1506557_407880736009718_1350169096_nks

Kto bude Športovec mesiaca máj?

Kysucký šport má svoje tlejúce želiezka v ohni naprieč celou škálou športov, ktoré žiaria silno a presvedčivo na Slovensku aj vo svete. Z tých, čo zaujali najviac, vyberáme tieto. Kto z nich získa najväčšie sympatie?

Monika Bytčanková – Slovenská futbalová reprezentantka sa v jednom mesiaci stala víťazkou slovenského pohára žien a tiež majsterkou Slovenska žien vo futbale! Napriek svojmu veku si plní futbalové sny ako na bežiacom páse a do zbierky chýba snáď už len ten reprezentačný.

Natália Hušťavová – Klub Školy vzpierania KNM, majsterka SR vo vzpieraní, juniorka do 64 kilogramov, ktorá mala všetky pokusy platné a taktiež si vytvorila niekoľko osobných rekordov!

Matej Poštek – Majster Slovenska vo vzpieraní patrí medzi úspešných zverencov Miroslava Škrobiana z Krásna nad Kysucou, ktorým sa na ostatných majstrovstvách Slovenska dorastu a juniorov v Štúrove veľmi darilo. Z bohatej zbierky medailí (zlato, 5 x striebro, bronz) zaujal Matejov príbeh, ktorý sa po ročnej prestávke uviedol v skutku impozantne a svoj návrat okorenil zlatou medailou.

Tomáš Bajánek – Slovenský hokejbalový reprezentant (U20), majster Slovenskej hokejbalovej extraligy kategórie U19+, víťaz základnej časti HEL s HBK Protef Považská Bystrica a taktiež držiteľ bronzovej medaile po play-off HEL.

František Čičala, Tomáš Čičala, Lukáš Piják, Tomáš Regec – Víťazi základnej časti Slovenskej hokejbalovej extraligy a bronzoví medailisti po play-off. Priniesli tak nové medaile do vitrínky Kysuckého hokejbalu.

Samuel Cyprich – Bronzový medailista z Majstrovstiev Slovenska v zmiešanej štvorhre juniorov sa už pripravuje na  Európu, kde by mal hájiť farby Slovenskej republiky. Cenný kov vybojoval po boku Moniky Marouskovej z Trenčína.

Filip Delinčák – Bronzový medailista zo štvorhry na medzinárodnom turnaji v Poľsku, kde s Adamom Klajberom neprešli „len“ cez Čínu (celkový víťaz), sa po Španielskej smole opäť tešil z cennej medaile. Zaujímavosťou je, že slovenskí reprezentanti neprehrali ani jeden set (okrem zápasu v semifinále) na celom turnaji.

Radka Prívarová a Peter Tichý sa postavili na „bedňu“ v Martine, keď domácim „vypálili rybník“ a skončili na prvom respektíve druhom mieste na 5 km trati, v preteku pod názvom „Jarný beh s Tulipom“

KYSUCKÝ ŠPORT