1506557_407880736009718_1350169096_nks

Kto bude športovec mesiaca apríl?

A že sa toho pre Kysuce urodilo! Posúďte sami. Jednotlivé úspechy sme vypísali v športových kategóriách. Kysuckí športovci zaznamenali svoj najlepší mesiac v roku! Koho výkon najviac zaujme? Nechajme sa prekvapiť!

KLASICKÁ KULTURISTIKA

30739714_471765869904308_7374193164850036736_nMarek Vlček – Majster SR seniorov v klasickej kulturistike do 175 cm (15. 4. 2018), a Majster SR juniorov v klasickej kulturistike do 175 cm (21. 4. 2018).

Výnimočný výkon mladého začínajúceho kulturistu nenechal nikoho chladným. Posúďte sami. Ak získate titul majstra Slovenskej republiky na svojom prvom preteku medzi mužmi a o týždeň na to sa radujete z víťazstva aj medzi juniormi, niečo viete, na to už jednoducho musíte vyzerať dobre. O Marekovi ešte budeme počuť rozhodne pre to, ako o svete kulturistiky uvažuje a čo má v pláne. O jeho ambíciách a snoch môžete čítať aj TU: Marek Vlček: Svoj prvý titul venujem starkému.

KARATE

V sobotu 7. apríla 2018 sa v Dunajskej Strede konal 14. ročník otvorených Majstrovstiev Slovenska v karate – Shito ryu, pri účasti 265 pretekárov a 34 klubov, sa čelnom klubu ZZO Čadca nadmieru darilo! Posúďte sami. Zbierka titulov a významných umiestnení vyráža dych: Ján Jurga, dvojnásobný majster SR v súborovom cvičení Kata a Športový zápas Kumite. Tomáš Tomaník, Vicemajster SR v športovom zápase kumite. Karol Kožák, Majster SR, kumite. Ján Jurga ml., Vicemajster SR, kumite. Adrián Tvrdý, Vicemajster SR, kumite.

Všetci pretekári ZZO Čadca sa kvalifikovali na majstrovstvá Európy do talianskeho Lanciane!!

O týždeň na to sa konali Majstrovstvá Slovenska v Žiline. Zúčastnilo sa ich 37 klubov. Pozor! Karate klub ZZO Čadca sa v celkovom hodnotení klubov umiestnil na treťom mieste, keď ho predbehla len štátna reprezentácia Dukla Banská Bystrica a Rapid Bratislava.

Zbierku titulov si rozšíril Peter Michalec, kde sa už po 4. krát v rade a 1. krát v kategórií masters 45, radoval z celkového triumfu a titulu Majster SR, kumite master 45. Kristián Michalec vybojoval Bronz a medailovú zbierku najcennejších kovov rozšíril vynikajúci Ján Jurga. Majster SR, kumite Master + 55 patrí k tradičnej značke úspechu a tvári ZZO Čadca!

ARMWRESTLING

V extrémne silnej konkurencí sa na Svetovom pohári – Senecká ruka (25. ročník) predviedli aj Bratia Truchlikovci. Športovci mesiaca marec sa vo svetovej konkurencií dopracovali až do záverečných súbojov. Peter a Dávid skončili zo Slovákov najvyššie. Ako majstri SR svojich váhových kategórií tak potvrdili slovenskú dominanciu. Pavol bol zo Slovákov vo svojej kategórií 3. a celkovo skončil na peknom 5. mieste! Najlepšie umiestnenie a na vzácnu medailu dosiahol Dávid Truchlik, keď končil špičkové podujatie na bronzovej priečke. Peter bol celkovo štvrtý.

FLORBAL

Alexandra KocúrováAndrea Šidlová sa stali majsterkami Slovenska vo florbale žien, keď s ŠK Pruské zakončili sezónu snov veľkým triumfom vo finále. Pre obe dievčatá ide už o druhý titul, avšak aj tento označili za výnimočný (Viac sa môžete dočítať TU: Získať titul je ten najlepší pocit. Alexandra Kocúrová je v súčasnosti vo Švajčiarsku, kde reprezentuje Slovensko na Majstrovstvách sveta kategórie! Držíme palce!30711902_1840102712706955_1864252862888935424_n

Žiaci zo Svrčinovca a žiačky ZŠ Klementisova vyhrali krajské kolo Florbalovej ligy a postúpili do národného finále, ktorá sa bude konať v Bratislave!

HOKEJ

Do kysuckej hokejove rodiny úspešne vstúpil aj jeden polokysučan, keď sa vo svojej prvej sezóne tešil zo zisku titulu v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Roman Kadlečík sa v drese UMB Banská Bystrica radoval zaslúžene. Niečo o jeho ceste môžete čítať aj TU: EUHL: Roman Kadlečík vyhral pohár Ľuba Sekeráša!

Miloš Roman, hokejový útočník Vancouver Giant nemal ideálnu sezónu, no play-off ho zastihlo v dobrej forme. Avšak ani jeho 3 góly a 3 asistencie nestačili klubu k postupu do 2. kola. Veľkou správou však je, že mladého Kysučana čaká draft NHL!

SILOVÝ TROJBOJ, DREP, BENČ PRESS

František Šuška, majster SR v silovom trojboji a Majster SR v drepe, vytvoril na svojom prvom aprílovom podujatí (8. 4. 2018) hneď tri národné rekordy (Drep, benčpress, mŕtvy ťah)! Aby využil aprílové preteky naplno, tak si František utvoril aj nový národný rekord svojej kategórie v tlaku na lavičke (28. 4. 2018)! O spanilej jazde kysuckého pretekára z Oščadnice sme písali v článku TU: František Šuška vytvoril tri slovenské rekordy! To nie je všetko. František dostal pozvánku reprezentovať Slovensko!

ATLETIKA

31184988_10213845054634056_6386095862065397760_nKde nastúpi, tam to lieta! Samozrejme to myslíme obrazne. Takýto nástup do článku si môžeme dovoliť, pretože Peter Tichý sa behom a všetkým okolo veľmi dobre baví. Kysucká atletická legenda sa v apríli predviedla na niekoľkých pretekoch a nás zaujalo víťazstvo v kategórií do 50 rokov na Kysuckej desiatke, kde za najlepším Kysučanom Jozefom Bubeníkom z MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto, zaostal len o 2 minúty. druhý výnimočný pretek odbehol v Hanáckom Polmaratóne, ktorý vyhral!

STOLNÝ TENIS

Husársky kúsok sa podaril odchovancovi MSK Čadca, stále ešte žiakovi Filipovi Delinčákovi, keď sa zúčastnil Slovenského pohára juniorov, ktorý organizoval jeho materský klub a celkovo turnaj aj sám vyhral. Podľa slov jeho deda Ľudovíta Valárika, išlo o výnimočný výsledok a on sám si nevedel spomenúť, kedy sa také niečo žiakovi podarilo. Perličkou je, že vo finále porazil kamaráta Adama Klajbera a tiež ešte vekom kadeta.. (14. 4. 2018)

Deň na to, ako Filip vyhral kategóriu žiakov, sa na stupeň víťazov svojej kategórie postavil Ľudovít Valárik, keď Slovenský pohár celkovo vyhral. Za víkend to bola pre člena siene slávy Kysuckého športu druhá medaila, veď deň pred tým bol vo finále, ale českého turnaja. víťaz a strieborný zo  Slovenského pohára, Veteráni 75 +  (15. 4. 2018) sa pomaličky pripravuje na majstrovstvá sveta v Las Vegas, ktorá sa nezadržateľne blížia!

KYSUCKÝ ŠPORT, foto: Archív