5-kolo-juniori

MFLJ: 6 gólový Hlava a 5 gólový Tomaník!

Vo štvrtok, 2.11. 2017 sa v športovej hale Pratex odohralo 5. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli 3 jasné víťazstvá a 1 drámu. V tomto kole sme boli svedkami bohatej gólovej nádielky, ktorá priniesla tohto sezónny rekordný počet gólov. Celkovo padlo až 36 gólov! Strelecky najúspešnejší boli 6 gólový Ivan Hlava (ZŠ Rázusova) a 5 gólový Tomáš Tomaník (CVČ Power Wings).

Florbalová škola Devils – ZŠ Rázusova 2:9  (1:3, 1:6)

V prvom zápase kola priebežne posledné družstvo súťaže, Florbalová škola Devils, zviedol súboj so ZŠ Rázusova, aktuálne s tímom na 2. mieste tabuľky. Favorit bol od začiatku jasný. Už prvé minúty zápasu priniesli tlak a šance pre chlapcov z Rázusovej, po 2 minútach už viedli 2:0. Chlapcom z Florbalovej školy svitla nádej v 3. minúte, keď sa im podarilo streliť gól a znižiť stav na 2:1. Ale zmenu priebehu zápasu alebo zvrat to neprinieslo. Pred koncom prvého polčasu ZŠ Rázusova už viedla 3:1. Druhý polčas priniesol ešte výraznejšiu dominanciu ZŠ Rázusova a chlapci postupne pridali ešte 6 góĺov. Ich hra bola rýchlejšia, presnejšia a skóre narastalo. Chlapci z Florbalovej školy, pridali ešte jeden čestný úspech v druhom polčase a celkové skóre na konci zápasu bolo 9:2 v prospech ZŠ Rázusova. Hviezdou svojho tímu, ale aj celého zápasu sa stal kapitán zo ZŠ Rázusova Ivan Hlava, ktorý dal 6 gólov a svojou hrou príkladne viedol svoj tím.

ZŠ Komenského – Gymnázium  3:2 (1:0, 2:2)

Druhý zápas kola ponúkol súboj ZŠ Komenského, ktorá mala vyrovnanú bilanciu 2 výhry a 2 prehry a Gymnázia, ktoré je predposledné a svoje 2 zápasy prehralo. Zápas sa začal svižne, bola vidieteľná obojstranná snaha o útočný florbal a chuť zvíťaziť. Prvý polčas nebol príliš bohatý  na pekné akcie, skôr sa vyskytovali nepresnosti a krása bola nahradená bojovnosťou. Autorom jediného gólu prvého polčasu bol Jakub Bodor a tak polčasové skóre bolo len 1:0 v prospech ZŠ Komenského. Druhý polčas priniesol viac vzruchu a hlavne góly. Chlapci zo ZŠ Komenského  v úvode pridali druhý gól a vyzeralo to, že skóre by sa mohlo rýchlejšie meniť v ich prospech. Stav 2:0 dlho nevydržal, zhruba po minúte chlapci z Gymnázia prekvapili peknou akciou a znížili na 2:1. Zápas mal svoj náboj a šanca na víťazstvo žila na oboch stranách. Rozuzlenie prišlo až tesne pred koncom druhej tretiny, keď ZŠ Komenského zvýšila svoj náskok na 3:1, zhruba minútu pred koncom zápasu. To ale ešte nebol koniec, po rýchlej kontre sa  Gymnazisti dočkali rýchleho zníženia na 3:2 a do konca zápasu ešte zostávala necelá pol minútka. Ale na zvrat v zápase to už nestačilo. ZŠ Komnenského si pripísalo 3. výhru v pomere 3:2, najúžitočnejším hráčom bol Jakub Bodor, ktorý sa podpísal pod všetky góly svojho tímu, kedže strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu.

ZŠ Svrčinovec – Florbalová škola Devils 10:0 (4:0,6:0)

Súboj prvého a posledného bol zápas číslo 3. ZŠ Svrčinovec je aktuálnym lídrom tabuľky, 5 výhier hovorí jasnou rečou, naopak Florbalová škola mala druhý  pokus v tomto kole zlepšiť svoju bilanciu 3 prehier. Od začiatku sa Svrčinovec ukazoval ako tím hrajúci s prehľadom a jasným ťahom na víťazstvo. Otázkou nebolo, kto zvíťazí, ale akým rozdielom. Florbalový kolotoč sa rozbehol a netrvalo dlho a po pár minútach už Svrčinovec vyhrával 3:0. Tempo sa zvoľnilo a v poslednej minúte prvého polčasu, sa skóre upravilo na 4:0 v prospech Svrčinovca. Druhý polčas nepriniesol žiadnu zmenu, len potvrdil dominanciu lídra a miestami až odovzdaný výkon Florbalovej školy, bez žiadneho nápadu a emócie. Skóre utešene narastalo, po viacerých kombinačných lahôdkach, ale aj ďalekonosných  strelách. V druhom polčase ešte Svrčinovec pridal 6 gólov. Celkové skóre bolo jasné, 10:0 pre Svrčinovec. Zaujímavosťou bolo až 6 (!) úspešných strelcov z víťazného tímu, najviac sa pričinil Patrik Šichman, ktorý dal 3 góly a 1 asistenciu.

CVČ Power Wings – Gymnázium 7:3 (2:1, 5:2)

Posledný zápas tohto kola  priniesol súboj neporazeného nováčika ligy CVČ Power Wings a Gymnázia, ktoré ešte naopak nezvíťazilo v tomto ročníku. Zápas sa začal prekvapivo, keď v prvej minúte Gymnazisti zaskočili súpera a vsietili úvodný  gól. Postupne sa, ale začali viac presadzovať chlapci z Power Wings a do polčasu skóre otočili vo svoj prospech, 2:1. Po prestávke pokračoval útočný a kombinančný florbal, ale hlavne zo strany Power Wings, chlapci postupne navyšovali skóre. Pridali ďalších 5 gólov. Nepomohli ani ďalšie 2 góly zo strany Gymnázia. Rozdiel v hre aj vo výsledku bol jasný. Konečný výsledok bol 7:3 v prospech CVČ Power Wings. Chlapci už majú 3 víťazstva a ešte neprehali. Zaujímavosťou je 5 gólov a 1 asistencia  Tomáša Tomaníka, ktorý bol najužitočnejším hráčom víťazného tímu. Na druhej strane najlepším hráčom bol kapitán Gymnázia Maximilián Viležinský, ktorý vsietil všetky 3 góly svojho tímu.

TRUMI

Tabuľka po 5. kole

#          tím                    Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec         6         6         0          0          35:7     12
  2. ZŠ Rázusová            6         4         0          2          25:16   8
  3. CVČ Power Wings  3         3         0          0          18:8     6
  4. ZŠ Komenského      5         3         0          2          17:14   6
  5. ZŠ Zborov nad B.    5         2         0          3          10:18   4
  6. ZŠ Zákopčie             3          1         0          2          5:9       2
  7. ZŠ Oščadnica          4          1         0          3          5:12     2
  8. Gymnázium            4         0         0          4          8:17     0
  9. Florbalová škola     4         0         0          4          5:27     0