titulka-2

Ľudovít Valárik je medzinárodný majster Českej republiky!

Stolnotenisová legenda z Kysúc priviezla domov cennú trofej. V českom meste HLUK (pri Uherskom Hradišti) sa konali Medzinárodné majstrovstvá Čiech veteránov v stolnom tenise, ktoré suverénne vyhral!

titulka

Záverečný turnaj veteránov v kategórií 75 + bol čerešničkou na torte dlhodobej súťaže. Viac ako 60 účastníkov malo šancu postúpiť do finále, kde prešlo len 8 najlepších! Ľudovít Valárik postúpil z celkového 2. miesta a tak mal veľkú šancu na triumf. Záverečný turnaj sa hral spôsobom každý s každým na konečnú tabuľku. Rodák zo Zákopčia mal počas roka výborné výsledky a aj vo finále predviedol pevnú ruku. O celkový triumf nastupoval do posledného zápasu v turnaji proti českému reprezentantovi a európskej trojke. Jiří Pišel mal aj lepšiu východiskovú pozíciu, veď do finále postúpil z prvého miesta, no počas záverečného turnaja utŕžil jednu prehru. Ak by zvíťazil nad Kysučanom, mohol byť prvý, nestalo sa tak. Ľudovít Valárik napokon uspel a po tuhom boji vyhral aj svoj posledný, siedmy duel (3:2) a spôsobom štart-cieľ (celkovo vo finálovom turnaji stratil len 3 sety) získal titul Medzinárodného majstra Českej republiky! GRATULUJEME!

Pre zaujímavosť spomenieme, že vďaka forme Ľudovíta Valárika, veď vyhral každý svoj zápas, pomohol v konečnom súčte k medaile aj druhému Slovákovi v poradí Petrovi Horvátovi zo Žiliny.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sú na programe 22. Decembra 2018 v Bošanoch.