1506557_407880736009718_1350169096_nks

Kto bude športovec mesiaca jún?

Športovec mesiaca jún vzíde z mien, ktoré rezonovali kysuckým, slovenským, európskym ale aj svetovým éterom najviac! Ak chcete poznať ich príbeh a výsledky, stačí, ak si kliknete na meno športovca a prečítate si jeho aktuálny príbeh.

Peter Tichý – najlepší  Kysučan na Kysuckom maratóne. V celkovom poradí dobehol na 4. mieste, keď zabehol svoj 2. najlepších čas na Kysuckom Maratóne! Legendárny chodec a bežec v jednej osobe patrí k najstabilnejším kysuckým športovcom.

Radka Prívarová – Kysucký maratón, víťazka kategórie žien na polmaratóne. Radka obhájila prvenstvo spred roka, hoci mala na trati aj menšie komplikácie. Ak si kliknete na jej meno, prečítate si článok, v ktorom sa dozviete viac.

Ľudovít Valárik – Finalista českého pohára v Hostinnom a účastník MS vo štvorhre v americkom Las Vegas. Keď sa vrátil z Ameriky, do reči mu veľmi nebolo, ale zobral to športovo.

František Šuška – majster Európy v silovom trojboji. František získal najviac pozornosti a ohlasov v tomto mesiaci. Drina a odhodlanie mu vyniesli titul európskeho šampióna!

Ladislav Litva – majster Európy a Vicemajster sveta v naturálnej kulturistike. 18 rokov tvrdej práce slávilo úspech, hoci sa zdá, že byť majstrom Európy a vicemajstrom sveta ide za jeden mesiac len tak, opak je pravdou a Laco Litva je toho živým dôkazom!

Alexandra Kocúrová a Andrea Šidlová – víťazky slovenského pohára z Púchova vo florbale žien. Dievčatá sa vybrali na Slovenský pohár už po skúškach, reprezentačných povinnostiach a titule v extralige v dobrej nálade a zdá sa, že ich víťazná aura neopustila ani v Púchove.

Ján Jurga st. – V talianskom Lanciane, sa konal európsky šampionát v Karate – Shito ryu, kde Ján Jurga st. získal striebro v kata a obhájil titul v kumite! Čadčiansky borec patrí k osobnostiam svojho športu doma aj vo svete a je tým najlepším príkladom a inšpiráciou aj pre svojich zverencov.

KYSUCKÝ ŠPORT