mflj14

MFLJ: Milan Hacek zaznamenal hetrik!

Vo štvrtok, 8.2. 2018 privítala športová hale Pratex hráčov Mestskej florbalovej ligy. Na programe bolo 14. kolo. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli len 22 gólov, pretože viacerí brankári sa ukázali vo výbornom svetle. Najvyššiu výhru kola má na svedomí ZŠ Komenského v pomere 7:1. Ale strelecky najúspešnejším bol 3 gólový hráč Milan Hacek (ZŠ Zborov nad Bystricou).

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOR

Štvrtok, 8. február 2018

ZŠ Komenského – Florbalová škola 7:1  (5:1, 2:0)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálne tretieho tímu tabuľky ZŠ Komenského, ktorý má celkom slušnú formu z posledných víťazných zápasov a pozitívnu bilanciu 7 výhier a 5 prehier. Ich súperom bola Florbalová škola, ktorá sa nachádza aktuálne na predposlednom mieste tabuľky s negatívnou bilanciou 2 výhry a 9 prehier. I keď v poslednom zápase zaskočili favorita zo ZŠ Rázusova. Už od prvých okamihov zápasu sa prognóza začala napĺňať. Ofenzívnejšia hra chlapcov zo ZŠ Komenského bola úspešná. Ich gólová radosť prišla postupne v 2., 3. a 4. minúte prvého polčasu. Tempo hry sa spomalilo a šanca na návrat do zápasu pre Florbalovú školu stúpla. Ich gólový úspech prišiel v polovici 1. polčasu,  skóre ukazovalo 1:3 z pohľadu Florbalovej školy. Žiadna dráma sa nekonala . ZŠ Komenského ešte do polčasu pridala ďalšie 2 góly a súperovi odskočila už na 5:1. Týmto skóre skončil aj 1. polčas. Druhý polčas bol pokojnejší, žiadne neočakávané momenty nás už neprekvapili. Chlapci z Komenského držali opraty zápasu  pevne v rukách. Ešte dvakrát upravili skóre, najprv v 3. a potom v 6. minúte. Florbalová škola už do skóre neprehovorila. Z víťazného tímu zaujal 4 bodový Samuel Mlkvík, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. Spoľahlivý výkon pridal aj kapitán ZŠ Komenského Dávid Mosor s 2 gólmi. Jediným úspešným strelcom súpera bol kapitán Ján Buček. Bola to najvyššia výhra kola. Aj ich prvý zápas skončil víťazstvom ZŠ Komenského v pomere 5:1.

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Rázusova  0:3  (0:2, 0:1)

V druhom zápase proti sebe nastúpila ZŠ Zborov nad Bystricou s negatívnou bilanciou 4 výhry a  5 prehier. Nachádzala sa na 6. mieste. Súperom jej bola ZŠ Rázusova, ktorá mala pozitívnu bilanciu 7 výhier a 4 prehry, bola na 2. mieste ligovej tabuľky. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru  ZŠ Rázusova, ale po zlepšených výsledkoch z posledných kôl chceli chlapci zo Zborova prekvapiť súpera. Zápas sa začal vyvíjať podľa očakávaní. Po šikovnej kombinačnej akcii sa ZŠ Rázusova ujala vedenia 1:0 na začiatku 3. minúty. Ďalší priebeh bol zápasu už nekopíroval prognózy. Viac z hry mali chlapci zo Zborova. Viackrát nebezpečne zaútočili, ale ani jedna strela neskončila v súperovej bráne. Na začiatku 8. Minúty prekvapila strela skoro od polovice ihriska, keď skončila prekvapujúco v bráne Zborova. Do konca prvého polčasu sa už skóre nemenilo, ZŠ Rázusova viedla 2:0. Lepší nástup do druhého polčasu mal Zborov. Snaha o kontaktný gól však vyšla nazmar.  Ani samostatný únik kapitána Zborova nepriniesol vytúžený gól. A tak prišiel úder na druhej strane. V polovici 6. minúty chlapci zo ZŠ Rázusova pridali svoj tretí gól a poistili si vedenie na 3:0. Snaha o strelenie aspoň čestného gólu pokračovala, ale nebola vôbec úspešná.  Z víťazného tímu zaujal 3 bodový kapitán Ivan Hlava, ktorý strelil 1 gól a pridal 2 asistencie. A druhým hrdinom zápasu bol brankár víťazného tímu, ktorý si udržal čisté konto.

ZŠ Zborov nad Bystricou  –  Gymnázium  5:1  (1:1, 4:0)

V zápase číslo 3 sa stretli tabuľkoví susedia. ZŠ Zborov nad Bystricou, ktorá bola na 6. mieste a už mala v nohách jeden neúspešný zápas.  Gymnázium sa nachádzalo na 7. mieste s bilanciou 3 výhry a 8 prehier. Keďže to bolo derby, favorit pred zápasom nebol a diváci sa mohli tešiť na vyrovnaný súboj. Po prípadnom víťazstve Gymnázia mohli chlapci preskočiť Zborov, takže mali motiváciu navyše. V úvode prvého polčasu mali loptičku na hokejkách viac chlapci zo Zborova. Snažili sa o ofenzívnejší a nátlakový florbal. Až v priebehu 6. minúty sa ich snaha pretavila do gólu.  Zápas svižne pokračoval ďalej. A aj Gymnazisti sa pokúšali o útočné akcie. Jednu z nich úspešne zakončili na začiatku 8. minúty a vyrovnali stav na 1:1. Do konca prvého polčasu sa priebeh súboja vyrovnal, ale skóre už nemenilo. Polčas tak skončil 1:1 a črtala sa dráma. Nástup do druhého polčasu vyšiel opäť lepšie chlapcom zo Zborova, keď sa pokúsili prevziať aktivitu na svoje hokejky. V priebehu 3. a 5. minúty sa im podarilo skórovať a tým sa dostať do vedenia,  stav z ich pohľadu bol 3:1. Odpoveď zo strany Gymnázia neprišla a tak definitívne k.o. prišlo v poslednej minúte druhého polčasu,  keď Zborov v rýchlom slede strelil 2 góly a definitívne si pripísal na svoje konto svoju 5. výhru. Výsledné skóre 5:1 hovorilo jasne v prospech ZŠ Zborov nad Bystricou. Hrdinami víťazného tímu sa stali 3 gólový kapitán Milan Hacek a 4 bodový Samuel Matys, ktorý prihrával na 4 góly. O jediný gól Gymnázia sa postaral Fedor Gábriš. Ich prvý vzájomný zápas skončil remízou 0:0, takže výsledok 5:1 je celkom prekvapivý, ale zaslúžený.

Power Wings – ZŠ Rázusova  3:2   (2:1, 1:1)

Posledný zápas kola ponúkol súboj tímov nachádzajúcich sa v hornej časti tabuľky. Aktuálne na 4. mieste sa nachádza Power Wings, ktorý ma pozitívnu bilanciu 7 výhier a 3 prehry. ZŠ Rázusova aktuálne na 2. mieste, ktorá ma taktiež pozitívnu bilanciu 8 výhier a 4 prehry. Predzápasová prognóza ani v tomto prípade nebola celkom jasná, keďže išlo o súboj vyrovnaných a ofenzívne ladených súperov. Hra bola rýchla a vyrovnaná od začiatku zápasu. Mierne aktívnejší sa zdali chlapci z Power Wings. Už v priebehu 3. minúty sa im podarilo otvoriť skóre a streliť úvodný gól. Power Wings viedlo 1:0. Zhruba v polovici prvého polčasu kapitán ZŠ Rázusova po prudkej strele vyrovnal stav na 1:1. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, diváci mohli vidieť niekoľko nebezpečných striel. Už to vyzeralo, že prvý polčas skončí remízou, pár sekúnd pred sirénou chlapci z Power Wings strelili svoj druhý gól. Polčasové skóre 2:1 hovorilo v prospech Power Wings. V druhom polčase pokračovala rýchla a napínavá hra. Góly prišli až v posledných minútach zápasu, čo zvýraznilo vyrovnanosť a dramatickosť súboja. Najprv v 9. minúte Power Wings pridalo svoj ďalší gól a zvýšilo náskok na 3:1. Už, už to vyzeralo, že nič dôležité sa nemôže stať, keď v poslednej minúte prišlo zníženie zo strany ZŠ Rázusova na 2:3. Ale kvôli nedostatku času sa už skóre viac nemenilo a víťazstvo si mohli pripísať chlapci z Power Wings! Na víťaznej strane zaujal 2 bodový kapitán Samuel Sekerka, ktorý strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu. Na druhej strane sa presadili tradičný strelci, po jednom góle dali Ivan Hlava a Jozef Bazger. Posledný zápas dňa môžeme označiť ako zápas kola. Mal vyrovnaný a dramatický priebeh, s ktorým diváci museli byť spokojný. Ich prvý vzájomný zápas skončil taktiež víťazstvom Power Wings v pomere 7:5.

TRUMI

Tabuľka po 14. kole
#          tím                               Z         V         R         P          S          B
1.         ZŠ Svrčinovec            12        12       0          0          66:16   24
2.         ZŠ Rázusová              15        8         2          5          59:39   18
3.         ZŠ Komenského         13       8         0          5          48:31   16
4.         CVČ Power Wings      11      8         0          3          53:42   16
5.         ZŠ Zákopčie               12        6         1          5          44:32   13
6.         ZŠ Zborov nad B.       12       5         1          6          29:35   11
7.         Gymnázium                 13       3         1          9          30:47   7
8.         Florbalová škola         13       2         1          10        17:65   5
9.         ZŠ Oščadnica               11      1         0          10        15:54   2