31944975_10216142127015205_2717749043122929664_n

MFLJ: 20. výhra Svrčinovca a Gymnázium za 3 body!

Najvyššiu výhru kola má na svedomí Gymnázium v pomere 7:1. Ostatné zápasy boli omnoho viac vyrovnané. Svrčinovec si pripísal už 20. výhru. Najúspešnejšími strelcami v jednom zápase boli dvaja 3 góloví strelci Fedor Gábriš (Gymnázium) a Samuel Mlkvik (ZŠ Komenského).

MESTSKÁ FLORBALOVÁ LIGA JUNIOROV

Športová hala Pratex Čadca

Štvrtok, 3. 5. 2018, 21. kolo

Florbalová škola  –  Gymnázium  1:7  (1:3, 0:4)

Florbalová škola, ktorá má negatívnu bilanciu, 2 výhry a 14 prehier vyzvala siedmy tím tabuľky z Gymnázia (3 výhry a 11 prehier). Gymnázium malo veľmi rýchly nástup do prvého polčasu. Od 2. minúty vyhrávalo 1:0. V polovici 5. minúty bol stav vyrovnaný 1:1. Ešte do konca prvého polčasu Gymnazisti strhli vedenie na svoju stranu, polčasové skóre ukazovalo 3:1 v ich prospech. Opäť lepší nástup do druhého polčasu malo Gymnázium, keď na začiatku 3. minúty zvýšilo náskok na 4:1. Definitívny zlom prišiel počas posledných dvoch minút zápasu, kedy Gymnázium strelilo 3 rýchle a rozhodujúce góly a zápas priviedlo do víťazného konca v pomere 7:1. Z víťazného tímu zaujal 3 gólový Fedor Gábriš a 3 bodový Ján Kotula za 2 góly a 1 asistenciu. Autorom jediného gólu Florbalovej školy bol Hrabovský.

ZŠ Svrčinovec  –  ZŠ Zákopčie  3:2  (1:0, 2:2)

ZŠ Svrčinovec má tento rok neskutočne pozitívnu bilanciu. Za 19 výhier a žiadnu prehru zaslúžene zaslúžene vedie ligu. Súper zo ZŠ Zákopčie (3. miesto, 10 víťazstiev) tiež vie hrať florbal, čo potvrdil aj priebeh zápasu! Prvý polčas bol relatívne vyrovnaný a opatrný, oba tímy sa snažili pozorne brániť a vymyslieť gólovú akciu. O jediný gólový moment prvého polčasu sa postaral Svrčinovec na začiatku 7. minúty. Polčasové skóre ukazovalo 1:0 v ich prospech. Nástup do druhého polčasu bol raketový pre oba tímy. Najprv Zákopčie skórovalo a pár sekúnd po tomto momente aj Svrčinovec skóroval a opäť sa ujal vedenia 2:1. To sa odohralo už v 1. minúte druhého polčasu. Zákopčie sa snažilo vyrovnať, bolo aktívnejšie a v 4. minúte sa im to aj podarilo, druhýkrát v zápase strelili gól. Priebežné skóre ukazovalo 2:2. Na konci 7. minúty Svrčinovec ešte pridal jeden gól a opäť sa ujal vedenia. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci, pretože Zákopčie už nedokázalo odpovedať. Výsledné skóre bolo 3:2 v prospech ZŠ Svrčinovec. Z víťazného tímu zaujal 2 bodový Martin Šichman, ktorý strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu. Z porazeného tímu zaujal 2 bodový Alexander Hordynsky, ktorý taktiež strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu.

ZŠ Komenského  –  ZŠ Rázusova  4:2  (4:1, 0:1)

V zápase číslo 3 sme videli súboj, aktuálne štvrtého a piateho tímu tabuľky. ZŠ Komenského, ktorá mala na svojom konte 10 výhier a 8 prehier. Proti nej stála ZŠ Komenského, ktorá mala na svojom konte 9 výhier a 7 prehier. Bolo to tabuľkové derby, ktoré nemalo predzápasového favorita. Prvá polovica prvého polčasu bola vyrovnaná, bez väčších gólových šancí. Zaujímavejšia bola ta druhá polovica polčasu, kedy sa skóre zmenilo až päťkrát. Úspešnejší boli chlapci z Komenského, ktorí dokázali streliť 4 góly a chlapci z Rázusovej len 1 gól. Polčasové skóre ukazovalo 4:1 v prospech ZŠ Komenského. Druhý polčas už bol pokojnejší, aj herné tempo mierne opadlo. Najzaujímavejším momentom bolo úspešné trestné strieľanie, ktoré zrealizovala ZŠ Rázusova. Výsledné skóre ukazovalo 4:2 v prospech ZŠ Komenského. Vo víťaznom  tíme zaujal 3 gólový strelec Samuel Mlkvik. Za ZŠ Rázusova skóroval 2 gólový Jaroslav Hlava, najlepší hráč svojho tímu.

Gymnázium  –  ZŠ Zákopčie  2:2 (1:0, 1:2)

V poslednom zápase proti sebe nastúpili tímy, ktoré už hrali zápas v tomto kole. Gymnázium svoj prvý zápas zvládlo a jasne vyhralo. Naopak ZŠ Zákopčie svoj prvý zápas prehrala i keď len veľmi tesne. Predzápasová prognóza mierne favorizovala na výhru ZŠ Zákopčie, vďaka vyššiemu tabuľkovému postaveniu. Zápas začal opatrne, ale miernu prevahu mali chlapci z Gymnázia. Podarilo sa im skórovať na začiatku 4. minúty. Už viac gólových momentov sme v prvom polčase nevideli. Skóre ukazovalo 1:0 v prospech Gymnázia. Nástup do druhého polčasu mali opäť lepší chlapci z Gymnázia, keď opäť v 4. minúte pridali svoj druhý gól a skóre ukazovalo 2:0 v ich prospech. Rozuzlenie zápasu ponúkla až 8. minúta, keď sa Zákopčiu vo veľmi rýchlom slede podarilo streliť 2 góly a zrazu bolo vyrovnané, 2:2. Konečné skóre sa nezmenilo a tak sme zaznamenali aj remízu v tomto kole. Hrdinom Gymnázia bol 2 bodový Fedor Gábriš, ktorý strelil 1 gól a pridal 1 asistenciu. Jediným strelcom Zákopčia bol 2 gólový Alexander Hordynsky.