1506557_407880736009718_1350169096_nks

Kto bude Športovec roka 2018?

Kysucký šport má čo bilancovať. Za rok 2018 sa domov na Kysuce vracali desiatky šťastných športovcov, ktorým sa na krku vynímala vzácna medaila. Z úspechov svetovej, európskej aj národnej úrovne sa tešili športovci aj mnohí z nás, ktorí prežívajú ich často neuveriteľnú cestu za triumfom. 

Galavečer Športovec roka 2017 (viac info nájdete TU) niečo naznačil. Ďalšie pokračovanie má posunúť latku vyššie. Kde inde môže naša športová verejnosť, ale aj ľudia, ktorí majú radi uvoľnenú atmosféru a gloriolu úspešných ľudí jeden krát za rok stretnúť, prežiť napínavú atmosféru vyhodnocovania výsledkov a napokon aj obľúbenú „afterparty“? Tento rok má byť práve oslava či nezáväzná diskusia po oficiálnej časti o niečom inom 😉

Dôležitý je proces

Jedným dychom treba dodať, že šport, to nie sú len oslnivé výsledky a lesk medailí. Šport je proces, ktorý funguje v cykloch, kde má každý článok daného procesu svoje nezastupiteľné miesto. Každý, kto vidí celý proces „výroby“ oslnivého výsledku vie, že oceniť alebo všímať si je treba každého, kto sa podieľa na výsledku športovca a pridáva svoj diel pomyslenej práce.  Ak chcete mať kvalitné auto, alebo dobre postavený dom, nemôžete nechať nič na náhodu. Majstrom sveta sa nikto nenarodil a ani nestal náhodou. Majstrom sveta sa človek buduje, dá sa povedať, každým svojím rozhodnutím. Za úspechom vedie dlhšia cesta, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Čo všetko za tým stojí, je často ukryté v úsmeve športovca, ktorý si plní životný sen a je ochotný túto náročnú, ale krásnu cestu podstupovať každý deň.

Ako sa rodí víťaz?

Výsledok a konečné poradia Športovca roka ako aj Športovca mesiaca sa za každých okolností rodil z jednoduchého, no účinného spôsobu hlasovania nezávislých kysuckých a slovenských osobností zo sveta športu a športovej žurnalistiky. Každé hlasovanie sa zaznačilo do tabuľky z ktorej sa po sčítavaní jednotlivých hlasov organizátori ankety dozvedali výsledky. O hlasovaní sa jeho účastníci navzájom nikdy neradili a ani sa nemali ako o tom porozprávať. Zakaždým šlo o nezávislé, transparentné vyhodnocovanie od ľudí, ktorí športu rozumejú. Veď napríklad o výsledkoch ankety Športovec mesiaca jún, keď honor najlepšieho získal majster sveta v silovom trojboji František Šuška, rozhodovalo až 12 nezávislých porotcov.

Navrhnite svojho favorita!

Otvárame možnosť nominovať vášho obľúbeného športovca, trénera, človeka, ktorý pre Kysucký šport urobil veľa. Kategórie sa od minulého ročníka veľmi meniť nebudú. Najlepší futbalista, hokejbalista, florbalista, volejbalistka, kolektív, organizátor či tréner…. Kto sa vám vynorí, keď si čítate tieto riadky? Sem s ním, napíšte nám jeho meno aj to, prečo by sa mal zaradiť medzi kandidátov o zisk prestížneho ocenenia za svoje výsledky.  Stačí, ak si vyberiete niekoho, o kom si myslíte, že si pozornosť zaslúži. Sme tu pre vás na e-maili: kysuckysport@gmail.com, mobile: +421 948 2000 90, alebo v správe na Facebook-u, kde sme aj ako profil aj ako stránka Kysucký šport. Svoje odporúčania zasielajte do 31. 12. 2018. ĎAKUJEME.

GALAVEČER

Kysucký športovec roka 2018

sa uskutoční v Dome kultúry Čadca

dňa 18. 1. 2019 (piatok)!

KYSUCKÝ ŠPORT