1aa

Kysuckí bratia vystrieľali Slovensku elitu

Pomaličky doznievajú vibrácie uplynulých majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov. Tento rok sa uskutočnili v Kanade. Kolíska hokeja však svoj cieľ, tradične najvyšší, nenaplnila a skončila druhá za výberom USA.

Slovensko šlo na šampionát s cieľom postúpiť do štvrťfinále. Výber Ernesta Bokroša, kde si svoje miesto zastali aj kysuckí bratia Michal a Miloš Romanovci, svoj cieľ naplnil aj vďaka bodovej potencií kysuckých hokejistov.

Bol to práve Miloš, ktorému sa rozhodujúci zápas s Lotyšskom náramne vydaril. Zo štyroch gólov, ktoré Slovenská reprezentácia vsietila sa s bratom podieľali na troch. Právom ocenený hráč rozhodujúceho zápasu, poskytol pre Kysucký šport krátky rozhovor. Práve sa totiž balil na cestu domov.

Ako vnímaš svoj štart na svetovom šampionáte do 20 rokov?

Kanada bola pre mňa super zážitok. Okrem iného aj vďaka tomu, že som si mohol zahrať s Michalom (brat pozn. red.) v jednom tíme. Som veľmi rád, že sa nám podarilo dôstojne reprezentovať Slovensko, ale aj Kysuce na najvyššej úrovni.

Aké to bolo, tráviť Vianoce za morom?

Pre mňa niečo nové. V podstate sme tam boli až do nového roka. Ja som ale rád, že som to mohol zažiť. Mrzí ma však posledná prehra so Švédmi.

Ako si vnímal celé podujatie?

V Kanade hokejom doslova žijú. Je ho hokejová krajina a to cítiť na každom kroku. Na zápasy prichádzalo veľa ľudí. Podporovali, fandili, tešili sa z hokeja. Som rád, že som to mohol zažiť. Za to všetko som veľmi vďačný svojim rodičom a celej rodine. Oni majú zásluhu na tom, že sme tu s bratom boli. No a určite Ďakujem aj kamarátom a ľuďom, čo nám verili a fandili.

Aké úlohy ti hlavný tréner Ernest Bokroš naordinoval?

Zodpovedne brániť a z toho vyrážať do protiútokov.

Pozeral si finále Kanada – USA?

Napínavý zápas. Kanada viedla o dva góly, no Amerika vyrovnala a hrala dobrý hokej. Podľa mňa si vyhrať zaslúžili.

Aké budú tvoje ďalšie hokejové kroky?

Rád by som hral čo najlepšie za Frýdek Místek a pripravil sa na Majstrovstvá sveta do 18 rokov, ktoré budú po sezóne na Slovensku.

Uvedomuješ si, že ste spolu s bratom zariadili pre Slovensko udržanie sa medzi svetovou hokejovou elitou?

Tak to vôbec neberiem, pretože v tíme bolo ďalších 21 chalanov. Dokázali sme to ako jeden tím!

Ďakujeme za rozhovor a prajeme šťastný návrat domov.

KYSUCKÝ ŠPORT

foto archív Miloš Roman

32