jmfl

MFLJ: Nájde Svrčinovec premožiteľa v roku 2018?

Vo štvrtok, 21.12. 2017 sa v športovej hale Pratex odohralo 10. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré potvrdili neuveriteľnú formu ZŠ Svrčinovec a jej 9. výhru v rade! Priniesli bohatú gólovú nádielku,  celkovo až 34 gólov. Veľmi šikovné ruky predviedli hneď niekoľkí strelci. Strelecky najúspešnejší boli traja 4 góloví Tomáš Tomaník (CVČ Power Wings), Ivan Hlava (ZŠ Rázusova) a Peter Krnáč (ZŠ Komenského), dvaja 3 góloví Samuel Sekerka (CVČ Power Wings) a Miroslav Drahňák (ZŠ Oščadnica).

ZŠ Komenského – ZŠ Svrčinovec 1:2  (1:2, 0:0)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálneho lídra tabuľky ZŠ Svrčinovec, ktorý mal na svojom konte len samé víťazstva.. Na druhej strane stála ZŠ Komenského s mierne negatívnu bilanciu 3 výhry a 4 prehry. Predzápasová prognóza jasne favorizovala na výhru  ZŠ Svrčinovec. Pre divákov bol určite zaujímavejší prvý polčas, v ktorom padli všetky góly. Od prvých minút chlapci zo Svrčinovca sa snažili diktovať tempo a boli aktívnejší. Odmena prišla celkom rýchlo v podobe dvoch rýchlych gólov už 2. a 3. minúte. V druhej polovici prvého polčasu tempo hry opadlo a dokonca chlapci z Komenského dokázali znížiť na 1:2 z ich pohľadu. Také bolo aj polčasové skóre, ktoré ešte mohlo priniesť zvrat do zápasu. Druhý polčas priniesol optickú prevahu aj väčšiu snahu chlapcov Svrčinovca o navýšenie vedenia, čo potvrdili viacerými zaujímavými strelami, ktoré mohli skončiť gólom, ale nestalo sa tak. Viackrát sa rozozvučala konštrukcia brány, hlavne tá chlapcov z Komenského, ktorí mali viac šťastia a neinkasovali už žiadny gól, ale na druhej strane ani žiaden nepridali. Predzápasová prognóza vyšla, ale od favorita sa čakal výraznejší gólový rukopis. Víťazná séria lídra tabuľky je už  9 zápasov(!) v rade bez prehry. Na víťaznej strane zaujal 2 bodový Martin Šichman, ktorý prihrával na oba góly svojho tímu. O jediný gól ZŠ Komenského sa postaral kapitán Dávid Mosor. Zaujímavosť nakoniec, aj ich prvý vzájomný zápas skončil 2:1 v prospech ZŠ Svrčinovec, takže história sa opakovala.

CVČ Power Wings – ZŠ Zákopčie  8:5  (4:3, 4:2)

Druhý zápas bol súbojom tímov, ktoré svoje posledné zápasy vyhrali a ich tabuľkové postavenie bolo celkom vysoké. CVČ Power Wings malo pozitívnu bilanciu 5 výhier a 2 prehry. V aktuálnej tabuľke boli na 4. mieste. ZŠ Zákopčie, ktorá mala ešte pozitívnejšiu bilanciu 6 výhier a  2 prehry. Ich tabuľkové postavenie bolo 2. miesto. Oba tímy sa doteraz prezentovali ofenzívnym štýlom hry, takže diváci sa mohli tešiť na atraktívny florbal okorenený gólmi, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Úvod zápasu bol v réžií chlapcov z Power Wings, ich rýchla a kombinačná hra priniesla 2 gólové momenty, v 2. a 3. minúte prvého polčasu. 6. minúta priniesla nečakaný zvrat, keď sa chlapcom zo Zákopčia, podarilo počas jednej minúty dvakrát skórovať a zrazu bolo vyrovnané skóre 2:2. Zápas pokračoval vo svižnom tempe a s prekvapujúcimi momentmi. 8. minúta opäť priniesla 2 veľmi rýchle góly a zrazu chlapci z Power Wings viedli 4:2. Ešte do konca prvého polčasu Zákopčie dokázalo zareagovať a znížiť stav na 3:4 z ich pohľadu, bolo to len 7 sekúnd pred koncom polčasu. Dráma mohla pokračovať aj v druhom polčase. A opäť vstup do zápasu vyšiel lepšie chlapcom z Power Wings, zvýšili svoje vedenie o 2 góly na 6:3, už to vyzeralo, žeby mohol byť zápas rozhodnutý. Ale prišiel nepríjemný krosček, za ktorý bol kapitán Power Wings vylúčený a potrestaný osobným trestom, takže už  nezasiahol do hry. Chlapci zo Zákopčia sa pokúsili o zvrat, ktorý nakoniec nebol úspešný, pretože ich ďalšie 2 góly nestačili. Dokonca Power Wings aj v menšom počte hráčov dokázalo ešte dvakrát skórovať, takže zaslúžene vyhrali. Celkové skóre bolo 8:5 v prospech CVČ Power Wings. Hviezdami víťazného tímu boli 6 bodový Tomáš Tomaník, ktorý strelil 4 góly a pridal 2 asistencie, ďalej 4 bodový Samuel Sekerka, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu a taktiež 4 bodový Jakub Hamacek, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. Na strane Zákopčia bol najúspešnejší 4 bodový Alexander Hordynsky, ktorý strelil 2 góly a pridal 2 asistencie. Svoju šikovnosť potvrdil úspešným trestným strieľaním. Tento zápas bol plný pekných gólov, silných emócií a môžeme ho označiť ako derby kola.

25995047_159595321476305_3694300979848297284_n

ZŠ Oščadnica – ZŠ Rázusova  4:8  (2:2, 2:6)

V zápase číslo 3 sa stretli tímy, ktoré sa nachádzajú na opačných póloch ligovej tabuľky. ZŠ Oščadnica, ktorá mala na svojom konte už 6 prehier a len 1 výhru bola aktuálne na poslednom mieste. Naopak ZŠ Rázusova mala pozitívnu bilanciu 5 výhier a 3 prehry, bola aktuálne na 3. mieste. Predzápasová prognóza jasne favorizovala na výhru  ZŠ Rázusova. Prvý polčas, ale nepotvrdil prognózu, keďže sa niesol vo vyrovnanom duchu. Na góly diváci nemuseli dlho čakať, už v 2. minúte, najprv chlapci z Rázusovej a z následnej akcie aj chlapci z Oščadnice strelili svoj prvý gól a skóre bolo 1:1. Na začiatku 4. minúty sa skóre zmenilo, prekvapujúco sa vedenia ujala Oščadnica, z ich pohľadu 2:1. Chlapci z Rázusovej pritlačili súpera a súper kapituloval druhýkrát. Do konca polčasu sa už skóre nemenilo a tak polčasový stav bol 2:2. V druhom polčase musela Oščadnica čeliť tlaku súpera a postupne sa ukázalo, že nedokázali vzdorovať. Preťažená obrana a brankár Oščadnice niekoľkokrát neodolali a chlapci z Rázusovej pridali postupne ešte 6 gólov. Oščadnica dokázala skórovať už len dvakrát. Celkové skóre zápasu bolo 8:4 z pohľadu ZŠ Rázusova. Svojím výkonom zaujali  bratia Hlavovci, 5 bodový kapitán Ivan Hlava, ktorý strelil 4 góly a pridal 1 asistenciu. A jeho mladší brat Jaroslav Hlava, ktorý strelil 2 góly a pridal 2 asistencie. Na strane súpera  hviezdil kapitán Oščadnice Miroslav Drahňák, ktorý strelil 3 góly. Úspešne mu sekundoval Samuel Truchly s tromi asistenciami. Zaujímavosť nakoniec, tento súboj sa odohral aj v minulom kole a taktiež ho vyhrali chlapci zo ZŠ Rázusova, ale len v pomere 3:1.

PRIPRAVUJEME galavečer Športovec roka 2017.

ZŠ Komenského – Florbalová škola 5:1 (3:0, 2:1)

Posledný zápas priniesol súboj tímov, ktoré sa prezentovali slušnou formou. Bol to súboj priebežne piateho a ôsmeho tímu ligy. ZŠ Komenského, už v tomto kole hral, i keď nevyhral, výsledok 1:2 s priebežným lídrom je veľmi dobrý. Pre Florbalovú školu to bol len prvý zápas v tomto kole, ale v minulom si pripísala už  svoju 2. výhru a odpútala sa od posledného miesta. Predzápasová prognóza naznačovala, že po zlepšenej hre Florbalovej školy, by mohol prísť jej ďalší bodový zápis. Vstup do zápasu bol pre oba tímy pomalší, dominovala viac taktická hra a pozorná obrana. Žiaden z tímov sa nedostával do vyložených šancí, už to vyzeralo na bezgólové polčasové skóre. Šok prišiel v 9. minúte, keď chlapci z Komenského sa výrazne presadili. Za jednu minútu strelili 3 góly a zrazu polčasové skóre ukazovalo 3:0 v ich prospech. Aj nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie ZŠ Komenského, keď pridali rýchly gól a skóre bolo už 4:0 z ich pohľadu. Hra sa potom opäť spomalila a chlapci z Florbalovej školy sa niekoľkokrát pripomenuli. V polovici druhého polčasu strelili svoj prvý gól zápasu, ale na zvrat, alebo väčšiu drámu to nestačilo. ZŠ Komenského kontrolovalo priebeh druhého polčasu a ešte minútu pred koncom zápasu pridalo svoj posledný gól a tak upravilo celkové skóre na 5:1 z ich pohľadu. Z víťazného tímu zaujal 4 gólový Peter Krnáč a 3 bodový kapitán Dávid Mosor, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. Autorom jediného gólu Florbalovej školy bol jej kapitán Ján Buček.

TRUMI

Tabuľka po 10. kole

#          tím                        Z         V         R       P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec            9         9         0         0          48:12   18
  2. ZŠ Zákopčie              10        6         1          3          38:23   13

TRUMI

Máš svojho obľúbeného kysuckého športovca? Pošli nám jeho meno a vyhraj vecnú cenu. Chceme vedieť Kto bude športovec roka 2017! Je čas len do konca roka. Vidíme sa na vyhodnotení?