kopia

M. Bytčánková s triumfom na svetovej univerziáde!

80 univerzít z celého sveta, vyše 2600 športovcov na jednom mieste a v jednom meste. Španielsko zorganizovalo 4. ročník svetovej univerziády, z ktorej si veľmi pekné zážitky a celkové víťazstvo priviezla domov na Kysuce aj držiteľka Slovenského majstrovského titulu a Slovenského pohára vo futbale žien, Monika Bytčánková.

Monika, prezraďte našim čitateľom niečo o vašom triumfe v Barcelóne.

Hoci nešlo o výhru vo futbalovom turnaji, alebo lige, boli sme veľmi šťastní, keď sme pomohli našej univerzite (Univerzita Komenského v Bratislave) k celkovému triumfu na univerziáde. V takej veľkej svetovej konkurencií ide o veľkú vec.

46637871_489820554844358_4011403105462648832_n

Futbalom sa bavíte a už ste precestovali aj kus sveta. Kam zaradíte túto skúsenosť?

Na univerziáde sme hrali futsal a dosiahli sme na pekné 3. miesto z celkového počtu 13 účastníkov. Chceli sme ísť vyššie, ale v semifinále nám to prekazili Češky, ktoré napokon turnaj vyhrali. Pre mňa ako hráčku sú to veľmi cenné skúsenosti.

Čo sa vám zo Španielska vryje do pamäte ako jedna z najkrajších spomienok?

To bude asi tá časť cesty zo štadióna na hotel po celkovom vyhlásení (úsmev) Celá naša výprava spievala počas cesty v metre slovenské pesničky. Tie najväčšie hity v našom podaní (úsmev) a celkový triumf na svetovej univerziáde v nás vyvolávali výnimočné pocity z čoho bola úžasná atmosféra.

Zo španielskeho tepla ste sa vrátili do slovenskej zimy. Čomu sa venujete v týchto dňoch a aké budú vaše ďalšie futbalové zastávky?

Odpočiniem si. Venujem sa samozrejme štúdiu. To bude to najhlavnejšie a samozrejme pomaly nabehnem na zimnú prípravu. Tá vo futbale rozhoduje. Na jar chceme opäť vyhrávať!

KYSUCKÝ ŠPORT