13-kolo

MFLJ: Florbalová škola zaskočila favorita!

Vo štvrtok, 1.2. 2018 sa v športovej hale Pratex odohralo 13. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli 3 očakávané víťazstvá a 1 nečakané prekvapenie. Neporaziteľnosť ZŠ Svrčinovec sa už natiahla na číslo 12 a zároveň zaznamenali aj najvyššiu výhru kola. Celkovo padlo 27 gólov, presne rovnaký počet ako v 10. aj v 11. kole. Strelecky najúspešnejším bol 4 gólový hrdina Peter Krnáč (ZŠ Komenského).

ZŠ Komenského – ZŠ Oščadnica 6:1  (3:0, 3:1)

Prvý zápas kola ponúkol súboj aktuálne piateho tímu tabuľky ZŠ Komenského, ktorý má celkom slušnú formu z posledných víťazných zápasov a už aj pozitívnu bilanciu, 6 výhier a 5 prehier. Ich súperom bola ZŠ Oščadnica, ktorá sa nachádza aktuálne na poslednom mieste tabuľky s negatívnou bilanciou, 1 výhra a 8 prehier. Predzápasovým favoritom na výhru bola ZŠ Komenského. Už od prvých okamihov zápasu sme boli svedkami aktívnejšej a ofenzívnejšej hry chlapcov zo ZŠ Komenského. Ich prvý úspech sa dostavil relatívne rýchlo, na začiatku 2. minúty už vyhrávali 1:0. Na dlhé minúty sa tímy gólovo odmlčali, oba tímy mali šance, ale žiadna nebola zakončená gólom. Zlom nastal v 8. minúte, keď chlapci zo ZŠ Komenského v priebehu minúty strelili 2 góly a súperovi odskočili už na 3:0. Týmto skóre skončil aj 1. polčas. Druhý polčas začal svižne, oba tímy sa pokúšali streliť góly, čo sa im aj podarilo. Najprv v 2. minúte ZŠ Komenského a potom v 4. minúte aj ZŠ Oščadnica. Bol to ich prvý gól v zápase. V polovici druhého polčasu skóre ukazovalo 4:1 v prospech ZŠ Komenského. Posledné minúty zápasu sa niesli v réžií chlapcov z Čadce, keď sa im ešte podarilo súpera zaskočiť dvoma rýchlymi gólovými akciami. Výsledné skóre 6:1 v prospech ZŠ Komenského ukazovalo jasne. Z víťazného tímu zaujal 4 gólový Peter Krnáč. Jediným úspešným strelcom súpera bol Branislav Nagy. Vďaka výhre a zlepšeným výkonom z posledných zápasov sa  ZŠ Komenského už posunulo na 3. miesto.

Florbalová škola – ZŠ Rázusova  2:2  (1:2, 1:0)

V druhom zápase proti sebe nastúpila Florbalová škola, ktorá mala negatívnu bilanciu, 2 výhry a  9 prehier. Nachádzala sa na 8. mieste, čo je predposledná pozícia. Súperom jej bola ZŠ Rázusova s pozitívnou bilanciu, 7 výhier a 4 prehry a priebežne na druhom mieste ligovej tabuľky. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru  ZŠ Rázusova, ktorá sa prezentuje ofenzívnym florbalom. Iný výsledok by bol prekvapivý. Zápas sa začal vyvíjať podľa očakávania, náporom chlapcov zo ZŠ Rázusova. Tesne pred koncom 1. minúty sa ZŠ Rázusova ujala vedenia. Onedlho sa rozozvučala tyčka na bráne Florbalovej školy. V 5. minúte chlapci z „Rázusky“ pridali svoj druhý gól.. Zápas prebiehal podľa očakávaní. Tempo sa zvoľnilo, čo umožnilo podniknúť útočné akcie aj Florbalovej škole. Na začiatku 7. minúty sa menilo opäť skóre. Svoj prvý gól strelila Florbalová škola po zvýšenej aktivite. Polčasové skóre ukazovalo stav 2:1 v prospech ZŠ Rázusova. Na začiatku druhého polčasu chlapci z Florbalovej školy využili moment prekvapenia, keď strelili svoj druhý gól a tým aj vyrovnali skóre na 2:2. Zápas razom zmenil charakter. ZŠ Rázusova zvýšila tempo, ale hlavne ofenzívny tlak. Súperova obrana sa statočne držala a odolávala všetkým pokusom. Napätie a nervozita začala narastať. Najviac emócií vyvolala situácia v 6. minúte, prekvapujúco pri bráne ZŠ Rázusova, keď po prudkej strele Florbalovej školy sa loptička odrazila od tyčky von z brány. Florbalová škola reklamovala gól, ale rozhodca správne videl, že o gól sa nejednalo. Dráma bola na svete. ZŠ Rázusova tlačila, snažila sa zlomiť duel vo svoj prospech, ale chlapci nepremenili ani jednu zo svojich šancí. Za zmienku stoja dve super šance, z 8. a 10. minúty, keď kapitán ZŠ Rázusova sa dvakrát ocitol zoči-voči brankárovi a neuspel ani raz. Jediným strelcom Florbalovej školy bol dvojgólový kapitán Ján Buček. A takisto jediným strelcom ZŠ Rázusova bol dvojgólový Jozef Bazger. Súboj, ktorý môžeme označiť ako zápas kola, mal všetko, čo má mať správna športová dráma, zaujímavý priebeh, sporné momenty, emócie a aj svojich hrdinov.

Power Wings  –  Gymnázium  5:2  (3:1, 2:1)

V zápase číslo 3 sa stretli tímy, ktoré sa prezentujú odlišnými výsledkami. Power Wings má pozitívnu bilanciu, 6 výhier a  3 prehry, pred zápasom boli  na 4. mieste.  Gymnázium, má negatívnu bilanciu, 3 výhry a 7 prehier, aktuálne pred zápasom boli na 7. mieste. Favoritom na víťazstvo bolo Power Wings. Kuriozita zápasu sa stala hneď v úvodných sekundách, keď po bleskurýchlej akcii chlapci z Power Wings šokovali súpera a strelili otvárací gól už po 5. sekundách hry. Bol to najrýchlejší gól tohto ročníka. Zápas svižne pokračoval ďalej. Na konci 4. minúty Power Wings zvýšilo svoje vedenie na 2:0. Aj Gymnazisti úspešne zakončili svoju akciu v polovici 5. minúty a tak znížili stav na 1:2 z ich pohľadu. V prvom polčase sa ešte raz menilo skóre po vydarenej kombinačnej akcii Power Wings. Polčas hovoril v prospech Power Wings. Nástup do druhej časti hry vyšiel lepšie chlapcom z Gymnázia, keď sa im podarilo na začiatku 4. minúty skórovať a tým znížiť stav z ich pohľadu na 2:3. Vyzeralo to na možnú drámu. Ale nestalo sa tak. Power Wings zrýchlili tempo, viac sa tlačili do ofenzívy. Ich taktika bola úspešná, odmenená dvomi gólmi. Najprv v 5. a potom aj v  6. minúte. Výsledné skóre 5:2 v prospech Power Wings  mohlo byť aj vyššie. Na víťaznej strane boli najaktívnejší dvaja 3 bodoví hráči, Jakub Švík, ktorý strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. A Tomáš Tomaník, autor 1 gólu a pridal 2 asistencií. Na druhej strane svojím výkonom zaujal kapitán Gymnázia Maximilián Viležinský, keď premenil jednu šancu.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Oščadnica  9:0 (6:0, 3:0)

Posledný zápas kola ponúkol súboj aktuálneho lídra tabuľky ZŠ Svrčinovec, ktorý ťahá neuveriteľnú sériu. V tomto ročníku ligy ešte neprehral ani jeden zápas a už mal na svojom konte 11 výhier. Oproti nim stála ZŠ Oščadnica, ktorá bola na opačnom konci tabuľky, na poslednom mieste. Ich bilancia bola negatívna, len 1 výhra a 9 prehier. Pre ZŠ Oščadnica to bol už druhý súboj tohto kola. Predzápasová prognóza bola v tomto prípade celkom jasná, keďže išlo o súboj prvého a  posledného, tak víťazstvo Svrčinovca by malo byť samozrejmé, iný výsledok by bol šokujúci. Svrčinovec nechcel nič nechať na náhodu a už od prvých sekúnd sa snažil diktovať  tempo. Poradilo sa im skórovať veľmi rýchlo. Už na začiatku 2. minúty bolo 1:0 pre ZŠ Svrčinovec. Prvý polčas ukázal, že to bude viac menej hra na jednu bránu. Chlapci z Oščadnice sa snažili odolávať, ale v druhej polovici prvého polčasu v priebehu 3 minút dostali 5 gólov, čo im na hernej pohode nepridalo. V druhej časti hry tempo mierne opadlo. Šancu dostali aj chlapci z lavičky, ale prevahu si Svrčinovec držal. Oščadnica niekoľkokrát nebezpečne zaútočila, ale ani jedna ich akcia neskončila úspešne. Na druhej strane sa skóre ešte zmenilo, ale diváci si museli počkať. Bolo to v 8., 9. aj 10. minúte. Výsledné skóre 9:0 hovorí jasne v prospech ZŠ Svrčinovec. Ich víťazná séria je už 12 zápasov v rade! Na víťaznej strane zaujali viacerí hráči, 4 bodový kapitán Tobiáš Švancár, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. A dvaja 3 bodoví hráči Patrik Šichman a Peter Ščury, každý strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. Bola to najvyššia výhra 13. kola MFLJ.