lukas-titulka-if

Lukáš Piják: Turnaj troch krajín mal výbornú úroveň

V sobotu začína jarná časť Slovenskej hokejbalovej extraligy a tímy sa predstavia v jej 15. kole. Ako využili prestávku uvidíme až na ihrisku, no počas tuhej zimy sa nepripravujú len extraligové celky. Postupne sa formuje aj naša hokejbalová reprezentácia. V lete (14. až 22. júna) budú majstrovstvá sveta v hokejbale práve na Slovensku v Košiciach. Priebežná previerka síl niekoľkých národných tímov sa konala uplynulý víkend. Turnaj troch krajín (Plzeň 2019) preveril momentálnu výkonnosť, ale aj kondíciu Českej republiky, Slovenska a Švajčiarska.  Teší nás, že sa v najcennejšom drese dobrým výkonom predviedol aj kysucký hráč v službách HBK PROTEF Považská Bystrica, Lukáš Piják.

Ako hodnotíte Turnaj troch krajín, ktorý sa konal uplynulý víkend v českej Plzni a Slovensko ho vyhralo?

– Turnaj troch krajín mal výbornú úroveň. Všetky mužstvá ukázali svoju silu, hral sa rýchly a tvrdý hokejbal. Trošku ma sklamala návštevnosť zápasov. Očakával som, že na sobotňajší zápas s domácou reprezentáciou príde viac ľudí.

SLOVANPOSITIVE.COM

Slovenská hokejbalová reprezentácia vyhrala Turnaj troch krajín v Plzni.

V najcennejšom drese sme mohli sledovať aj nové tváre?

– Noví spoluhráči zapadli do kolektívu výborne. Partia bola super čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch.

Ako sa vám hralo? Mali ste špeciálne úlohy? Bolo vás vidieť na inom poste ako sme zvyknutí…

– Hralo sa mi výborne! Každý jeden zápas som si užíval a bavil sa hokejbalom. V reprezentácii som prvý krát nastúpil na pozícii pravého krídla, asi aj preto že má tréner videl na zimnom turnaji v Žiline hrať krídlo. V útoku som nastupoval s klubovým spoluhráčom Jakubom Rufatim a Rišom Valekom zo Skalice. Sadli sme si a naša spolupráca fungovala. Dokázali sme sa presadiť v každom zápase, z čoho máme radosť. Program bol náročný, ale zvládli sme to a turnaj sme vyhrali.

Lukášova pohoda bola cítiť aj z premeneného nájazdu. 

Turnaj v Žiline, Winter Challenge SHbÚ 2019 , ste vyhrali. Už túto sobotu začína Slovenská hokejbalová extraliga. Ste na druhej priečke priebežného poradia a PROTEF ohlásil aj niekoľko posíl. Aké to je nastupovať v pozícii favorita?

– Nemyslím si, že sa dá hovoriť o tom že nastupujeme ako favorit. V našej lige je viacero kvalitných tímov, ktorýkoľvek môže prekvapiť. Ideme postupne od zápasu k zápasu. Máme to dobre rozohrané, posilnili sme káder v útoku aj obrane. Lenže Play-off je nová súťaž, chceme prejsť prvé kolo a potom sa uvidí čo bude ďalej.

Majstrovstvá sveta sú tento rok na Slovensku v Košiciach (14. až 22. júna). Je možné povedať, aké sú šance Slovenská na ďalší titul? Niečo naznačil turnaj, ale do júna je ďaleko…

– Presne tak, do júna je ešte ďaleko. V Plzni sme ukázali, že vieme hrať hokejbal. A taktiež v Košiciach budeme chcieť zabojovať o najvyššie priečky.

Lukáš Piják počas MS v Pardubiciach. Slovensko získalo titul.

Lukáš Piják počas MS v Pardubiciach 2017. Slovensko získalo titul.

KYSUCKÝ ŠPORT

Foto: Michal Runák a René Lazový