vadicov1

Majstrovstvá Slovenska v hasičskom športe ovládli dorastenci z Horného Vadičova

Neuveriteľný úspech sa podaril mladým hasičom z Horného Vadičova. V kategórii dorast vyhrali v sobotu 29.6.2019 na štadióne v Kysuckom Novom Meste titul Majster Slovenska v hasičskom športe. 

Naše ambície dostať sa na Majstrovstvá Slovenská začali už v zime na Výročnej členskej schôdzi kde členovia územnej organizácie Kysucké Nové Mesto oznámili že Majstrovstvá Slovenska sa budú konať v našom okrese a to v Kysuckom Novom Meste, okresnú súťaž sme bezkonkurenčne vyhrali pretože iných dorastencov v okrese nemáme, na krajské kolo sme sa tešili ale vôbec sme nevedeli ako natom sme a či máme šancu postúpiť keďže o iných týmoch sme nemali dosť informácií a v okrese žiadneho konkurenta. Nasledujúce dve piatkové poobedia sme strávili trénovaním štafety na štadión v Kysuckom Novom Meste a u nás na ihrisku požiarny útok.

Na krajskom kole v Námestove sme odštartovali štafetou na škvare. Prvý pokus 75,92 nám zabezpečil víťazstvo na štafete. Na Požiarnom útoku sme ako jediný pokorili 20s hranicu a to síce s časom 18,83s. Na oboch disciplínach nám vyšli lepšie prvé pokusy a mali sme dôvod na oslavy z postupu, na ktoré sa konali dňa 29. júna 2019 v Kysuckom Novom Meste.

V konečnom poradí sme Krajskú súťaž vyhrali s celkovým časom 94,75s rozdielom 6 sekúnd na druhý Kláštor pod Znievom. Do Majstrovstiev zostával už len týždeň a teda sme sa rozhodli zabojovať a dať do toho všetko.

Trénovali sme stredu, štvrtok a piatok obe disciplíny, za pomoc so štafetou ďakujeme Ing. Petrovi Harcekovi za zapožičanie techniky na štafetu a Mišovi Neomanimu za cenné rady.

V piatok po tréningu kde už bola cítiť únava, sme si povedali že zajtrajšok si ideme užiť a pozvali sme na majstrovstvá bratov, sestry, rodičov, kamarátov a tak ďalej. Počasie v sobotu bolo krásne a horúce. Opäť sme odštartovali štafetou na „domácej pôde“ kde sme ju aj trénovali. Na našich chalanoch bola vidieť nervozita a to sa.ukazalo i na 6. úseku kde sme dostali 5 trestných sekúnd za zle uložené vrecko s objímkami. Druhý pokus bol už lepší a výsledný čas 73,47s s ktorým sme boli celkom spokojný ale lepší bol DHZ Imeľ. Požiarny útok na prvý pokus nevyšiel za nezašrobovaný kôš. Hlad po víťazstve bol veľký a to sa ukázalo i na druhom pokuse kde chalani aj pod vysokým nátlakom zvládli s časom 23,98 a spokojnosť bola na mieste, keďže dorastencom z Imeľu sa ani jeden požiarny útok nepodaril, tajne sme dúfali že sme majstrami, čo sa i o pár minút potvrdilo a oslávi boli na mieste.

Týmto chceme poďakovať všetkým členom DHZ Horný Vadičov za podporu, či už pomoc pri tréningu, na súťaži alebo fandení, na čele s veliteľom Jánom Berešíkom, predsedom Ondrejom Kubáščikom a Jánom Harcekom.

Hasičské družstvo pod vedením Ondreja Kubáščika mladšieho v zložení Jakub Kubík, Patrik Adámek, Dominik Helt, Lukáš Helt, Šimon Pastorek, Marek Pastorek, Lukáš Gašperik, Erik Moskaľ a Samuel Svrček.

Náš úspech by sme radi oslávili aj na našej hasičskej súťaži, kde ste všetci pozvaní:

udalosť: https://www.facebook.com/events/681873645607588/

vadicov11vadicov2 vadicov3