spiš1

Malí hasiči z Kysúc hviezdili na Spiši

V sobotu 4.6.2016 sa v Spišskej Novej Vsi konal Spišský hasičský deň (SHD)

V ranných hodinách prebiehalo okresné kolo v štafete 400m s prekážkami a požiarný  útok CTIF.

O 14:00 sa začalo II. kolo Slovenskej ligy v šesťdesiatkách (SLv60), ktorého sa zúčastnili aj viacerí pretekári z Kysúc. Zastúpenie mali DHZ Zákopčie Tarabov pod vedením Jána Plačeka, DHZ Radôstka so svojím veliteľom Mariánom Sobolom a DHZ Podvysoká.  Súťaž v šesťdesiatkách sa beháva na dva pokusy a z nich sa pretekárom zapisuje ten lepší. V najmladšej kategórii „prípravka“ dominovali pretekári z Kysúc.

spiš3Striebornú medailu si vybojoval Martinko Plaček zo Zákopčia a bronzovú získal Martinko Ďurkáč z Podvysokej. Zaujímavosťou bola účasť historicky najmladšieho pretekára v lige, ktorým bol len tri a polročný Jakubko Hlušek zo Zákopčia. Jakubkovi sa podarilo za obrovského potlesku divákov, ale aj ostatných pretekárov úspešne dokončiť oba pokusy.

V kategórii starších žiačok si ešte bronzovú medailu vybojovala Soňa Kukučková z Radôstky, ktorá sa už tradične presadila vo veľmi silnej konkurencii Slovenských reprezentantiek.

Veľmi hodnotné výsledky sa podarilo dosiahnuť aj chlapcom zo Zákopčia. Janko Plaček, Kristián Kubačák a Daniel Orszagh si na Spiši zabehli svoje osobné maximá, ktoré postačovali na 5. resp. 6. miesto v kategórii.

Naši pretekári mali bohaté zastúpenie vo všetkých kategóriách, spoločne sa súťaže zúčastnilo až 14 mladých hasičov z Kysúc.

spiš5Veľmi pekné podujatie sme ešte všetci spoločne zavŕšili prehliadkou ZOO Spišská Nová Ves. Poďakovanie patrí pánovi Petrovi Hlušekovi zo Zákopčia, ktorý zabezpečil dopravu pre DHZ Zákopčie a DHZ Podvysoká. Vďaka obetavosti vedúcich sa Kysuce stávajú silnou základňou pre Hasičský šport na Slovensku.