61705243_10216539569435242_475581896189804544_n

Na „Záhoráckej“ získal medzi veteránmi svoj prvý titul

Najstaršie slovenské chodecké preteky, Záhorácka dvadsiatka v Borskom Mikuláši, oslávili v sobotu jubilejný 50. ročník! Organizátori pripravili v horúcom letnom počasí dôstojnú oslavu, na ktorej nechýbali mnohí predošlí víťazi!

Za potlesku divákov si zaspomínali na krásnu históriu tohto podujatia aj niekdajší víťazi: 9-násobný Matej Tóth, 4-násobní Juraj Benčík a Anton Kučmín, 3-násobný Štefan Malík, 2-násobní Pavol Blažek a Roman Mrázek, ktorý je na 20 km stále traťový rekordér, a Peter Tichý, víťaz z roku 2003, ktorý si zo Záhoráckej dvadsiatky odviezol aj ďalší čerstvý titul majstra SR veteránov.

61831151_10216539571115284_6120076647291944960_n

Čo vám napadne ako prvé, keď si predstavíte tento ročník „Záhoráckej“?

Stretnutia a spomienky. Veď tu bolo množstvo priateľov aj víťazov z minulosti. Niektorí sme si opäť spolu zapretekali vo veteránskej kategórii na 5km ako s Palkom Blažekom, s ktorým som sa na štart chodeckých pretekov postavil po 23 rokoch(!) a zhodou okolnosti práve na Záhoráckej.

Kedy ste na „Záhoráckej“ štartovali po prvý krát?
Môj prvý štart na Záhoráckej pred bol 35rokmi. Šlo o môj prvým medzinárodný úspech, keď som zvíťazil v dorasteneckej kategórii na 5km. Teraz som si spomenul, že som bol vtedy o 1 minútu a 50 sekúnd v cieli skôr. (úsmev)

Boli ste účastníkom diskusie o rozvoji športu v meste a regióne, ako sa vám pozdávala?

Podľa mňa dobrý nápad usporiadať takú diskusiu. Myslím si, že sa tam otvorili témy, ktoré sa otvoriť mali a z výsledkov diskusie bude možné čerpať a vytvoriť takú koncepciu, ktorá bude prospešná pre šport v meste a regióne.