starab

Majstrom V. ligy je MŠK Kysucké Nové Mesto

Kvôli počasiu sa neodohral zápas vo Vysokej nad Kysucou

Tipos III. liga stred : Čadca si pripísala 19. prehru, Krásno doma jednoznačne s víťazstvom

ŠK NOVOHRAD Lučenec 3:1 FK Čadca (25.05. 17:00)

Čadca padla aj na ďalšom zo súperových ihrísk, tentokrát ju pokoril Lučenec. Už v úvode išli domáci do vedenia, paradoxne zásluhou hosťujúceho Erika Samuhela. O chvíľu neskôr mali domáci výhodu kopu z bieleho bodu a Milan Vilhan sa nemýlil. Po výmene strán domácu obranu prelomil Michal Faťara a Čadca mala rázom blízko k bodu. V samom závere však prišla o nádej, keď bol nariadený druhý pokutový kop v prospech Novohradu. Milan Vilhan znova pokoril kapitána v bráne hostí Mareka Hlavu a domácim zabezpečil výhru 3:1. Čadčania dali možnosť L. Štiavnici odbehnúť jej zo zostupovej priečky v zápase proti Zvolenu, tá však prehrala 1:5 a ostáva posledná, Čadca predposledná.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou 4:1 FTC Fiľakovo (26.05. 17:00)

Krásno dokázalo rozvalcovať svojho súpera na domácej pôde. Prvý polčas padli góly len z pokutových kopov na oboch stranách. Za Krásno premenil Juraj Chupáč, za hostí Miroslav Daško. Druhý polčas jednoznačne ovládli domác hráči. Okrem druhého gólu Juraja Chupáča videli diváci v Krásne ešte zásahy v poslednej dobe pravidelného strelca Kamila Kolena a Matúša Ševčíka. Krásno zavŕšilo svoje 4. tohtoročné víťazstvo. Krásno postúpilo v tabuľke o jednu priečku, keď zosadilo o jedno miesto rezervu vypadávajúceho Fortunaligistu.

Ďalší zápas čaká Krásno derby s Čadcou na súperovom ihrisku.

IV. liga sever : Staškov do tretice doma bez výhry, Makov remizoval s favoritom

ŠK Javorník Makov 2:2 TJ Družstevník Belá – Dulice (25.05. 17:00)

Minulotýždňový zrušený zápas pre nespôsobilé ihrisko dávalo Makovu malú výhodu. Ihrisko v Kolároviciach, ktoré SsFZ neschválil na IV. ligu, dostalo nakoniec tento týždeň možnosť odohrávať zápasy. Makov prvý zápas na ihrisku v Kolároviciach dokázal využiť, keď proti tretej Belej-Dulice remizoval. Zápas mal dvojgólového strelca, domáceho Ľubomíra Gorelčíka. Za hostí skórovali z penalty Ján Bednár, 3 minúty do konca ukradol Javorníku plný zisk striedajúci Ján Vaňko. Nasledujúci zápas bude tím Makova znova hrať zápas ako domáci, tentokrát proti OŠK Rosina.

FK Slávia Staškov 1:1 MFK Dolný Kubín (26.05. 17:00)

Ani do tretice sa Slávii nepodarilo na domácej pôde ponechať plný bodový zisk. Zápas začal s oneskorením, kvôli neskorému príchodu hostí z Oravy. Začiatok zápasu ovládli domáci, napriek tomu sa do vedenia v polhodine dostali hostia po rohovom kope. Staškov nepoľavoval a stále tlačil svojho súpera, avšak brankár hostí podržal svoje mužstvo. Nakoniec v polovici 2. polčasu vyrovnal Róbert Lysík. Záverečný tlak nepriniesol zvrat zápasu a oba tímy si rozdelili body. Staškov nevyhral ani 3. zápas na domácej pôde po sebe. Budúci týždeň má voľno, o dva týždne cestujú do Stráňav.

V. liga sk. A : Majstrom ligy je MŠK Kysucké Nové Mesto

MŠK Kysucké Nové Mesto 4:0 ŠK Belá (26.05. 17:00)

Vedúce KNM mohlo už v predstihu uchmatnúť titul. Čakala ich nepríjemná Belá, avšak domáci to zvládli bravúrne. Hostí do ničoho nepustili a sami vsietili 4 góly. Diváci však prvý gól videli až na samom konci prvého polčasu, keď domáci Brodňan poslal domácich do vedenia. Po zmene strán výsledok ovládli znova hráči MŠK, najprv však pričinením vlastnému gólu hosťujúceho Špirku. Výsledok 4:0 uzavrel 2 gólmi Rastislav Planeta. Majstrom V. ligy sk. A sú hráči MŠK KNM a budúci rok ich môžeme sledovať vo IV. lige sever.

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou : TJ Tatran Oščadnica (26.05. 17:00)

Zápas sa neodohral zásluhou vytrvalých dažďov počas týždňa. Náhradný termín určí ŠTK SsFZ

ŠK Čierne 2:0 TJ Višňové (26.05. 17:00)

Čiernemu sa v domácich zápasoch väčšinou darí, až na jednu prehru s Varínom bodovali vo všetkých zápasoch. Zápas s Višňovým, ktoré naopak vonku neoslňuje, mal byť jemným favoritom domáci ŠK. V dueli hostí do ničoho nakoniec nepustili, brankár Ihnatišin si pripísal čisté konto. Výsledok sa nerodil ľahko, prvý gól sa zrodil v poslednej 15-minútovke. Vedenie Čierneho zariadil Roman Baláž, v poslednej minúte poistil výhru svojho tímu najlepší strelec Čierneho Peter Puček. Súperi sa k sebe tabuľkovo priblížili, sú len 2 bod od seba. Čierne čaká budúci týždeň obrovské derby na Skalitom.

FK Tatran Turzovka 2:2 OFK Kotešová (26.05. 17:00)

Štart zápasu bol ohrozený, pretože Turzovka avizovala nespôsobilé ihrisko kvôli minulotýždňovým dažďom. Dorastenci Turzovky svoj zápas proti KNM neodohrali, ani žiaci neštartovali proti Starej Bystrici. Zápas s Kotešovou sa však rozhodli tímy odohrať, keď na konci si body delili. Domáci mali na mále, pretože ich delilo 7 minút od prehry. Na góly hostí od Juraja Tabaka a Romana Mikoláša reagovali v priebehu 83. a 85. minúty Filip Ciesarik, resp. Jaroslav Fuldan. Vzhľadom na priebeh zápasu domáci Tatran bod potešil. V ďalšom zápase ich čaká posledná Oščadnica.

TJ Fatran Varín 3:0 TJ Slovan Skalité (26.05. 17:00)

Skalité po 3 zápasoch s výhrami odchádza z Varína naprázdno. Domáci aj napriek nevýhode v počte hráčov, keď v zápise figurovalo len 12 hráčov, dokázali domáce prostredie využiť. Na začiatku zápasu v 8. minúte viedli domáci gólom Petra Hrušku, výsledok 2:0 do polčasu zariadil Marek Kardliak. Po zmene strán pridal svoj druhý gól a tretí pre Varín Peter Hruška. Slovan sa nezmohol na gól, domáci brankár Frátrik nepustil žiadnu strelu za bránkovú čiaru. Skalité čaká budúci zápas na vlastnom ihrisku derby s ŠK Čierne.

FK Predmier 2:1 TJ Snaha Zborov nad Bystricou (26.05. 17:00)

Zborov nedokázal nadviazať na remízu v Strečne a z Predmiera odchádza bez bodu. Polčas bol však nerozhodný 1:1. Skóre otváral domáci Šebík, na jeho zásah reagoval koncom polčasu svojim gólom Peter Grajciar. Predmier dostal v 70. minúte výhodu pokutového kopu, ktorú využil na druhý gól jediný strelec domácich Ivan Šebík. Zborov ostáva predposledný pred Oščadnicou, ktorá svoj zápas neodohrala. Prvý júlový víkend čaká Snahu zápas so Spartakom Vysoká n. Kysucou.

VI. liga QUICK SPORT : Na prvom mieste tróni stále Pokrok Stará Bystrica

O postup

ŠK Nesluša 1:2 TJ Spartak Radôstka (25.05. 17:00)

Rovnakým výsledkom, ako skončil vzájomný zápas v prvom kole, skončil aj ten v sobotu. Hostia pricestovali s 12 hráčmi, čo malo byť výhodou domácich. Tí však premrhali vedenie 1:0, keď sa presadil Ploštica v 8. minúte. V polhodine vyrovnával hosťujúci Kubala a po zmene strán strhol vedenie na stranu hostí Macho. Nesluša prehrala len druhý raz, Radôstka sa priblížila Starej Bystrici, ktorá hrala v nedeľu.

TJ Kysučan Ochodnica 0:3 TJ Pokrok Stará Bystrica  (26.05. 17:00)

Stará Bystrica svoje vedenie v VI. lige ešte nestratila. V nedeľu hrala na ihrisku v Ochodnici. Kysučanu nedovolila nič, naopak, Pokrok skóroval 3 krát. V prvej polovici padol jediný gól, keď po štandartke skóroval Michal Novotný. Po prestávke za hostí vedenie zvyšovali v závere zápasu Marián Seko a Samuel Masnica. Z dolných Kysúc si líder nadstavby o postup vezie domov plný zisk.

TJ Slovan Podvysoká 3:1 TJ Slovan Rudinská (26.05. 17:00)

Rudinskej sa prestalo dariť, posledné 3 zápasy nezvíťazili, súperom dali len 2 góly. Ani v Podvysokej nebodovali, sériu prehier zvýšili na 4 zápasy. Domáci Slovan vyhral oba polčasy. Prvý gól padol v 8. minúte po zásahu Martina Bytčánka. Po prestávke vyrovnal hosťujúci Kramár, domácim ale vedenie vzal späť Bytčánek a nakoniec striedajúci Viktor Slovák. Rudinská klesla do druhej 4-ky v tabuľke, keď pred seba pustila Vadičov.

TJ Kysučan Korňa 1:4 FK Vadičov (26.05. 17:00)

V Korni sa zrodil jednoznačný výsledok, avšak bola to prehra pre domácich. Hosťom sa vrátil Jaroslav Minárik, ktorému sa trest podmienečne odložil. Prvý polčas skórovali obe mužstvá. Dva zásahy hostí zariadili Patrik Žúbor a Ladislav Boris, za Kysučan znižoval Dávid Kratochvíl. V druhom polčase odbehli hostia z Vadičova súperovi na dva góly, keď hetrik zavŕšil Žúbor. Hostia sa prehupli na 4. miesto, Korňa ostáva predposledná.

O umiestnenie

FK Lodno 1:5 TJ Slovan Nová Bystrica (26.05. 17:00)

Líder z Novej Bystrice cestoval do Lodna na duel s miestnym FK a zvládol ho. Prvý polčas takému výsledku nenasvedčoval, do kabín sa išli za bezgólového stavu. Po výkope prišiel na trávnik iný tím, keď sa presadili Peter Džurný, Pavol Dubovický a Ľubomír Šadibol. Za domáce Lodno zaznamenal zásah Martin Šamaj. Hostia potom dorazili súpera gólmi Martina Trúchleho a Miroslava Cádera. Slovan ostáva na prvom mieste, Lodno obsadzuje 6. priečku.

FK Polom Raková 1:1 ŠK Radoľa (26.05. 17:00)

V Rakovej sa odohral súper dvoch tabuľkových susedov. Prvá polhodina bola divoká, keďže dostal 2 žlté karty za 4 minúty hosťujúci Manuel Gazdík, čím svoje mužstvo oslabil. Nato však skóroval Jozef Poláček a domáci odchádzali do šatní s 1 gólovým mankom. V druhom polčase remízu 1:1 zariadil gólom v 61. minúte Juraj Roman. Radoľa ostáva 3., Raková spadla na 5. miesto.

TJ Slávia Zákopčie 0:2 FK Čadca „B“ (26.05. 17:00)

Favorit z Čadce nedal svojmu súperovi šancu. V zápase mal byť favoritom a splnil to naplno. Výsledok už do polčasu uzavreli Martin Rafay a Michal Faťara. V druhej polovici okrem žltých kariet nepriniesol z hry nič. Domáci nedokázali skórovať len v druhom zápase v nadstavbe, držia sa o bod pred Snežnicou. Čadca je na druhom mieste, kde na prvé miesto stráca 5. bodov.

OŠK Snežnica 1:2 TJ Olešná (26.05. 17:00)

Na ihrisku v Snežnici sa stretli domáci OŠK a hosťujúca Olešná. Snežnici sezóna nejde podľa predstáv, avšak zbytok sezóny odohrá väčšinou doma, čo môže dodať istú morálnu výhodu. Zápas otvorili gólovo domáci gólom ťahúňa tímu Antona Bahnu. Hostia reagovali gólom Stanislava Palicu. Remízový výsledok odvrátil 3 minúty do konca striedajúci Michal Chrobák a zarmútil domácich fanúšikov a hráčov.  Olešná sa vďaka víťazstvu odlepila od Rakovej a je vzdialená o 1 bod za Radoľou. Snežnica ostáva na poslednej priečke.

text: Michal Handlovský