32977034_10216241831507755_5720310368509624320_n

MFLJ: Florbalová škola získala bod s druhým tímom tabuľky!

Žiarili brankári, aj 4(!) góloví strelci. Najvyššiu výhru kola zaznamenala ZŠ Rázusova v pomere 7:1. Bezchybné výkony podali dvaja brankári. Damián Filo (ZŠ Zákopčie) a Marek Mikula (ZŠ Svrčinovec) odchádzali zo zápasu ako Mr. Zero! Až 4 góly v jednom zápase vsietili Jozef Bazger (ZŠ Rázusova), Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie) a Martin Šichman (ZŠ Svrčinovec). Pekne.

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOR

Mestská športová hala PRATEX

Štvrtok, 17. 5. 2018

23. kolo

ZŠ Komenského  –  Florbalová škola  4:4  (1:1, 3:3)

Tabuľkové postavenie favorizovalo na výhru ZŠ Komenského. Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný a opatrný. Tímy sa snažili hrať pozorne v obrane. Prvý gól sme zaznamenali až v polovici 6. minúty, keď ZŠ Komenského sa ujalo vedenia 1:0. Aj vďaka aktívnejšej hre Florbalovej školy sme zaznamenali ešte jeden gól v poslednej minúte, ktorým vyrovnala skóre. Polčasové skóre bolo 1:1. Druhý polčas priniesol ofenzívnejšiu hru a hlavne góly, ktoré okorenili priebeh zápasu. Na konci 2. minúty ZŠ Komenského strelila gól a opäť sa dostala do vedenia. Tento  moment skôr pomohol Florbalovej škole, ktorá začala byť aktívnejšia a dominantnejšia v zápase. Dokonca sa jej podaril obrat, keď v 4. a 5. minúte strelila po góle a ujala sa vedenia 3:2. V polovici 7. minúty sa podarilo chlapcom z Komenského vyrovnať stav na 3:3. Ale to trvalo len minútu, pretože v polovici 8. minúty chlapci z Florbalovej školy sa opäť ujali vedenia 4:3. Priebeh posledných minút naznačoval, že Florbalová škola by si mohla pripísať svoju 3. výhru v lige, ale nakoniec sa tak nestalo. V polovici poslednej minúty zápasu aj so šťastím sa podarilo chlapcom z Komenského streliť 4. gól a vyrovnať skóre na 4:4. Ďalšia zmena skóre už neprišla. ZŠ Komenského zachraňoval 4 bodový Samuel Mlkvik, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. Florbalovú školu potiahol k zisku bodu aj 3 gólový kapitán Ján Buček.

Power Wings  –  ZŠ Rázusova  1:7  (1:3, 0:4)

Už prvé momenty druhého súťažného zápasu dňa naznačili, že ZŠ Rázusova sa bude snažiť o rýchlu a ofenzívnu hru, čo môže spôsobiť problémy súperovi. Prvá zmena skóre prišla na začiatku 3. minúty, kedy sa chlapci z Rázusovej ujali vedenia 1:0.  Ďalší priebeh prvého polčasu bol relatívne vyrovnaný. Miernu prevahu mali chlapci zo ZŠ Rázusova, ktorí sa snažili častejšie dostať do útočného pásma a streliť gól. A to sa im v 7. a 8. minúte podarilo a zrazu viedli už o 3 góly. Power Wings pridali a snažili sa korigovať nepriaznivý stav. V poslednej minúte prvého polčasu strelili svoj prvý gól zápasu a znížili stav. Polčasové skóre ukazovalo 3:1 v prospech ZŠ Rázusova. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci z Rázusovej, predviedli efektívnu hru a pridali veľmi rýchlo ďalšie tri góly. Dostali sa do vedenia 6:1 a zápas bol rozhodnutý. Power Wings sa nedokázalo dostať do trvalejšieho tlaku a ani so šťastím skórovať. Chlapci z Rázusky ešte na začiatku 7. minúty pridali svoj 7. gól a zápas sa len dohrával.  Ani na jednej ani na druhej strane už nepribudli žiadne gólové momenty a tak výsledné skóre ukazovalo prekvapivo vysokú výhru ZŠ Rázusova v pomere 7:1. Z víťazného tímu zaujali svojimi  výkonmi dvaja hráči, 5 bodový Jozef Bazger, ktorý strelil 4 góly a pridal 1 asistenciu. Druhým ostrostrelcom bol 3 gólový Ivan Hlava. Jediným strelcom Power Wings bol Jakub Hamacek.

ZŠ Zákopčie  –  Gymnázium  5:0  (2:0, 3:0)

V zápase číslo 3 sme videli súboj, aktuálne štvrtého a siedmeho tímu tabuľky. V polovici 2. minúty sa Zákopčie ujalo vedenia 1:0. Potom sa hra postupne vyrovnala a bola bez vážnych gólových šancí. Na gól sme si museli počkať až do polovice 9. minúty, kedy Zákopčie úspešne zakončilo svoju akciu. Polčasové skóre ukazovalo 2:0 v prospech ZŠ Zákopčie. Definitívny zlom zápasu prišiel hneď na začiatku druhého polčasu. Chlapci zo Zákopčia vzali osud zápasu do vlastných rúk a pridali 3 rýchle góly v rozpätí necelých 2 minút. Rozdiel bol už 5 gólový. Gymnázium sa snažilo, ale nedokázalo v zápase ani raz skórovať. Zákopčie si zápas postrážilo a priviedlo do víťazného konca, výsledné skóre ukazovalo 5:0. Vo víťaznom  tíme zaujal 4 gólový strelec Alexander Hordynsky. Kvalitný výkon podal aj brankár víťazného tímu, Damián Filo a pripísal si čisté konto.

ZŠ Svrčinovec –  ZŠ Zborov nad Bystricou  5:0 (2:0, 3:0)

Posledný  zápas začal svižne, tímy sa nešetrili a išli naplno. Na začiatku 2. minúty sa už menilo skóre, po rýchlej a prekvapivej strele sa Svrčinovec ujal vedenia 1:0. Hra bola stále vyrovnaná, súperi sa navzájom strážili. Na začiatku 7 minúty sa podarilo Svrčinovcu prelomiť obranu aj brankára súpera a pridali druhý gól. Polčasové skóre ukazovalo 2:0 v ich prospech. Nástup do druhého polčasu mali lepší opäť chlapci zo ZŠ Svrčinovec, keď na konci 2. minúty pridali svoj tretí gól a zvýšili svoje vedenie na 3:0. Chlapci zo Zborova chceli ešte zdramatizovať zápas, otvorili viac svoju hru a snažili sa hrať viac ofenzívnejšie. Ich snaha nebola úspešná, nepodarilo sa im v zápase skórovať. Okná v ich obrane Svrčinovec využil a pridal ešte dva góly. ZŠ Svrčinovec si pripísala výhru v pomere 5:0. Hrdinami ZŠ Svrčinovec boli bratia Šichmanovci. Martin Šichman, ktorý strelil 4 góly a pridal 1 asistenciu. Patrik Šichman, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. Kvalitný výkon podal aj brankár víťazného tímu, Marek Mikula a pripísal si čisté konto.

Tabuľka po 23. kole

#          tím                      Z         V         R         P              S          B

1. ZŠ Svrčinovec        22        21        1            0          102:27  43
  2. ZŠ Komenského    22        12        2           8          72:54     26
  3. CVČ Power Wings 19        12        1            6          85:66    25
  4. ZŠ Zákopčie            19        11         2           6          75:44    24
  5. ZŠ Rázusová           21        11         2           8          75:53    24
  6. ZŠ Zborov nad B.   19         7         2          10         40:55    16
  7. Gymnázium            21         4         3          14         43:71      11
  8. ZŠ Oščadnica         20         2         4          14          32:91     8
  9. Florbalová škola    21         2         3          16          29:92     7