Maratón

Kysucký maratón 2016

25.6.2016 so štartom o 10:00 v Čadci

42. ročník KYSUCKÉHO MARATÓNU
17. ročník MINIMARATÓNU
14. ročník POLMARATÓNU
1. ročník MARATÓNSKEJ ŠTAFETY

Kysucký maratón je druhým najstarším maratónom na Slovensku, je zaradený do slovenskej bežeckej ligy a svojím významom sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie športové, ale aj spoločenské a kultúrne podujatia mesta Čadca a celých Kysúc.

Trať vedie malebnou kysuckou dolinou, údolím rieky Kysuca. Kysuckého maratónu sa zúčastňuje veľké množstvo maratóncov zo Slovenska, ale i zo zahraničia. V rámci podujatia sa už tradične beháva polmaratón a minimaratón pre deti.

Trať meria 42,195 km. Je úradne premeraná úradným meračom tratí SAZ, Ing. Emilom Ruskom. Trasa maratónu vedie údolím rieky Kysuca z Čadce cez obce Raková, Staškov, Podvysoká, mesto Turzovka, Vysoká nad Kysucou a späť po tej istej trase pred Dom kultúry Čadca. Výškové prevýšenie trate od štartu ku otočke je 115 m.

10.00 hod.   ŠTART
10.10 hod. program pred Domom kultúry
12.30 hod. dobeh prvých maratóncov
13.00 hod. priebežné vyhlasovanie výsledkov

Ceny a suveníry

Všetci účastníci maratónu, polmaratónu a členovia maratónskej štafety dostanú medailu, uterák s logom KM, štartovné číslo, propagačný materiál, suveníry a občerstvenie. Za nový rekord maratónu – prémia 500 €. Na trati budú ešte dve tajné prémie.

viac info na: www.kysuckymaraton.sk