22127562_10214276253249527_817261184_n

MFL juniorov štartuje nový ročník!

Po letnej prestávke sa prebudila k životu aj Mestská florbalová liga juniorov v Čadci, ktorá začala písať už svoju 13. kapitolu(!) Vo štvrtok, 28. 9. 2017, sa v športovej hale Pratex odohralo jej 1. kolo. Na začiatku bolo slávnostné otvorenie nového ročníka spojené s príhovorom Jána Ligáča, ktorý je dlhoročný organizátor tejto súťaže. V novom ročníku sa predstaví celkovo až 9 súťažných juniorských tímov z Čadce, ale aj z okolitých kysuckých dedín. Medzi stálice patria tímy zo ZŠ Svrčinovec, ZŠ Zborov nad Bystricou či ZŠ Zákopčie. Tento rok ligu obohatia 2 nové tímy, ZŠ Oščadnica a CVČ Power Wings. Po slávnostnom úvode prišli na rad očakávané 4 zápasy 1.kola.

ZŠ Rázusova – ZŠ Oščadnica 5:1  (1:1, 4:0)

Prvý zápas priniesol veľmi zaujímavú konfrontáciu síl, na jednej strane ZŠ Rázusova, minuloročný víťaz ligy proti ZŠ Oščadnica, ktorá je nováčikom. Kto čakal gólový uragán v sieti Oščadnice, musel byť po prvej polovici zápasu sklamaný, pretože polčasový výsledok bol len 1:1. V druhom polčase sa postupne začala ukazovať dominancia a skúsenosti chlapcov zo ZŠ Rázusova, ktorí už  nedovolili skórovať nováčikovi a sami pridali ešte štyri góly. Svojím výkonom zaujal kapitán Ivan Hlava, keď zaznamenal 2 góly a 2 asistencie. Druhým 2 gólovým hrdinom zo ZŠ Rázusova bol Jozef Bazger. Historicky prvý gól Oščadnice v lige dal Samuel Trúchly.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Komenského 2:1 (2:0, 0:1)

Druhý zápas kola ponúkol súboj florbalistov zo ZŠ Svrčinovec, ktorý minulý rok obsadili druhé miesto a ZŠ Komenského, ktorí skončili na štvrtom mieste. Zápas sľuboval vyrovnaný priebeh s možnou drámou, čo sa nakoniec aj splnilo. Omladený tím zo Svrčinovca úspešnejšie zvládol prvý polčas, keď vsietil dva góly. V dobrom svetle sa ukázal Patrik Šichman, ktorý bol autorom 1 gólu a 1 asistencie. V druhom polčase mali miernu prevahu na hokejkách chalani zo ZŠ Komenského a ich snaha bola ocenená strelením kontaktného gólu zhruba v polovici druhého polčasu. I keď sa zápas zdramatizoval, ale jeho skóre sa už nezmenilo. A tak  jediným strelcom z tímu ZŠ Komenského ostal Jakub Bodor.

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Zákopčie 1:3 (1:2,0:1)

V treťom zápase sa predstavili bronzoví florbalisti z minulého roka, ZŠ Zborov nad Bystricou a florbalisti zo ZŠ Zákopčie, ktorí skončili na piatom mieste. Už v priebehu druhej minúty 1. polčasu ZŠ Zákopčie viedlo 1:0. Na rýchly gól ešte ZŠ Zborov nad Bystricou odpovedal v polovici 1. polčasu. Ale ešte do prestávky Zákopčie opäť viedlo o gól. Priebeh zápasu naznačil, že prekvapenie kola sa môže stať práve tu. V druhom polčase bola evidentná snaha aj aktivita na strane ZŠ Zborov nad Bystricou, ale brankár Zákopčia odolal a už neinkasoval žiaden gól, naopak jeho spoluhráči ešte jeden pridali. Hviezdou zápasu sa stal Alexander Hordynský zo ZŠ Zákopčia, ktorý vsietil 1 gól a pridal 2 asistencie, bol pri všetkých góloch svojho tímu.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Oščadnica 3:0 (1:0, 2:0)

Posledný zápas tohto kola sa odohral medzi ZŠ Svrčinovec a ZŠ Oščadnica. Nováčik mal druhý pokus zabojovať o prvé víťazstvo v lige. I keď oba tímy už mali po jednom zápase v nohách tak ich spoločný duel bol plný nasadenia a nechýbala mu rýchlosť. Zaujímavosťou zápasu boli 3 vylúčenia Svrčinovca, ktoré mohli pomôcť disciplinovanému súperovi skórovať. Nestalo sa tak, kombinačná hra Svrčinovca slávila úspech a postupne sa to odrazilo aj na skóre. Chlapci zo ZŠ Svrčinovec skórovali trikrát a súperovi nedovolili skórovať ani raz. Presadili sa bratia Patrik a Martin ŠichmanovciBoris Baláž.