29340910_10215751938420734_605964010_n

MFLJ: Nájde Svrčinovec premožiteľa?

Úradovali brankári! Dominik Tremboš (ZŠ Komenského) a Róbert Ďurák (ZŠ Svrčinovec) zaznamenali čisté konto. V súťažných zápasoch bolo zaznamenaných len 16 gólov napriek tomu padol aj hetrik. Patrik Šichman (ZŠ Svrčinovec) ho dal ZŠ Rázusovej aj ZŠ Zborov nad Bystricou.

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIORI

Štvrtok, 15. 3. 2018

17. kolo

ZŠ Komenského – ZŠ Oščadnica 3:0  (1:0, 2:0)

Predzápasová prognóza favorizovala na výhru ZŠ Komenského, ktorá ťahala šnúru 5 víťazstiev v rade. Nástup do zápasu mali lepší chlapci zo ZŠ Komenského, ktorí pritlačili svojho súpera a relatívne skoro strelili úvodný gól, už na začiatku 3. minúty. Zápas sa po tomto momente vyrovnal. Útočné akcie sa striedali na oboch stranách, ale bez žiadneho gólového úspechu. A preto polčasové skóre ukazovalo len 1:0 v prospech ZŠ Komenského. Prekvapivo vyrovnaný priebeh mal aj začiatok druhého polčasu, šanca na dobrý výsledok pre ZŠ Oščadnica stále žila. Zlom nastal v 5. Minúte. ZŠ Komenského pridali druhý gól, ktorý poistil ich vedenie 2:0. Oščadnica sa snažila ešte zdramatizovať súboj, ale ich snaha nebola úspešná. Nenašla účinný recept na súperovu obranu a brankára. Posledné okamihy zápasu boli v réžií ZŠ Komenského, ktorá na začiatku 9. minúty ešte raz upravila skóre už na 3:0. O góly víťazného tímu sa postarali až traja strelci, Peter Krnáč, Dávid Mosor a Jakub Bodor. Z víťazného tímu zaujal bezchybný výkon brankára Dominika Tremboša. Ich prvý vzájomný zápas taktiež skončil víťazstvom ZŠ Komenského, ale vyšším rozdielom až  6:1.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Rázusova  4:0  (3:0, 1:0)

Úvod prvého polčasu bol opatrný z oboch strán, ale miernu prevahu mali na svojich hokejkách favorizovaní chlapci zo ZŠ Svrčinovec. Ich pohyb a snaha streliť úvodný gól bola čoraz výraznejšia. Už na konci 3. minúty vymysleli a zrealizovali svoju prvú gólovú akciu. Postupne prevzali opraty zápasu do svojich rúk, a na začiatku 5. minúty Svrčinovec zvyšoval na 2:0. Vo svojom snažení nepoľavovali a odmenou im bol ich tretí gól v polovici 8. minúty. ZŠ Rázusova bola v prvom polčase málo aktívna a nedostávala sa do vyložených šancí. Polčasové skóre ukazovalo 3:0 v prospech ZŠ Svrčinovec. Bol to správny základ víťazného zápasu. Tempo hry v druhom polčase bolo svižné, ale už nie tak ako v prvom polčase. ZŠ Rázusova zvýšila aktivitu a snažila sa prelomiť streleckú smolu a priniesť zvrat do zápasu. Postupne minúty pribúdali, ale žiadna ich akcia neskončila gólovo.  V polovici 7. minúty sa ešte zmenilo skóre, Svrčinovec pridal svoj štvrtý gól a zvýšil vedenie na 4:0, zápas bol rozhodnutý. Výsledné skóre sa už nezmenilo, ukazovalo 4:0 v prospech ZŠ Svrčinovec. Hrdinami víťazného tímu boli bratia Šichmanovci, 4 bodový Patrik Šichman, ktorý strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. Brat Martin Šichman strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. Z čistého konta sa tešil brankár Róberta Ďurák. Ich prvý vzájomný zápas taktiež skončil víťazstvom ZŠ Svrčinovec v pomere 7:2. Svrčinovec si pripísal svoju 14. výhru v poradí.

ZŠ Komenského – ZŠ Oščadnica  2:2  (0:0, 2:2)

Predzápasovým favoritom bola ZŠ Komenského. Úvod zápasu bol pomalší a opatrnejší oproti prvému vzájomnému duelu. Tímy sa viac sústredili na pozornú obranu aby neinkasovali rýchly gól. Šance postupne pribúdali, ale ani na jednej strane neskončili gólom. Polčas prešiel a skóre sa nezmenilo, ukazovalo 0:0. Všetko bolo otvorené pred druhou časťou zápasu. Oba tímy hrali zodpovedne a cítili šancu na úspech. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie chlapcom zo ZŠ Komenského, keď v 2. minúte strelili svoj prvý gól. Zápas sa zrýchlil a začali pribúdať nebezpečnejšie akcie. Prekvapujúco aktivitu prebrali na svoje hokejky chlapci z Oščadnice, ktorí sa začali viac tlačiť do svojho útočného pásma. Ich prvý gól padol na začiatku 5. minúty. Priebežné skóre bolo 1:1. Zápas svižne pokračoval ďalej. Ďalšia gólová radosť prišla na začiatku 8. minúty, keď sa Oščadnica prekvapujúco ujala vedenia a skóre ukazovalo 2:1. Situácia sa zmenila, ZŠ Komenského prehrávala a snažila sa o lepší výsledok. Po ich zlepšenej hre prišlo k ďalšej úprave skóre a to na začiatku 9. minúty. Do konca druhého polčasu sa už nepodarilo nikomu streliť rozhodujúci gól a tak výsledné skóre bolo trošku nečakané, remíza 2:2.  V zápase padli 4 góly z hokejok 4 strelcov. Za ZŠ Komenského sa presadili Jakub Bodor a Samuel Mlkvík. V tíme ZŠ Oščadnica strieľali góly Branislav NagySamuel Trúchly. Odveta lepšie vyšla ZŠ Oščadnica, ktorá zaskočila svojho súpera a uchmatla mu bod.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Zborov nad Bystricou  4:1 (3:0, 1:1)

V poslednom zápase proti sebe nastúpili ZŠ Svrčinovec, ktorá má výrazne pozitívnu bilanciu, 14 výhier a žiadna prehra, jednoznačný líder ligovej tabuľky. Bol to už druhý zápas pre ZŠ Svrčinovec v tomto kole, v prvom zvíťazili nad ZŠ Rázusova  a  pozitívne sa naladili aj do ďalšieho zápasu. Súperom im bola ZŠ Zborov nad Bystricou, ktorá mala vyrovnanú bilanciu, 6 výhier a 6 prehier. Nachádzala sa aktuálne na 6. mieste. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru ZŠ Svrčinovec. Chlapci zo Svrčinovca začali stretnutie aktívnejšie, snažili sa prenikať do obranného pásma Zborova, to sa im darilo. Už na začiatku 2. minúty sa Svrčinovec ujal vedenia 1:0, keď prekvapujúco strela zo stredného pásma  skončila v súperovej bráne. Pohoda a chuť zvíťaziť na hokejkách Svrčinovca bola zjavná. V polovici 3. minúty Svrčinovec po peknej kombinačnej akcii zvýšil svoje vedenie na 2:0. Hra sa postupne vyrovnávala. Zborov viackrát nebezpečne zaútočil, ale ani jedna strela si nenašla cestu až do brány. Na začiatku 9. minúty sa ešte raz skóre v prvom polčase menilo, keď Svrčinovec pridal tretí gólový úspech. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci zo Zborova, ktorí chceli zdramatizovať duel. Ich gólový úspech prišiel na začiatku 4. minúty, po prudkej strele bol Svrčinovec prekonaný. Skóre ukazovalo 1:3 z pohľadu ZŠ Zborov nad Bystricou. Možnú drámu Svrčinovec hneď odmietol a ešte v tej istej minúte zvýšil svoje vedenie na 4:1. Zápas ponúkol ešte niekoľko zaujímavých situácií, ale ani jedna už neskončila gólovo. Výsledné skóre ukazovalo 4:1 v prospech ZŠ Svrčinovec. Hrdinom víťazného tímu bol 3 gólový Patrik Šichman, ktorý ukázal čuch na góly v oboch dueloch. O jediný gól ZŠ Zborov nad Bystricou sa postaral Milan Hacek. Svrčinovec si pripísal svoju 15. výhru v poradí a stále nenašiel v tomto ročníku premožiteľa, podarí sa to niekomu?