30173821_10215947405867298_779923414_o

MFLJ: Dominovala obrana. Favoriti potvrdili

Oliver Vadinský (ZŠ Zborov nad Bystricou) zaznamenal čisté konto! Najvyššiu výhru kola zariadila ZŠ Zákopčie v pomere 5:1 a  Najúspešnejším strelcom v jednom zápase boli Denis Šopor (ZŠ Zákopčie), Mário Babulják (ZŠ Svrčinovec) a Jaroslav Hlava (ZŠ Rázusova). Všetci dali zhodne po dva góly!

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Mestská športová hala Pratex Čadca

Štvrok, 5. 4. 2018, 18. kolo

ZŠ Zákopčie – ZŠ Komenského 5:1  (1:1, 4:0)

V prvom zápase dňa šlo o tabuľkové derby bez favorita. Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý skončil 1:1, prišlo prekvapenie v druhom polčase.  Rýchly a suverénny nástup ZŠ Zákopčie, ktorá postupne strelila 4 góly a zápas s prehľadom priviedla do víťazného konca v pomere 5:1. Z víťazného tímu zaujal 4 bodový Alexander Hordynsky, ktorý strelil 1 gól a pridal 3 asistencie. Autorom jediného gólu ZŠ Komenského bol Dávid Mosor.

ZŠ Zborov nad Bystricou – Florbalová škola  1:0  (1:0, 0:0)

Predzápasová prognóza favorizovala na výhru ZŠ Zborov nad Bystricou. Prvý polčas bol relatívne vyrovnaný, oba tímy sa snažili pozorne brániť a svoje šance nepremenili. Už to vyzeralo na polčasovú remízu 0:0, ale 5 sekúnd pred sirénou Zborov nad Bystricou skóroval a ujal sa vedenia 1:0. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, ani jeden tím neprelomil pozorné obrany a brankárov. Výsledné skóre bolo 1:0 v prospech ZŠ Zborov nad Bystricou. Autorom jediného gólu celého zápasu bol Milan Hacek. Z víťazného tímu zaujal bezchybný výkon brankára Olivera Vadinského.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Komenského  3:2  (1:0, 2:2)

Videli sme ďalší súboj, ktorý sa niesol v opatrnejšom duchu, oba tímy sa snažili pozorne brániť a prekvapiť súpera. Jediný gól prvého polčasu strelil Svrčinovec. Druhý polčas už bol otvorenejší a aj viac ofenzívnejší. Priniesol 4 góly a  drámu až do konca. Až na začiatku poslednej minúty sa Svrčinovec ujal vedenia 3:2 a týmto skóre skončil aj zápas, ktorý môžeme označiť ako zápas kola. V  tíme ZŠ Svrčinovec zaujal Mário Babulják, autor 2 gólov. Za ZŠ Komenského skórovali Dávid Mosor a Samuel Mlkvík.

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Rázusova 1:3 (0:1, 1:2)

Zápas začal opatrne, miernu prevahu mali chlapci zo ZŠ Rázusova. Podarilo sa im, ale iba raz skórovať, polčasové skóre bolo 1:0 v ich prospech. Nástup do druhého polčasu mali lepší chlapci zo Zborova, keď vyrovnali skóre na 1:1. Ale nakoniec zápas zlomili vo svoj prospech chlapci zo ZŠ Rázusova, keď ešte dvakrát skórovali. Konečné skóre bolo 3:1 v ich prospech. Hrdinom víťazného tímu bol 2 gólový Jaroslav Hlava. O jediný gól ZŠ Zborov nad Bystricou sa postaral Dávid Šustek.

TRUMI

Tabuľka po 18. kole

#          tím                        Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec             16        16       0          0          82:19    32
  2. ZŠ Zákopčie                16        10        1          5           66:39   21
  3. CVČ Power Wings     14        10       0          4           73:51    20
  4. ZŠ Rázusová               18        9         2          7           64:48   20
  5. ZŠ Komenského         17        9         1          7           56:41     19
  6. ZŠ Zborov nad B.       16        7         1          8           36:44    15
  7. Gymnázium                14        3         1          10         30:52     7
  8. Florbalová škola        16        2         1          13          19:73     5
  9. ZŠ Oščadnica             17        2         1          14          24:83     5