspešnejším strelcom bol 3 gólový kanonier Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie).

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Mestská športová hala Pratex

Štvrtok, 24. 5. 2018

24. kolo

Florbalová škola  –  ZŠ Zákopčie  1:5  (1:3, 0:2)

Tabuľkové postavenie favorizovalo na výhru ZŠ Zákopčie, avšak Florbalová škola získala v uplynulom kole dôležitý bod.  Úvodné minúty prvého polčasu boli vyrovnané. Tímy sa snažili hrať pozorne v obrane. Postupne si Zákopčie vytváralo väčší a väčší tlak, ktorému súper neodolal. Zlomový úsek prvého polčasu prišiel v rozmedzí 6. až 8. minúty. ZŠ Zákopčie postupne pridalo 3 góly v rozmedzí 3 minút, viedlo 3:0. Florbalová škola dokázala odpovedať a  svoj prvý gól zaznamenala  v polovici 9. minúty a korigovala stav na 1:3 z ich pohľadu. Polčasové skóre sa už nezmenilo, potvrdilo vedenie ZŠ Zákopčie  3:1. Druhý polčas priniesol ofenzívnejšiu hru Florbalovej školy, ktorá sa snažila znížiť stav a zdramatizovať duel. Zákopčie neinkasovalo a naopak pripravilo svojmu súperovi nepríjemné sklamanie, keď v 6. minúte pridalo dva veľmi rýchle góly. Bol to rozhodujúci moment zápasu, po ktorom tempo hry postupne opadlo a Zákopčie si svoje vedenie pohodlne ustrážilo. Florbalovej škole sa už nepodarilo skórovať do konca zápasu. Výsledné skóre bolo 5:1 v prospech ZŠ Zákopčie, ktorá si pripísala dôležitú výhru v boji o popredné miesta. ZŠ Zákopčie priviedol k výhre 4 bodový Alexander Hordynsky, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. O jediný gól Florbalovej školy sa postaral Hrabovsky.

ZŠ Zborov nad Bystricou  –  ZŠ Zákopčie  0:0  (0:0, 0:0)

V druhom zápase proti sebe nastúpil ZŠ Zborov nad Bystricou, ktorá má na svojom konte 7 výhier a 10 prehier. Nachádzala sa na šiestom mieste ligovej tabuľky. Súperom im bola ZŠ Zákopčie, pre ktorú to už bol druhý zápas v tomto kole. Chlapci naladení víťazstvom z prvého zápasu si trúfali na víťazstvo aj v druhom, aby mali stopercentnú bilanciu a poskočili na medailovú pozíciu. Motivácia im nechýbala. Zápas začal veľmi svižne. Úvod patril Zákopčiu, ktoré sa snažilo produkovať ofenzívny a nátlakový florbal. Zborov úvodný tlak ustál a neinkasoval gól. Hra sa postupne vyrovnala, ale do polčasu sme neboli svedkami žiadnej gólovej akcie. Polčasové skóre ukazovalo 0:0. Aj druhý polčas sa hral vo vysokom tempe, oba tímy sa snažili vymyslieť prekvapujúcu gólovú akciu. Ale obrany a hlavne brankári sa ukazovali vo veľmi dobrom svetle. Minúty plynuli a ani jedna loptička sa nedostala do brány. I napriek tomu to bol zaujímavý a napínavý florbal. Bol to zápas o jednom góle, ale ani jeden tím ten gól nestrelil a tak zápas skončil remízou 0:0. Hviezdami zápasu boli brankári, ktorí si pripísali čisté kontá. Oliver Vadinský zo Zborova a Damián Filo zo Zákopčia.

Tabuľka po 24. kole

#          tím                     Z         V         R          P              S      B

1. ZŠ Svrčinovec         22        21       1           0          102:27  43
  2. ZŠ Zákopčie             21        12       3           6          80:45    27
  3. ZŠ Komenského     22        12       2           8          72:54    26
  4. CVČ Power Wings 19         12       1            6          85:66    25
  5. ZŠ Rázusová            21        11       2            8          75:53    24
  6. ZŠ Zborov nad B.   20         7        3          10         40:55    17
  7. Gymnázium            21         4         3          14         43:71     11
  8. ZŠ Oščadnica          20        2         4          14         32:91     8
  9. Florbalová škola     22        2         3          17         30:97     7