29884385_1928176357212963_668259313_o

Matej Macek: Za tie góly ďakujem spoluhráčom

Vyhral Kanadské bodovanie! Za 40 gólov a 37 asistencií si so 77 bodmi udržal vedúcu pozíciu a v nórskej U20 Elite. Najlepší kanonier súťaže na to potreboval 43 zápasov. Mladý Kysučan si tak zopakoval 40 gólovú sezónu spred dvoch rokov (2015/2016, 43 gólov).

Gratulujeme k jubilejnému 40 gólu v sezóne! Dať toľko kúskov nie je sranda. Nech hráte kdekoľvek. Keď si to spätne predstavíte, ktorý gól, alebo góly sa vám vynoria z pamäte ako tie naj?

Veľmi ťažká otázka. Predsalen to bola „len“ základná časť. Verím, že tie pamätné góly prídu v play-off.. Mňa vždy potešilo, keď som dal hetrik. To ma celkom baví (úsmev). Ak by som mal predsalen jeden gól vypichnúť, tak to bolo v zápase s prvým, keď mi v nájazde vyšiel tzv. „Kucherov“. Za každý jeden by som chcel poďakovať najmä svojím spoluhráčom.

Ako vidíte svoje šance v play-off? Čo môže platiť na Spartu Sarpsborg?

Počas celej sezóny nás zdobil útok. Nemyslím tým na svoju hru, ale všeobecne, máme tri dobré útoky. Trošku nám to škrípalo v obrane, ale aj naši obrancovia vedia zahrať. Keď sa brankári dobre vyspia, máme šancu (úsmev). Keď budeme hrať na 100% a nikto nebude robiť hlúposti, môžeme uspieť v prvom kole. Počas sezóny sme mali veľa zbytočných faulov, čo ak sa zopakuje, naše šance sa znížia.

Existuje špeciálny recept na súpera?

Často si v šatni opakujeme, nech hráme jednoducho. Hokej je krásna, jednoduchá hra. Nie vždy nám to vychádza, ale ak budeme v kľudne a hrať jednoducho, môžeme uspieť.

maco-uprS kým sa vám hrá najlepšie?

Mats Jensen GRØSVIK skoro vyhral asistencie. Jeho 48 prihrávok je úctyhodných a pre náš tím patrí ku kľúčovým hráčom. Na ľade si rozumieme a verím, že si ešte spolu dobre zahráme.

Ako bude prebiehať nadstavba v Nórsku?

Hráme na dva víťazné zápasy. Je to podľa mňa škoda, no priamo úmerne to súvisí s predĺžením, respektíve so zvýšením počtu zápasov v základnej časti. Finále sa potom hrá na jeden vyhratý duel.

Veľkonočné sviatky začali, ako ich trávite?  

Ostávam v Nórsku. Chcem sa tu zodpovedne pripraviť na play-off a pomôcť tímu čo najlepšie.

Čo škola, skúšky, robíte priebežne?

Keď sa vrátim domov, tak sa do toho pustím na plno. Naši neuznávajú skúšky po internete, preto ma čaká nabitý záver školského roka.

KYSUCKÝ ŠPORT

foto: Archív M. Macek